Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

deszczowymaj 14:25, 23 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)
Jakie poidło i karmnik na 10 kur? Czy sypie im się tyle ile mają zjeść czy mogą mieć "za dużo" na później? Nie padną z przejedzenia? Jedzą tyle ile powinny czy mogą jeść ile wlezie? haha




Beka jak smok

ale ja też tego wszystkiego nie wiem a kurki bym chciała

a one to dużą chatę muszą mieć ? jakiś metraż na jedną szt. obowiązuje ? oczywiście taki żeby to były szczęśliwe kurki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 14:26, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dobry pomysł Ewelina, dzięki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:26, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
deszczowymaj napisał(a)




Beka jak smok

ale ja też tego wszystkiego nie wiem a kurki bym chciała

a one to dużą chatę muszą mieć ? jakiś metraż na jedną szt. obowiązuje ? oczywiście taki żeby to były szczęśliwe kurki


pół metra kwadratowego na kurę, więc 2x3 metry minimum na moje 10 szt

też wie wiem ale się dowiem
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 15:19, 23 kwi 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
popcorn napisał(a)
Dobry pomysł Ewelina, dzięki!!!

Same zalety, bo pewnie i rolnik się ucieszy, że mniej zielska mu trawę czy zboże marnuje . Tylko po zbożach za bardzo nie lataj, bo jeszcze jakiś rolnik się oburzy. Na miedzy też pewnie rosną, grunt żeby już były wyschnięte. Maki, chabry, rumianek... i inne takie. Ze 2-3 długie niedzielne spacery z celem .
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
DaNa 15:40, 23 kwi 2020


Dołączył: 22 lut 2020
Posty: 12
Kurki ze zdjęcia to pupilki, sebrytka srebrna, wyjątkowa kurka miniaturowa.

Dla zdrowia kur kurnik to ważna sprawa.


Karola, 10 kurek to akurat dla Ciebie, córki i ewentualnie gości Jeśli chodzi o metraż powinno być ok, ale powinnaś do zimy bo daj w prowizoryczny sposób ocieplić kurnik i to trzeba brać pod uwagę przy planowaniu powierzchni. Kury potrzebują zabezpieczenia przez zimnem.
Żeby niosły się długo, powinny tez mieć dodatkowe oświetlenie na zimę- trochę tak jak rośliny przy wzroście.

Kury to grzebuły- wydrapią wcześniej czy pózniej wszystko na wybiegu czyli wolierze.
Nic się nie zmarnuje. Natomiast ziarno to podstawa. Ja, a zasadzie moje zakręcone kurki preferują pszenice.

Dobry zasobnik na ziarno-to rozwiązanie na bezobsługowość. Nawet jak na kilka dni wyjeżdżam nie martwię się o kury. Ale grzebuły ze wszystkiego potrafią wygrzebać ziarenka-moje zawsze mają w w wolierze rosnące zboże )))

Myślę jednak,że na 10 kur 10 litrów to przesada. Podobnie poidło. Sama się przekonasz, że mniejsze ( 5-6 litrów) są poręczniejsze, zajmują mniej miejsca w kurniku- a to tez ważne, łatwiej je utrzymać w czystości. No i... nie przycisną w razie W żadnego nieszczęśnika.

Pamiętaj też, że kurnik to zapach Ogrodnikowi nie przeszkadza, ale... gościom, którzy przyjdą na gryla to różnie. Zwłaszcza nastolatkom

Co do wielkości ( wieku) kur pomyśl. Gdybym miała doradzić odradzałabym brać kurczęta kilkudniowe. Po prostu prościej, taniej i efektywniej jest nabyć kurki kilkunastotygodniowe, a na domowe warunki co najmniej 6 tygodniowe.
Nie jest tez dobrym pomysłem zaczynanie hodowli od kur starszych ( kilkuletnich).
Mogę to uzasadnić ale.. zrobię to, jeśli Cię to interesuje. Z całego serca polecam kurki rasy zielononóżka kuropatwiana. To kurka bardzo " przyogrodowa" i bardzo sympatyczna. Na serio A do tego ładna Poszukam gdzieś na moich zdjęciach i wrzucę. Jest troszkę problem ze zdobyciem ich Ale w zasadzie każda każda rasa kur polecana do hodowli " na jajka" jest ok

Jak coś więcej- to pytaj
____________________
DaNa Dziewiąty ogród od niechcENIA
popcorn 15:40, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tak zrobię, ale to dopiero koniec lipca myślę??? Bardzo fajny pomysł, dzięki Ewelina!

Póki co zaraz kogoś rozszarpię w pracy, jak ja nie lubię zwalania na innych... heh

no nic. za chwilę fajrant i podlewanie! kapusty leżą na płasko, trzeba je ratować! Codzienna woda póki nie przyjmą się. Oby szybko!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:52, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dana

Znalazłam zielononóżki, ale 2x droższe niż zwykłe podchowane kury. Na pewno nie weźmiemy kurcząt, bo bez sensu sobie kłootu dodawać.

Znalazlam rolnika wioskę dalej ma trzy rasy kur, nie zielononóżki, zobaczymy.
Póki co to kurnik musimy ogarnąć!

buziaki za rady!!
____________________
Mój nowy ogródek
Magleska 22:08, 23 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19136
Karola
ciekawy temat kurkowy u Ciebie
chciałabym mały kurnik tak na 5 kurek ...ale nie wiem ,czy przy moim psiaku mi się to uda ….
poczytałam tyle potrzebnych informacji ….będę nadal myśleć nad tematem
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
vita 22:18, 23 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Karola, miej litość, niektórym trudno nadążyć, dopiero o szparagach przeczytałam, a teraz o zielononóżkach. Jeżeli o takich małych kurkach jest rozmowa, to jestem za! Jem jajka tylko od zielononóżek. Najdroższe są ale i też najsmaczniejsze.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:21, 23 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82589
popcorn napisał(a)


pół metra kwadratowego na kurę, więc 2x3 metry minimum na moje 10 szt

też wie wiem ale się dowiem

Masz miejsce, zrób większy....choćby dla Siebie samej. Biorąc pod uwagę, że będziesz musiała tam wejść dać im wodę i karmić kilka razy dziennie, a kura robi gdzie popadnie to przy 10 szt na takim metrażu gwarantuje nie będzie gdzie nogi postawić
Chyba, że to tylko wymiary kurnika, a do tego woliera dodatkowo to aż nadto
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies