Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 07:16, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haniu zatrzymałam się wczoraj w szkółce patrząc na te rodki bo może bym chciała parę. Ale te kolory jakoś średnio mi leżą... poczytam popatrzę jak duże rosną i jak wyglądają po latach... kupiłam wisterię Alba, białą, nie mam dla niej pergoli buahahaha. Dostałam kartę stałego klienta i rabat heh teraz będę musiała tam przejeżdżać z zamkniętymi oczyma

Basia, jak sie wysieje to bedzie lato i tylko cieplej, w lecie to już w ogóle zakwitnie ten szpinak jeszcze wcześniej, myślę swój zbiorę, wyrwę i rzucę kurom

Ewelina truskawki zawsze przykrywam włókniną na kilka tygodni, syzbciej rosną i wcześniej kwitną. Truskawki są jakieś 2 tygodnie wcześniej niż be zprzykrycia - znaczy normalnie, bo ta wiosna była wyjątkowo zimna.

Ślimaki potrafiły już w cebuli dziury wyżerać, nic mnie nie zdziwi już Teraz widzę dziury na irysach, heh
pozdrawiam, Sylwia!

Łucja, ja też ryby ogarnę, ale ciachanie ślimaków nie sprawia im przyjemności Nawet zbierać ich mi się nie chce. Będę musiała się zmusić myślę bo zżarły młode siewki cavolo nero (muszę wysiać ponownie) i sałatę wsuwają aż miło heh... przynajmniej z okolic warzywnika musze się pozbyć długiej trawy. Chowają się też pod włókniną przy truskawkach, no ale granulki prędzej czy później rozwiążą sprawę...


____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 07:46, 27 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Cheer mam 2 kupione w tym roku
Pokazywałam u siebie na 469 był jeszcze w pąkach
Ten ostatni tez widziałam ale nie kupiłam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
basia3 08:10, 27 maj 2021


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
niekoniecznie z tym szpinakiem mój wysiał się w zeszłym roku w lipcu i miałam ładne zbiory. ładniejsze niż na wiosenne.
____________________
JEST DOBRZE :D
popcorn 08:11, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia oki popatrzę

Basia dzięki, spróbuję!
____________________
Mój nowy ogródek
tulucy 08:15, 27 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Późnym latem się sieje szpinak na zbiór jesienny właśnie.

Karola, mnie też one brzydzą, ale co robić. Kiedyś jak sąsiad miał kury, to na nich spasałam, jadły chętnie, bo tam generalnie mało żarcia miały fajnego. Rzucałam im pędraki i ślimaki. Tylko pióra szły, tak się o nie biły. Ale sąsiad od ponad roku już kur nie trzyma
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 09:03, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zawsze to mniejsze marnotrastwo i mniej śluzu I mniejsze wyrzuty sumienia. Moje kury chyba za dobrze mają bo ślimaków jeść nie chcą co najwyżej takie malutkie.
____________________
Mój nowy ogródek
Agania 11:58, 27 maj 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
popcorn napisał(a)
Groszek szaleje, pierwsze najwyższe kwitną
Pod nie czy przed nim czosnek słoniowy. Zadowolona jestem


Pełnia szczęścia, daleko mi jeszcze do takich upraw
Karola czym masz tutaj wyściółkowane?
Jeszcze mam do posadzenia kwitnące już sadzonki ogórków, papryk i czosnki niedźwiedziego mus dzisiaj
się wyrobić
Karola położyć na rabacie kartony i dopiero sadzić jak myślisz czy warto?
Pozdrowionka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
popcorn 12:58, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko wszędzie ściółkuję czym się da, chwastów mniej i wolniej rosną. Tu skoszona trawa.
Wszystko rośnie, część nie, albo ślimaki rosną, ale efekt zawsze jakiś jest. Właśnie konsumuję rzodkiewki na bułeczce z masłem, mniam

Cukinie i ogórki posiałam właśnie do paletek rozsadowych, mam w domu, będą może parę dni szybciej. Te w gruncie może jeszcze wzejdą, cholera ich wie z tą ziemią tutaj...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasiek 14:46, 27 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Jezeli moge cos podrzucic... Zaczyna sie tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6483-bawarka?page=746
I konczy na stronie 748.
Odkrylam calkiem przypadkowo, naturalna eliminacje slimakow...
Wiem ze znasz j.niemiecki, poszperaj sobie na ten temat
____________________
Bawarka
popcorn 21:39, 27 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Poczytałam o ślimakach
Byłoby fajniej mieć takich stadko, żeby zżerały pozostałe...
Dziękuję, Kasia!


Mięta variegata zżera wszystko





Kury mają fajniejszy widok niż my



Jak fajnie że jutro piątek! Niestety w poniedziałek muszę być w Warszawie heh
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies