Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - co dalej?

ewaglen 00:42, 29 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
No widzisz!!!Fajnie, że zobaczyłaś nasze archiwalne zdjęcia Tak było i to jeszcze nie tak dawno. Szczerze powiedziawszy pierwsze 3 lata to tylko chaos był. A jak już zaczęliśmy panować nad naszym terenem, to okazało się, że zmiany potrzebne i tak jest do dziś. Kostka dopiero w maju ubiegłego roku się pojawiła. Jak zaczynałam sadzić, to zielonego pojęcia nie miałam o roślinach, byłam ignorantką totalną. Siostra zawsze się temu mocno dziwiła, a ja miałam problem z rozróżnieniem powszechnie znanych roślin. Duże postępy zrobiłam od tamtej pory, aczkolwiek nadal nie mogę się nadziwić, że wiele osób tu na Ogrodowisku ma taką gruntowną, szeroką wiedzę....Ja wciąż jeszcze błądzę....Mieszkamy już 6 lat, a ja dopiero w tym roku zaczęłam się meblować. Miałam tylko kuchnię zrobioną i właśnie ją będę zmieniać, bo koncepcja się zmieniła, he, he, he.
Rozgadałam się
Odpowiadam na Twoje pytania:
1. Na lewo od altany, między wrzosami a tujami rosną wrzośce, a dalej, bardziej w lewo to jałowce, ale nie wiem jakie, a potem świerk niebieski i magnolia;
2. Myślę, że ten cis Repandens jest ładny wszędzie. Ma ciemno zielony kolor, łatwo się przycina, pokrój ma rozkładający się, nie jest wysoki. Myślę, że jest ładny. I można nad nim łatwo zapanować, jak urośnie zbyt duży. Tylko nie wiem jak z wilgotnością na tej skarpie, czy nie będzie tam za sucho dla niego...
Dobranocka
____________________
Mój ogród - co dalej?
ewaglen 00:45, 29 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Zuziu, to już niedługo będziesz miała maluszka!!! To chłopiec, czy dziewczynka? Gratuluję i trzymam kciuki Szalenie kocham dzieci (nawet bardziej niż ogrody
____________________
Mój ogród - co dalej?
Zuza 16:27, 30 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267

Ewciu będzie córcia - mam już synka więc będą "wszystkie dzieci w domu". Zresztą długo się zastanawiałam czy nie dać córci na imię właśnie Ewa ale mnie rodzina zakrzyczała, że imieniny Ewy są tylko w Wigilię. Więc stanęło na Marysi

a jeszcze mam pytanie - czy ten cis repandens nie przemarza?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
ewaglen 14:54, 31 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
No to super, ze wszystkie dzieci już będą Imię widzę klasyczne wybrałaś Bezpiecznie i pięknie Już niedługo będziesz trzymała na rękach swoją córeczkę
A synek jak ma na imię?
Ja mam dużo tego cisa w swoim ogrodzie. Nigdy nie zmarzł, więc chyba nie przemarza. Ja mieszkam w rejonie chłodnym więc chyba nie ma takiego ryzyka...
____________________
Mój ogród - co dalej?
Zuza 10:10, 05 kwi 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Synuś jest Mikołaj (choć tata bardzo chciał żeby był Staś )

Muszę przyglądnąć się dokładnie Twoim rabatkom bo bardzo mi się podobają kompozycje, które stworzyłaś. Pozwolisz, że w razie czego bezczelnie odgapię?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Eve 10:43, 05 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Ewuniu, ja tak przed czasem, ale lepiej tak niż wcale

Zdrowych, spokojnych i smacznych Świąt Wielkanocnych!
____________________
ogród Ewy
Sebek 16:30, 07 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wszystkiego dobrego,
jajka wielkiego malowanego
zielonej łączki, na której zajączki
jedzą makowce i pasą owce,
szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych, spedzonych w ogrodzie dni




____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
mira 17:14, 07 kwi 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Syla 20:35, 07 kwi 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
sylllwia 22:54, 07 kwi 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies