Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Monic 12:26, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Aneczka napisał(a)
Moniko bardzo ci dziękuję za pomoc, dopiero zaczynam z różami i nie znam się na nich za bardzo, a takie rady są dla mnie bardzo cenne, bo nie stać mnie na chwilowe kupowanie róż. Kupiłam kilkanaście szt- po jednej z najbardziej pożądanych przeze mnie róż, tylko bonicy wzięłam 5 szt, żeby pod oknami już jakoś wyglądało, a resztę będę próbowała rozmnożyć. Podobno np seria fairy dobrze się ukorzenia, więc przygiełam już parę gałązek do ziemi i zobaczymy czy się uda. A w jakiej odległości radziłabyś sadzić white fairy od siebie i od krawężnika, żeby nie wdzierały się potem na drogę, ale żeby ładnie doszły do krawężnika? Droga będzie miała 3,2m z krawężnikami, więc nie będzie wiele miejsca między samochodem a krawężnikiem gdy wysiądę z samochodu, żeby zamknąć bramę.
Uetersens Rosenprinzessin to nie wiem czy uda mi się tak łatwo rozmnożyć, ale może spróbuję. Może miałabyś jakieś jej zdjęcia i przybliżyła mi troszkę, czy ona kwitnie praktycznie cały czas od czerwca do końca października, czy raczej ma długie przerwy w kwitnieniu? Przepraszam że tyle pytań, ale mi zależy

Róże z serii Fairy bez problemu można ukorzeniać - dobrze rosną na własnych korzeniach zachowując swoje właściwości. Radziłabym je posadzić ok.70cm od obrzeży rabaty i ok.1m odległosci pomiedzy kolejnymi krzewami. The Fairy - to być może pospolita odmiana, ale jedna z moich ulubionych
Uetersens Rosenprinzessin - nie wiem, czy uda Ci się rozmnożyć bez szczeienia, ale próbuj. Zdjęcia znajdę i wrzucę. Co do przerwy w kwitnieniu - niestety nie pamiętam, czy ma długie przerwy - za dużo mam już tych róż i nie bardzo pamiętam. Mimo wszystko to ładna róża, kwitnąca obficie.
____________________
mój ogród Monika
Kondzio 12:35, 30 cze 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Monic napisał(a)

Ciekawa jestem kolejnych rewolucji u Ciebie, Konradku - na pewno bedzie bardzo ładnie, choć faliste linie mi tam pasowały
i zostały tylko falowane tylko zlagodnialy hi h hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Monic 13:14, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Pszczelarnia napisał(a)
Monico, rabaty bylinowe w Twoim ogrodzie są wzorcowe. To ikona rabat angielskich. Wszystko takie lekkie i zwiewne mimo pokaźnych ostróżek i puszystych przywrotników. Może właśnie dlatego?

Ja też się zastanawiam, czy przy koszeniu te donice na trawniku nie są utrudnieniem? U nas (ponieważ nie ja koszę) muszę przestrzegać reguł stawiania czegoś na trawniku (M. wystarczy te 12 krzeseł i ławka do przestawiania). Ale to marginalne pytanie. Natomiast idea i wizja, jaką masz jest godna podziwu i naśladowania.

U mnie dużo przestawiania przy koszeniu, ale na szczęście ja nie koszę
Mam ponad 30 donic w całym ogrodzie, ale na szczęście do przestawiania tylko 8 donic, 2 stoliki i kilka krzeseł
Dziękuję za pochwały ogrodu - jeszcze nie jest tak jak bym chciała, ale powoli dochodzę do tego, co zamierzam osiągnąć. Niestety dzieje się to niezqwykle wolno - przesadzam cały sezon, a w kolejnym roku znowu stwierdzam, ze to jeszcze nie to i ... dawaj, od nowa Chyba każdy z nas tutaj na forum tak robi
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:15, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
renatamama3 napisał(a)
Cudnie u Ciebie ,ostróżki ,piwonie ,kocimiętka urocze.

Dziękuję Ostróżki już przekwitają, ale zastąpiły je inne byliny, a na ostróżki zaczekam - jeszcze powtórzą kwitnienie
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:16, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Marzena2007 napisał(a)
Niesamowite, zachwycające, przepiękne! Ah coż za wspaniały ogród swtorzyłas. Dobrze że się przeprosiłam z ostrózkami. Jaka to odmiana, że takie wielkie, czym je nawozisz i co robisz zimą?

Marzenko, dziękuję - jesteś niezwykle miła
Co do odmiany ostróżek, niestety nie wiem jaka to odmiana -są wielkie, ale niczym nie nawożę i mio, że ziemię mam słabą, to rosną ładnie w tym miejscu. W innych częściach ogrodu nie są już tak ladne i duże. Zimą nie okrywam niczym. Ostróżki trzeba bardzo chronić przed ślimakami.
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:27, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ozz napisał(a)
Sprowadziły mnie tu kolumnowe cisy, ale jak to jest możliwe, że jeszcze nie widziałam tego ogrodu wcześniej i to z okolic?

Bardzo podoba mi się ten układ i te ,,ekrany" cisowe i zakończenia osi widokowych. Nigdy dość zdjęć. Niesamowite, że gdzieś jest takie cudo za płotem

Pozdrawiam i dopisuję się do podglądaczy.

Dziękuję i zapraszam ponownie
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:29, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
mira napisał(a)
Wszystko się nam podoba więc na co się zdecydować to trudne zadanie.
Ty dostosowałaś charakter ogrodu do stylu domu więc powstało już cudowne założenie ogrodowe, elegancko i sielankowo zarazem - gratuluję
Pracy w tym ogrodzie jest wiele nie masz już dość

Lubię pracować w ogrodzie - podobnie jak Ty, Mireczko Ogród daje mi niesamowity relaks i jest odskocznią od pracy, którą mam nieco wyczerpującą psychicznie W ogrodzie odpoczywam i ładuję akumulatory
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:52, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Pszczelarnia napisał(a)
Charakter ogrodu dostosowałaś do stylu domu .......... jakże celnie to Mira ujęła.

Monico, opowiedz nam o pracach przy pielęgnacji Twoich rabat.

Ufff... ciężkie pytanie - podobnie jak praca przy tych rabatach
U mnie jest bardzo trudno utrzymać ogród w ryzach - w gruncie kamień, miejscami skała, ziemia posdczas suszy twarda jak te kamienie, a w czasie deszczu woda przelatuje jak przez sito i nawet przez 3 dni nie utrzymuje wilgoci. Przy tym wszystkim ziemia nieurodzajna, zupełnie jałowa, którą powinno się najlepiej w całości ogrodu wymienić, a niestety tego nie zrobiłam zakładając ogród i teraz się męczę. Rośnie tu wszelkie dobrodziejstwo chwastowe - nie ma chyba chwastów, których by u mnie nie było - to wszystko sprawia, że praca nad właściwym wyglądem ogrodu jest neizwykle trudna i pochłania wiele czasu i energii, ale gdy widze efekty, to mam motywację do kolejnego pielenia, spulchniania, sadzenia
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:57, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Hogata napisał(a)


Cudny masz ogród i te gigant ostrózki.

Czy możesz mi podać wymiar pergoli, bardzo mi sie podoba. Kupowałaś gotową, czy robiona jest.

Mam Jeszcze pytanie różane.
Czy do pomponelli dobre bedzie towarzystwo rózy pastelli?
Chcę posadzić pnącą Roasarium Uetersen, czy będzie do niej pasować New Dawn? Czy bedzie za bardzo zgrzyt kolorystyczny? A może polecisz coś innego

Pozdrawiam

Mój łuk jest robiony na zamówienie. Zmierzę w domu i podam wymiary.
Co do róż ...
Do Pomponelli mozesz dosadzić Pastellę - nie beda sobie przeszkadzały, natomiast do Rosarium Uetersen nie pasuje w zasadzie żaden odcień różu, bo ona jest lekko koralowa. Mnie ta róża nie odpowiada i będę zmuszona eksmitować.


Najlepiej ją lubię na zdjęciu ze zdjętym kolorem
____________________
mój ogród Monika
Monic 13:59, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Nadrabiam zaległosci...

Dawno nie pokazywałam kamieni wewnątrz różanki - na "podłodze" przekwitły wszystkie płożące się floksy, ale rozrosły się ładnie macierzanki


I ogród - zdjęcia robione o poranku we mgle, niczym w angielskim ogrodzie














Miłego ogródkowania wszystkim życzę

Concerto
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies