Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Okno na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Okno na ogród

szemusia 10:18, 31 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
U mnie za radą Iwonki też foldery Aktualny miesiąc mam na pulpicie (by było szybciej wrzucać zdjęcia) i na bieżąco podfoldery z datą wrzucam, a później cały folder pakuję do danego roku.
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
HannaR 10:48, 31 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jesteście bardzo uporządkowane . Ja mam w kompie kilka tysięcy zdjęć ogrodów też w różnych folderach. Swój ogród dzieliłam tylko na lata. Może dlatego, że ten ogród w odsłonie po wielkiej rewolucji ma dopiero 3 rok. Może w zimę pogrupuję w miesiącami.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
eVka 10:50, 31 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
HannaR napisał(a)


No właśnie. Jak widzę jakiś stary ogród to bezwiednie myślę, co bym z niego wyrzuciła, a co zostawiła i co dosadziła. To trochę tak jak znaleźć się na starym strychu.

Dokładnie tak, najgosze i takie troche smutne to wszystko wyrzucać i zaczynać od nowa, szczególnie mi szkoda starych drzew.
____________________
anna_t 10:51, 31 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ojej to pokaż fotki z rewolucji
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
HannaR 11:02, 31 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Aniu, po ociepleniu domu wokół niego był jeden wielki b... (bałagan) . Stopniowo porządkowałam teren i likwidowałam stare beznadziejne nasadzenia. Zostało tylko to co najlepsze. Wstawię za kilka dni kilka fotek.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Iwk4 07:53, 01 wrz 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
HannaR napisał(a)
Jesteście bardzo uporządkowane . Ja mam w kompie kilka tysięcy zdjęć ogrodów też w różnych folderach. Swój ogród dzieliłam tylko na lata. Może dlatego, że ten ogród w odsłonie po wielkiej rewolucji ma dopiero 3 rok. Może w zimę pogrupuję w miesiącami.

Haniu, jak masz niewiele zdjęć, podział na lata wystarczy. Ja lubię fotografować, bawię się robieniem zdjęć, więc z jednego wyjścia do ogrodu powstaje jakieś 150 ujęć. niektóre podobne do siebie, a szkoda mi kasować od razu. I mnożą mi się, więc dzielę miesiącami. Aparat zapisuje w pamięci daty, więc wrzucam do folderu np. Wrzesień_2018 itd.
I nie zapisuję na dysku głównym, tylko mam partycje zrobione i zapisuję na dysku, który można łatwo sformatować bez usuwania programów, gdyby poszło coś nie tak. Teraz muszę usiąść i trochę poczyścić zdjęcia, skasować podobne ujęcia, bo prawie zapełniłam dysk. A robię w dużej rozdzielczości, bo gdyby mi coś się bardzo spodobało i chciałabym wywołać w dużym formacie, to muszę być przygotowana
Najczęściej moje zdjęcia mi się nie podobają. Nie mam dystansu do nich...
____________________
Ogródek Iwony II
mrokasia 08:27, 01 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18371
Poczytałam o gromadzeniu zdjęć i też muszę pomyśleć o jakimś grupowaniu. Tylko jak póżniej w tylu folderach coś znaleźć??? Ja na razie nie mam ogromnej liczby zdjęć ale ta liczba rośnie systematycznie.
Najlepiej byłoby może utworzyć foldery z poszczególnymi rabatami czy fragmentami ogrodu i wewnątrz podział na lata i miesiące?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
HannaR 08:49, 01 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Rety! 150 zdjęć z jednego wyjścia do ogrodu!
Powoli zaczynam myśleć o kupnie dobrego aparatu.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Mary 23:26, 05 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
mrokasia napisał(a)
Poczytałam o gromadzeniu zdjęć i też muszę pomyśleć o jakimś grupowaniu. Tylko jak póżniej w tylu folderach coś znaleźć??? Ja na razie nie mam ogromnej liczby zdjęć ale ta liczba rośnie systematycznie.
Najlepiej byłoby może utworzyć foldery z poszczególnymi rabatami czy fragmentami ogrodu i wewnątrz podział na lata i miesiące?

Jak to jak znaleźć? Wystarczy mieć odpowiednią nazwę pliku.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
mrokasia 08:13, 06 wrz 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18371
Mary napisał(a)

Jak to jak znaleźć? Wystarczy mieć odpowiednią nazwę pliku.


No tak, najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązania .
Tylko ile to roboty....
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies