Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Ozz 14:09, 30 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Jak komponowałaś rośliny na rabatach? Ja próbuję zrobić u siebie rabatę a la ,,angielską" i straszny mi bałagan wychodzi zamiast tej angielskości
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Kondzio 14:12, 30 cze 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Slicznosci jak ja uwielbiam oglądać twoj ogrod
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
mira 15:06, 30 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Monic napisał(a)

Mój łuk jest robiony na zamówienie. Zmierzę w domu i podam wymiary.
Co do róż ...
Do Pomponelli mozesz dosadzić Pastellę - nie beda sobie przeszkadzały, natomiast do Rosarium Uetersen nie pasuje w zasadzie żaden odcień różu, bo ona jest lekko koralowa. Mnie ta róża nie odpowiada i będę zmuszona eksmitować.


Najlepiej ją lubię na zdjęciu ze zdjętym kolorem



ale się uśmiałam, dobre to ściąganie koloru też mam tę różę i się meczę ale na razie o eksmisji nie myślę tylko jak zmydlić róż - widziałam kiedyś z dodatkiem takich szarych/srebnych traw i to super było, ja może w nogach dam czyśca albo co innego szarego albo trawę - na razie dumam

zdjęcia o poranku łał !!! i te dwa ptaszki na ławce takiej jak w angielskich ogrodach - widać wielki trud pracy w ogrodzie

dla mnie ogród też odskocznia, ale czasem też potrzebuję go nie widzieć i wracam z utęsknieniem
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 15:06, 30 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ach dubelek
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Monic 09:14, 02 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ozz napisał(a)
Jak komponowałaś rośliny na rabatach? Ja próbuję zrobić u siebie rabatę a la ,,angielską" i straszny mi bałagan wychodzi zamiast tej angielskości

Metodą prób i błędów, niestety, bo często to, co w opiesie ma być małe okazuje się rzeczywistości większe i odwrotnie - duże okazuje się, że wcale nie takie duże i wtedy zaczyna się jazda i przenoszenie. Podobnie jest z kolorami - różowy często nie pasuje do innego różowego, więc tez przenoszę w inne miejsce lub eksmituje z ogrodu i tak w nieskońćzoność. Na szczęście dochodzę do etapu zadowolenia w kwestii wysokości i kolorów roślin
____________________
mój ogród Monika
Monic 09:15, 02 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Kondzio napisał(a)
Slicznosci jak ja uwielbiam oglądać twoj ogrod

Dziękuję wrzucę jeszcze kilka fotek za chwilę
____________________
mój ogród Monika
Monic 09:36, 02 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
mira napisał(a)



ale się uśmiałam, dobre to ściąganie koloru też mam tę różę i się meczę ale na razie o eksmisji nie myślę tylko jak zmydlić róż - widziałam kiedyś z dodatkiem takich szarych/srebnych traw i to super było, ja może w nogach dam czyśca albo co innego szarego albo trawę - na razie dumam

zdjęcia o poranku łał !!! i te dwa ptaszki na ławce takiej jak w angielskich ogrodach - widać wielki trud pracy w ogrodzie

dla mnie ogród też odskocznia, ale czasem też potrzebuję go nie widzieć i wracam z utęsknieniem
pozdrawiam

Mireczko, ja nie mam zbyt wielkich sentymentów - jak mi coś nie pasuje, to czasami jest to natychmiastowe wykopywanie. Rosarium ma tę zaletę, ze mimo mojej kiepskiej ziemi kwitnie jak szalona i to ją utrzymywało przy życiu do tej pory Mimo wszystko będę ją musiała stąd eksmitować.
____________________
mój ogród Monika
Monic 09:36, 02 lip 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
migawki z ogrodu


po poniedziałkowej ulewie wszystkie poidełka zapełnione wodą










____________________
mój ogród Monika
Kondzio 09:37, 02 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Po prostu bajka
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Pszczelarnia 10:41, 02 lip 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monico,

Brak słów na tę delikatność u Ciebie w ogrodzie. Dużo elementów "wspierających" roślinność (altany, poidełka, donice, ławki, placyki) ale one wcale nie burzą tej lekkości.
Ja już widzę Twój zamysł estetyczny, kolorystyczny i wysokościowy.

Jakie masz dzwonki u siebie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies