Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Madzenka 22:42, 12 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Niesamowite, zachwycające, przepiękne! Ah coż za wspaniały ogród swtorzyłas. Dobrze że się przeprosiłam z ostrózkami. Jaka to odmiana, że takie wielkie, czym je nawozisz i co robisz zimą?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ozz 08:34, 18 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Sprowadziły mnie tu kolumnowe cisy, ale jak to jest możliwe, że jeszcze nie widziałam tego ogrodu wcześniej i to z okolic?

Bardzo podoba mi się ten układ i te ,,ekrany" cisowe i zakończenia osi widokowych. Nigdy dość zdjęć. Niesamowite, że gdzieś jest takie cudo za płotem

Pozdrawiam i dopisuję się do podglądaczy.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
mira 08:42, 18 cze 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wszystko się nam podoba więc na co się zdecydować to trudne zadanie.
Ty dostosowałaś charakter ogrodu do stylu domu więc powstało już cudowne założenie ogrodowe, elegancko i sielankowo zarazem - gratuluję
Pracy w tym ogrodzie jest wiele nie masz już dość
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 08:47, 18 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Charakter ogrodu dostosowałaś do stylu domu .......... jakże celnie to Mira ujęła.

Monico, opowiedz nam o pracach przy pielęgnacji Twoich rabat.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
dorotka_z 14:36, 22 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Pięknie! A ostróżki i kocimiętki to już w ogóle cudowne! Będę podglądać
____________________
Hogata 08:10, 24 cze 2014


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Monic napisał(a)
Aktualnosci z ogrodu





Cudny masz ogród i te gigant ostrózki.

Czy możesz mi podać wymiar pergoli, bardzo mi sie podoba. Kupowałaś gotową, czy robiona jest.

Mam Jeszcze pytanie różane.
Czy do pomponelli dobre bedzie towarzystwo rózy pastelli?
Chcę posadzić pnącą Roasarium Uetersen, czy będzie do niej pasować New Dawn? Czy bedzie za bardzo zgrzyt kolorystyczny? A może polecisz coś innego

Pozdrawiam
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Monic 12:16, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Kondzio napisał(a)
Moniś super ci wyszły zmiany ja wlasnie bede zmienial rabaty za sadem ciekawy jestem co z tego wyjdzie myslalem o prostej lini ale to chyba bedzie za duzo

Ciekawa jestem kolejnych rewolucji u Ciebie, Konradku - na pewno bedzie bardzo ładnie, choć faliste linie mi tam pasowały
____________________
mój ogród Monika
Monic 12:19, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dasia napisał(a)


Sama brukowałaś ten placyk? Podziwiam. Zegar słoneczny ładnie by tu pasował.
Ogród powoli dojrzewa, kosekwencja w kolorach niesamowita.

Jako ekspert od róż podpowiedz, co może być powodem żółknięcia liści róży? Mam nowo posadzone (jesienią) sadzonki rózy kanadyjskiej John Cabot. Najpierw coś mi podgryzło listki, teraz już całe są i krzaczki zaczynają kwitnąć. Ale liście są jasne, zółtawe jakby. Rosną w pełnym słońcu, ale to chyba nie może im szkodzić?
Myślałam, że taka ich uroda, ale jedną sadzonkę sprezentowałam mamie, u niej rośnie w półcieniu i liście są ładniejsze, całkiem zielone i też już kwitnie.

Tak, kostka była brukowana systemem gospodarczym ) Zegar słoneczny też brałam pod uwagę, ale ostatecznie zdecydowałam się na poidło i jestem z tego zadowolona.
Pożółknięcia na liściach mogą być początkiem osłabienia rózy i związanej z tym plamistosci róż, ale tez moze to być oznaką chlorozy, niedoboru żelaza
____________________
mój ogród Monika
Monic 12:19, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Aneczka napisał(a)
Yyyyy przepraszam czy to NIEBO ?????

Ja dopiero zaczynam z różami a tu taki raj Nacieszyć oczu nie mogę Masz wspaniały ogród!

Ale mnie rozbawiłaś Dziękuję :*
____________________
mój ogród Monika
Monic 12:20, 30 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
A_gawa napisał(a)
Dołączam do grona uśmiechniętych podglądaczy

dorotka_z napisał(a)
Pięknie! A ostróżki i kocimiętki to już w ogóle cudowne! Będę podglądać



Dziękuję i zapraszam
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies