Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Tess 19:46, 03 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Monic napisał(a)
U mnie już przed domem świątecznie







w domu też już udekorowane, ale na fotki brak czasu




Moniko, Twoje dekoracje świateczne mnie zauroczyły. Przyznaję bez bicia, że wrzuciłam je ku pamięci do moich inspiracji świątecznych. Pięknie ubrałaś dom.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Monic 16:56, 05 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Olu, Katko, Sebku - dziękuję za miłe komentarze i wizytę

Ula - moja Alania również wiedzie beztroskie i radosne życie. Nie miałabym sumienia ciągnąć Jej po wystawach, trzymać cały czas w papilotach itp. To nie na Jej zdrowie i temperament Wystawy to przyjemność dla ludzi, a nie zwierząt .

Mireczko - a może skusisz się kiedyś na pieska? To cudowne, mądre i kochające zwierzaki - wierni przyjaciele

Marzenko - róże nowe zamówione, a jakże , ale z umiarem.
Plany na nowy sezon są
1. Doskonalić komponowanie rabat - zmieniać, co nie pasuje, nawet gdyby to miało mieć miejsce w centrum sezonu jak rok temu
2. Wybrukować miejsce w kąciku wypoczynkowym (ten kącik z krzesłami angielskimi)
3. Zrealizować plan czekający od dawna na realizację, związany z wykonaniem grilla i wędzarni w tylnej części ogrodu (cegła już wstępnie zamówiona).
4. Ograniczyć wizyty w sklepach ogrodniczych - kupować tylko to, co konieczne )))))
5. Walczyć ze ślimakami, perzem i chwastami z łąk - to punkt do realizacji wiecznej

Póki co wczoraj posadziłam cebule tulipanów, które nie zdążyłam posadzić jesienią

Co do włosków Alanii - miała już takie długie rok temu, ale na lato była ścięta na jeżyka poza główką, łapkami i ogonkiem - lepiej tak było na upały. Od sierpnia zarosła tak jak widać Yoreczki mają włosy, nie sierść, dlatego nie uczulają, ale jeśli jest to york czystej rasy, to włosy rosną jak u człowieka i trzeba bywać u fryzjera .

Tereniu - cieszę się, że wśród moich fotek znalazłaś inspiracje. Pochwal się za rok, z którego pomysłu skorzystasz?
____________________
mój ogród Monika
Tess 17:07, 05 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Chciałabym mieć i takie piękne drzewka, i podłażniczkę białą, i szyszek mnóstwo (gapa jestem, bo w lecie przywiozłam sobie całą torbę szyszek z myslą o dekoracjach Bożonarodzeniowych i zapomniałam o nich).
I świeczki na kominku...
Gdzie kupiłaś te świeczniki, Moniko?

Napiszę jeszcze, że mi się bardzo wystrój Twojego salonu podoba. Lubię takie klimaty.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Monic 17:10, 05 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Tereniu, świeczniki na kominku to z Lene Bjerre - mają śliczne sreberka, polecam!
____________________
mój ogród Monika
Monic 20:02, 05 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Zima u mnie na całego - wczorajsza śnieżyca zasypała okna, drzwi i choinka obok drzwi - mimo dużego zadaszenia














i jak tu wyjść do ogrodu ?
____________________
mój ogród Monika
mira 20:33, 05 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A u mnie śniegu nic a nic a wiatr był straszny.

to jakie róże zamówiłaś ? ale ciekawa baba jestem no na róże
a!
pkt 1,4,5 mamy wspólne
pozdrawiam

Marzenko - róże nowe zamówione, a jakże , ale z umiarem.
Plany na nowy sezon są
1. Doskonalić komponowanie rabat - zmieniać, co nie pasuje, nawet gdyby to miało mieć miejsce w centrum sezonu jak rok temu
2. Wybrukować miejsce w kąciku wypoczynkowym (ten kącik z krzesłami angielskimi)
3. Zrealizować plan czekający od dawna na realizację, związany z wykonaniem grilla i wędzarni w tylnej części ogrodu (cegła już wstępnie zamówiona).
4. Ograniczyć wizyty w sklepach ogrodniczych - kupować tylko to, co konieczne )))))
5. Walczyć ze ślimakami, perzem i chwastami z łąk - to punkt do realizacji wiecznej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Monic 20:58, 05 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Mireczko, zamówiłam częściowo róże, które już mam, ale chciałam kolejne, bo to bardzo udane odmiany - w niemieckiej szkółce Sabrina, Tranquillity i Boscobel, w krajowej z kolei Wedding Piano, Swany, 2szt. Smooth Buttercup. Skromne zakupy jak na moje możliwości, ale miejsca powoli brakuje - musze powiększyć rabaty .
____________________
mój ogród Monika
Madzenka 21:22, 05 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wedding piano mnie zachwyca, będzie u mnie też
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ewik 21:39, 05 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ja dla odmiany kliknełam na Charming Piano Chodzę cały czas koło Piano, ale nie mogę jakoś umiejscowić tego czerwonego koloru .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Monic 21:49, 05 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Marzena2007 napisał(a)
Wedding piano mnie zachwyca, będzie u mnie też

Miejmy nadzieję, ze na żywo ta róża będzie równie piękna
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies