Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Monic 21:49, 05 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ewik napisał(a)
Ja dla odmiany kliknełam na Charming Piano Chodzę cały czas koło Piano, ale nie mogę jakoś umiejscowić tego czerwonego koloru .

Charming Piano już mam - ładna, ale myślę, że dopiero kolejny sezon pokaże jej prawdziwe piękno.
____________________
mój ogród Monika
grembosia 16:34, 06 sty 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Ogród piękny to wiadomo, ale wnętrza i dekoracje niesamowite!!!
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Urszulla 16:44, 06 sty 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Twoje plany noworoczne są ambitne ciekawa tylko jestem jak w tej społeczności można ograniczyć zakupy a zasypanie mi się osobiście podoba szczególnie w wolny dzień i oczywiście róże forumowe śledzę z przyjemnością
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
mira 09:07, 14 sty 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Monic napisał(a)
Mireczko, zamówiłam częściowo róże, które już mam, ale chciałam kolejne, bo to bardzo udane odmiany - w niemieckiej szkółce Sabrina, Tranquillity i Boscobel, w krajowej z kolei Wedding Piano, Swany, 2szt. Smooth Buttercup. Skromne zakupy jak na moje możliwości, ale miejsca powoli brakuje - musze powiększyć rabaty .


o dzięki to muszę zapisać te nazwy bo nie znam - ach jakie kuszenie różami - co prawda zaparłam się i zamawiać będę jesienią dopiero więc czas jest ale za to lista może się długa zrobić

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ewik 10:08, 18 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ciekawa jestem Twojej opini o Swany , bo wiele sprzecznych informacji czytałam na temat tej róży.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Monic 13:44, 18 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Grembosiu, Ula, Miro - witajcie Forum, oglądanie pięknych okazów róż i innych roślin działa niestety kusząco, co nie pomaga w ograniczaniu zakupów, to fakt Trzeba być jednak silnym w swoim postanowieniu - ja już mam tak wypełnione rabaty, że muszę z namysłem dokonywać zakupów.
Ewo - jestem zadowolona z Swany. Białej Swany mam 5szt., Pink Swany podobnie - wszystkie udane. Kwitnie bardzo obficie w pierwszym kwitnieniu. Po kwitnieniu przycinam je, żeby pobudzić do powtórzenia kwitnienia - nie jest ono już tak okazałe, ale są ładne kwiaty. Lubię tę róże, choć mam negatywną stronę - lubi wypuszczać 1,5-2m pędy (szczególnie biała), co może niektórym przeszkadzać.
____________________
mój ogród Monika
Ewik 14:33, 18 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dzieki za info, a jaka jest wielkość kwiatu i jak ze zdrowiem ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Monic 14:40, 18 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Wielkość kwiatu spora jak na różę okrywową - ok.6cm. U mnie zdrowa, a gdy po kwitnieniu pojawiają się drobne plamki, to obrywam zarażone listki - nie pryskam chemią.
____________________
mój ogród Monika
ewsyg 19:24, 23 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
witaj Moniko, właśnie pospacerowałam po Twoim ogrodzie. Trochę poczytałam i obejrzałam wszystkie zdjęcia. Twój ogród jest kolorowy ,taki jak lubię. Masz wiele roślin,które i ja lubię: róże. powojniki, liliowce,jeżówki,rozchodniki, floksy, lilaki, kaliny i inne. Ponieważ mam zamiar jeszcze dokupować róże to zapewne skorzystam z Twoich propozycji. Fajnie, że podpisujesz róże

Zwłaszcza spodobała mi się Lovely Meilland. Ma ładny, delikatny kolorek fajny pokrój krzaka



ciekawi goście bywają u Ciebie w ogrodzie, koziołki, bażanty, super.


Czy wszystkie róże okrywasz na zimę ?

Nie gniewaj się Moniko, ale kolejna dorzucam, która bardzo mi się podoba

Camelot



Moniko, jak człowiek napatrzy się na tak piękny ogród jak Twój, to zaraz biegłby plewić, grabić, sadzić
Moniko, masz piękny, cudowny, zadbany, dojrzały ogród, który zachwyca o każdej porze roku
Pozdrawiam Ewa



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorota123 20:37, 23 sty 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przyszłam z odwiedzinami za sprawą Ewy z piaskowni na zakręcie. Nie pomyliła się, ogród jak marzenie, dekoracje w moim guście, roślinki piękne i zdrowe, a ostróżki takie jak poszukuję. Masz rabaty urządzone w takich tonacjach jak i ja sobie zaplanowałam, czyli niebiesko-białe więc będę podglądać. Byłam już u Ciebie (8 lutego) już wtedy zachwycałam się twoim ogródkiem, ale przez ten rok wypiękniał jeszcze bardziej. Pozdrawiam.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies