Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biały domek pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Biały domek pod lasem

Dasia 07:36, 22 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
nl_kinia napisał(a)
miałam zapytac już jakiś czas temu, ale ciągle zapominam - jak Ci przezimowała turzyca Carex testacea "Praire Fire"?
moja chyba zgniła

Moja ładnie przetrwała, niedawno wyglądała tak: (to te kępki między narcyzami)

Mało widać, bo to zdjęcie sprzed odchwaszczania, przekwitłych narcyzów też już nie ma, ale nie mam nowszego zdjęcia. A teraz mam mokrą głowę i szlafrok, to nie pójdę na sesję Marzy mi się już taki ogród, żeby trochę intymności mieć, ale to jeszcze duuuzo czasu potrzeba.
____________________
Biały domek pod lasem
nl_kinia 08:16, 22 maj 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
ach, czyli moja na pewno zgniła, bo po tym marcowym ataku zimy całkiem zsechła...
no trudno, musze kupić drugą, bo się w niej zakochałam na amen
____________________
Kingi ogrodowe początki
TheMagda 08:22, 22 maj 2013


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Dasia napisał(a)


Marzy mi się już taki ogród, żeby trochę intymności mieć, ale to jeszcze duuuzo czasu potrzeba.



Witam krajankę.

Mnie się marzy dokładnie to samo, ale dużo wody jeszcze w Bugu upłynie zanim to się stanie ;/
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Dasia 23:30, 23 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Witaj Magda
A szybko w tym Bugu płynie? Ja go rzadko widzę, ale mam nadzieję, że nurt szybki
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 23:38, 23 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Migawki sprzed paru dni:


____________________
Biały domek pod lasem
agniecha973 23:42, 23 maj 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Już nagietki kwitną?
Niezapominajki, to są kwiatki, któe muszę wprowadzić gdzieś na dziko. Śliczne są.
Wejście do domu bardzo ładnie się prezentuje. Jeszcze roślinki muszą się zagęścić i będzie super.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Dasia 23:47, 23 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Ja kocham niezapominajki i pozwalam im się rozsiewać.
U mnie w tym roku zima była wyjątkowo łagodna dla roślin - było dużo śniegu, Przed domem przezimowały mi goździki, choć pani na targu uprzedzała, że są jednoroczne Widać je tam po lewej, od dołu już zaczynają kwitnąć na bordowo.
Ten nagietek jest zeszłoroczny, przycupnął obok zielnika i też zimę przetrwał, dlatego już kwitnie. W innym miejscu mam dużo siewek, ale im daleko do kwitnienia. Z nagietka mama robi maść, więc jego też lubię dużo.
____________________
Biały domek pod lasem
agniecha973 23:49, 23 maj 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
O! Maść z nagietka! Musisz podzielić się przepisem.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Dasia 23:54, 23 maj 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
To bardzo proste - potrzebny jest smalec. I na rozgrzany smalec rzuca się pokrojone nagietki - kwiaty, liście, łodygi i to smaży (ale jak długo to musiałabym dopytać). Potem się to przecedza przez tetrę czy gazę, zlewa do słoików i czeka aż zastygnie.
Moja mama, od kiedy regularnie tą maść stosuje, nie ma problemów z żylakami, a wcześniej to już nawet zapalenie żyły zaliczyła. Ja czasem profilaktycznie też stosuję.
____________________
Biały domek pod lasem
nl_kinia 07:55, 24 maj 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
ooooo... nie wiedziałam, że maść nagietkowa leczy żylaki!
a takie duże też się chowają? (ja wiem, że żylaki trzeba smarować octem jabłkowym)

muszę sobie zapisać, bo mąż ma ten problem...

czosnki masz piękne! przymierzam się do nich na jesień
____________________
Kingi ogrodowe początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies