Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu

TheMagda 13:29, 17 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Witam

Zwabiona ferią barw i doznań z Waszych ogrodów postanowiłam dołączyć do zacnego grona ogordomaniaków.
Kilka słów o mnie.
Mam na imię Magda jak łatwo zgadnąć mieszkam na Roztoczu. Jestem waz z najlepszym z mężów w trakcie wykańczana naszego domu. A mnie się marzy ogród. ..
Kilka faktów:
1. Działka wraz z domem ma 0,1ha
2.Podłoże liche, klasa gruntu VI – piasek gotowy do betoniarki ;/, tzn jest 40cm humusu a później piasek.
3 Garaż, do którego biec będzie Podjaz co zabiera dużą i fajną powierzchnie działki
4.Przydomowa oczyszczalnia ścieków wraz z drenażem .Wiem, że drenaż uniemożliwia sąsiedztwo drzew i roślin z długimi korzeniami. Kolejny problem bo zabiera to kawał działki.
5 Na wysokości osadnika gnilnego (po lewej stronie zakończenia tarasu) znajduje się przebrzydły słup średniego napięcia. Usytuowany jest ok. 60cm od granicy działki. Bardzo chciałabym zakryć paskudnika ale zaraz zaczynają się dreny i nie wiem jak to ugryźć ;/
6. Moje preferencje ogrodowe są takie jak większości mieszkańców ogrodowiska, bukszpany, czuprynki (drzewka na pniu), Rh, żurawki, hosty.
Poniżej zamieszczam mój szkic działki wraz z kilkoma pomysłami.
Jestem oczywiście otwarta na wszelkie propozycje i czekam na Wasze pomysły.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Magda

____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
abiko 13:34, 17 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
witaj Magda, gdzie z Roztocza, bo to moje rodzinne strony
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
TheMagda 13:40, 17 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
abiko napisał(a)
witaj Magda, gdzie z Roztocza, bo to moje rodzinne strony

z okolic Suśca
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Gardenarium 01:09, 18 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Madziu, wątków przybywa i coraz trudniej doradzać. Ale postaramy się, wklejaj zdjęcia, na pewno znajdziesz tutaj więcej znajomych ze swojego rejonu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 10:12, 18 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj

Teren do ogarnięcia masz niezły
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
TheMagda 10:19, 18 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789

Gardenarium napisał(a)
Witaj Madziu, wątków przybywa i coraz trudniej doradzać. Ale postaramy się, wklejaj zdjęcia, na pewno znajdziesz tutaj więcej znajomych ze swojego rejonu.



Sebek napisał(a)
Witaj

Teren do ogarnięcia masz niezły


Witam Was serdecznie Po wielokrotnych spacerach po Waszych ogrodach czuję się jakby wpadli do mnie starzy znajomi a ja póki co jestem dla Was nn Ale wszystko przed nami
Tak jak napisałam jesteśmy wraz z mężem w trakcie wykańczania domu, więc na działce jeszcze działania budowlane, hałdy piasku itd. Generalnie jest porządek bo tego pilnowałam. Trochę się wstydzę ale sfotografuję dziś działkę i pokażę jak sytuacja wygląda.

Przede wszystkim zależy mi na tym aby i czy jest możliwość zakrycia słupa SN tuż przy na granicy działki. Ale wszystko się wyjaśni jak przedstawię zdjęcia wieczorem.
serdecznie pozdrawiam,
M
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
KasiaWB 17:28, 18 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cześć Magdaleno witam Ciebie w imieniu rejonu ) czekamy na fotki działki, nie ma się co wstydzić, mam nie lepiej,ale dzięki Ogrodowisku coraz ładniej )
A na słup - winobluszcz rośnie szybko i ładnie się przebarwia, chociaż z czasem być może trzeba będzie go podcinać żeby na druty nie wlazł ale to nic, wiele osób na forum tak właśnie obsadziło słup np. Danusia czy Marzena ( http://www.ogrodowisko.pl/watek/854-o ).
Tutaj masz wątki o winobluszczu:
1) Winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quiquefolia http://www.ogrodowisko.pl/watek/109-winobluszcz-pieciolistkowy-parthenocissus-quiquefolia
2) Winobluszcz trójklapowy http://www.ogrodowisko.pl/watek/94-winobluszcz-trojklapowy

Drugie rozwiązanie o którym myślę to hortensja pnąca, ale rośnie dość wolno przez ok.4 lata ale za to później będzie też ładnie

Tymczasem pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
agata_chrosc... 22:07, 18 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj Magda! Też mam sentyment do Twoich stron, bo tam właśnie, a dokładnie w Zwierzyńcu, poznałam mojego holenderskiego męża! Jak patrzę na Twój piękny, uporządkowany rysunek, to jestem pewna, że szybko uporasz się ze swoim ogrodem. Najgorzej to ugrzęznąć w chaosie i dać się ponieść chwilowym impulsom! Wtedy po kilka razy trzeba zaczynać wszystko od początku. Ale Ty mi wyglądasz na bardzo uporządkowaną osobę. To dobrze wróży. Ja na pewno chętnie powiem co wiem, tylko że nie jest tego zbyt dużo. Ale na pewno różni mądrzy ludzie będą doradzać. Pozdrawiam.
____________________
ogród w Holandi
moni 22:12, 18 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
witaj
____________________
Mona
TheMagda 12:09, 19 maj 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
KasiaWB napisał(a)
Cześć Magdaleno witam Ciebie w imieniu rejonu ) czekamy na fotki działki, nie ma się co wstydzić, mam nie lepiej,ale dzięki Ogrodowisku coraz ładniej )
A na słup - winobluszcz rośnie szybko i ładnie się przebarwia, chociaż z czasem być może trzeba będzie go podcinać żeby na druty nie wlazł ale to nic, wiele osób na forum tak właśnie obsadziło słup np. Danusia czy Marzena ( http://www.ogrodowisko.pl/watek/854-o ).
Tutaj masz wątki o winobluszczu:
1) Winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quiquefolia http://www.ogrodowisko.pl/watek/109-winobluszcz-pieciolistkowy-parthenocissus-quiquefolia
2) Winobluszcz trójklapowy http://www.ogrodowisko.pl/watek/94-winobluszcz-trojklapowy

Drugie rozwiązanie o którym myślę to hortensja pnąca, ale rośnie dość wolno przez ok.4 lata ale za to później będzie też ładnie

Tymczasem pozdrawiam


Nasi tu są nasi!!! Kasiu bardzo się cieszę że jest trochę osób z naszego regionu. Widziałam zdjęcia z wystawy . Muszą być świetne takie spotkania na żywo.
Jestem Ci bardzo wdzięczna za pomysł z winobluszczem. Ja nigdy nie podejrzewałam, że można tego brzydala tak cudnie ustroić. Winobluszcz trójklapowy jest przepiękny i listki lśnią bardzo efektownie
Właśnie, miałam dziś pokazać działkę na zdjęciach ale….
Wczoraj zapomniałam wziąć aparat a dziś wkroczyła ekipa od tynków i na działce jest istne pandemonium ;/ Zdjęcia zrobię jak trochę ogarnę działkę po tynkach
Serdecznie Cię pozdrawiam
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies