Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Lena 08:23, 06 lip 2014


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Monic napisał(a)
I część ogrodu widoczna z okien domu



Moniko padłam...chciałabym tam być
Masz obłędny ogród z piękną panoramą w tle.Podziwiam za ogrom pracy w nim i za wizję którą tak konsekwentnie realizujesz.
Miłej niedzieli
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Monic 07:41, 14 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dziękuję, Leno
____________________
mój ogród Monika
Monic 07:43, 14 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764

















____________________
mój ogród Monika
Kondzio 07:46, 14 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Oj zachwycasz tymi zdjęciami
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ozz 10:37, 14 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Dołączam się do powyższej opinii
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
kosolka 21:09, 14 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Witaj Moniko. To co zobaczyłam na ostatnich Twoich zdjęciach - to moje marzenie! Niesamowity klimatyczny ogród stworzyłaś! Gratuluję! Będę studiować Twoje zdjęcia i próbować stworzyć chociaż namiastkę takiego piękna u siebie.
pozdrawiam
____________________
Ola Kosolkowa pasja
kosolka 10:55, 15 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Moniko. Czy mogę mieć do Ciebie malutką prośbę? Proszę podpowiedz, jak mam kupowac i dobierać rośliny na rabaty? Masz u siebie mnóstwo bylin których ja nawet nie znam.. Więc jak pomysle o stworzeniu kompozycji to troszke mnie to przeraża. Nie wsadzę tam przecież tylko 4-5 gatunków roślin.. Może jakies nazwy konkretne jakie masz u siebie? Proszę!!
pozdrawiam
____________________
Ola Kosolkowa pasja
dorciabe 11:22, 15 lip 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Piękny ogród Zaznaczam sobie, muszę na spokojnie wszystko obejrzec, bo w tym momencie to emocje mną zawładnęły
pozdrawiam
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Monic 11:30, 15 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Witajcie
Ozz, Kondzio, Kosolko, Dorotko - dziękuję za miłe komentarze
____________________
mój ogród Monika
Monic 11:40, 15 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
kosolka napisał(a)
Moniko. Czy mogę mieć do Ciebie malutką prośbę? Proszę podpowiedz, jak mam kupowac i dobierać rośliny na rabaty? Masz u siebie mnóstwo bylin których ja nawet nie znam.. Więc jak pomysle o stworzeniu kompozycji to troszke mnie to przeraża. Nie wsadzę tam przecież tylko 4-5 gatunków roślin.. Może jakies nazwy konkretne jakie masz u siebie? Proszę!!
pozdrawiam

U mnie trzymam się żelaznej zasady, o której napisałam u Ciebie i staram się być konsekwentna. Podoba mi się wiele roślin i często w centrach ogrodniczych chciałoby się włożyć do koszyka jakieś inne kolorki, ale ... trzymam się dzielnie
Moje kolory w ogrodzie są mocno ograniczone, podobnie z gatunkami bylin, drzew i krzewów.
Z bylin sadzę następujące:
niskie:
szałwia, lawenda, kocimiętka - wszystkie trzy w wielkich ilościach,
przywrotnik ostroklapowany, niektóre przetaczniki osiągające niedużą wysokość, niektóre dzwonki,

średnie:
bodziszek wspaniały (mój ulubiony), inne odmiany bodziszków, liliowce, niektóre przetaczniki, niektóre białe i kremowe złocienie (są najczęściej wyższe niż bodziszki, więc mogą być za nimi), perovskie, dzwonki,

wysokie:
floksy - uwielbiam je, niebieskie wysokie przetaczniki, ostróżki, naparstnice, niektóre odmiany liliowców.

Poza tym rosną też, jak zapewne zauważyłaś, piwonie, hortensje i róże w ogromnej ilości

Z najwyższych traw jakie mam to miskanty Gracillimus (mój ulubiony), Variegatus, Zebrinus, niższe -rozplenice (tworzą piękne kępy)


wysokie:
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies