Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Tess 21:31, 23 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Moniko, przeczytałam wszyściusieńko od 120 strony i choć już niby znałam Twój ogród, to ochłonąć nie mogę z nadmiaru pozytywnych wrażeń. Dziękuję, że nam to cudo pokazujesz

Acha, zapożyczyłam sobie Twoją recepturę na taki piękny ogród.
Może kiedyś się przyda.

Gdybym miała jeszcze kiedyś urządzać ogród, chciałabym, aby był taki właśnie.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Monic 12:39, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
ewsyg napisał(a)
witaj Moniko, właśnie pospacerowałam po Twoim ogrodzie. Trochę poczytałam i obejrzałam wszystkie zdjęcia. Twój ogród jest kolorowy ,taki jak lubię. Masz wiele roślin,które i ja lubię: róże. powojniki, liliowce,jeżówki,rozchodniki, floksy, lilaki, kaliny i inne. Ponieważ mam zamiar jeszcze dokupować róże to zapewne skorzystam z Twoich propozycji. Fajnie, że podpisujesz róże

Zwłaszcza spodobała mi się Lovely Meilland. Ma ładny, delikatny kolorek fajny pokrój krzaka



ciekawi goście bywają u Ciebie w ogrodzie, koziołki, bażanty, super.


Czy wszystkie róże okrywasz na zimę ?

Nie gniewaj się Moniko, ale kolejna dorzucam, która bardzo mi się podoba

Camelot



Moniko, jak człowiek napatrzy się na tak piękny ogród jak Twój, to zaraz biegłby plewić, grabić, sadzić
Moniko, masz piękny, cudowny, zadbany, dojrzały ogród, który zachwyca o każdej porze roku
Pozdrawiam Ewa

Witaj, Ewo
Dziękuję Ci za miły wpis
Róże, w zależności od przewidywanej zimy okrywam lub nie. W ubiegłym sezonie i w tym zrobiłam tylko kopczyki. Niech sobie róże radzą i się hartują, żeby w razie bardziej srogich zim miały większe szanse. W mroźniejsze zimy okrywałam słomą i gałązkami jodły lub świerka.
Co do wyboru odmian, które Ci się spodobały - są OK, ale jest więcej jeszcze lepszych odmian. Te nie są moimi faworytkami w tej tonacji kolorystycznej, choć naprawdę są bardzo urocze.
____________________
mój ogród Monika
Monic 12:43, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dorota123 napisał(a)
Przyszłam z odwiedzinami za sprawą Ewy z piaskowni na zakręcie. Nie pomyliła się, ogród jak marzenie, dekoracje w moim guście, roślinki piękne i zdrowe, a ostróżki takie jak poszukuję. Masz rabaty urządzone w takich tonacjach jak i ja sobie zaplanowałam, czyli niebiesko-białe więc będę podglądać. Byłam już u Ciebie (8 lutego) już wtedy zachwycałam się twoim ogródkiem, ale przez ten rok wypiękniał jeszcze bardziej. Pozdrawiam.

Witaj, Dorotko
Cieszę się, że mój ogród jest bliski Twojej kolorystyce i upodobaniom - miło czytać takie słowa
Mam nadzieję, że z każdym sezonem mój ogród będzie coraz ładniejszy, bo i bardziej rozrośnięty, a póki co wciąż nie może rosnąć jak by mu dawały możliwości, bo bezustannym przesadzaniem roślin skutecznie to ograniczam
Ten nadchodzący sezon również szykuje się pracowicie, ale część rabat już nie będę ruszała - niech w końcu dają pokaz.
Pozdrawiam Cię serdecznie!
____________________
mój ogród Monika
Monic 12:45, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Tess napisał(a)
Moniko, przeczytałam wszyściusieńko od 120 strony i choć już niby znałam Twój ogród, to ochłonąć nie mogę z nadmiaru pozytywnych wrażeń. Dziękuję, że nam to cudo pokazujesz

Acha, zapożyczyłam sobie Twoją recepturę na taki piękny ogród.
Może kiedyś się przyda.

Gdybym miała jeszcze kiedyś urządzać ogród, chciałabym, aby był taki właśnie.

Witaj, Tess
Recepturę na piękny ogród? A jaka to?
Zaskoczyłaś mnie tym stwierdzeniem, bo nie wiedziałam, że mam taką recepturkę
Dziękuję Ci za odwiedziny i pochwały - ach... dostaję skrzydeł i już poszła coś pokopać w ogrodzie
____________________
mój ogród Monika
Monic 12:49, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Z nowym sezonem nowe plany i oczywiście zakupy ogrodowe. Kupiłam kilka nowych bylinek i oczekuję wiosny. W tak zwanym międzyczasie testuję nowy aparat i poznaję jego możliwości. Łoj, jakie to skomplikowane
Muszę się wiele nauczyć, ale lubię nowe wyzwania














____________________
mój ogród Monika
Monic 12:51, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Zimowy spacerek...






____________________
mój ogród Monika
Monic 12:54, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Za oknami mamy prawdziwą, piękną, białą, śnieżną zimę, ale w domu już wyczekuję wiosny, więc są pierwsze hiacynty w moim ulubionym kolorze.






W wazonie wciąż stoją oszronione, zimowe róże, ale dodałam hiacynty w kolorze parapetowych i już jest nieco wiosenniej - pasuje do aury za oknem - trochę zimy, trochę wiosny.


____________________
mój ogród Monika
Tess 13:04, 27 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Monic napisał(a)

Witaj, Tess
Recepturę na piękny ogród? A jaka to?
Zaskoczyłaś mnie tym stwierdzeniem, bo nie wiedziałam, że mam taką recepturkę
Dziękuję Ci za odwiedziny i pochwały - ach... dostaję skrzydeł i już poszła coś pokopać w ogrodzie


No masz przekopiowałam ją do siebie:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2075-ogrod-nad-rozlewiskiem?page=92
I zamierzam wykorzystać, choć pewnie z nie tym samym skutkiem


Cudne zdjęcia. Możesz zdradzić, jaki aparat nabyłaś?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
grazyna 13:07, 27 sty 2015


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Monic napisał(a)
Zimowy spacerek...



No coś fantastycznego! Rozczulające!

Ja też jestem ciekawa aparatu, myślę o kupnie nowego, starym wychodzą nieciekawe zdjęcia
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Monic 13:11, 27 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Aaa, o to chodzi Tak, tego się trzymam i bardzo pomaga. Przede wszystkim trzymaj się zasady konsekwencji kolorystycznej. Fajnie, jeśli uda Ci się utrzymać ogród w 3 kolorach - to byłoby bliskie ideału!
Aparat w miarę możliwości finansowych - nie zaszalałam zbytnio, ale chyba wystarczy na moje potrzeby. Pogoda była kiepska, ponura, gdy roniłam fotki na śniegu, ale wydaje mi się, że tak nieźle. Muszę jeszcze poznać wszelkie ustawienia, bo jest ich bardzo dużo. Staram się ustawienia robić manualne, nie na automacie.
Aparat Nikon D90 z obiektywem Nikkor 18-105. Jak dla mnie super, jestem bardzo zadowolona i nie mam większych oczekiwań. Czytałam dużo opinii przed zakupem, rozmawiałam ze znajomym fotografem i okazuje się, że to naprawdę dobry i polecany przez profesjonalistów aparat.
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies