Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Mala_Mi 20:25, 16 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Powąchałam wszystkie róże i piwonie ...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paradas 07:15, 17 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ale pąki na hortensjach! Nie umiem się doczekać tego widoku u mnie
Róże wspaniałe, u mnie dalej nie ma ani jednej sztuki. Może lepiej, po co sadzić w takie upały.
Kasiek 22:57, 19 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Uwaga uwaga Mysle, ze mam wazna informacje dla wlascicieli ogrodow...Otoz:
Zabij wroga jego wlasna bronia, chcialoby sie powiedziec Znalazlam metode, ktora pomoze nam w walce ze slimakami. Niejednokrotnie narzekalysmy na slimaki prawda? Na zjedzone salaty...na zjedzone kwiotki...
Od jakiegos czasu, zastanawiam sie dlaczego nie mam slimakow w ogrodzie..Tz, do dnia dzisiejszego, znalazlam dwa, dwa paskudne, brazowopomaranczowe oslizle slimory. A gdzie reszta? Znalazlam tez jednego slimaka, innego w barwie, jak dla mnie, calkiem nowego. Niewiele sie namyslajac, zgarnelam go i wyrzucilam z ogrodu( Nie, nie zabijam, nie potrafie). Jednakze nie dawalo mi to spokoju- co to za stwor, skad sie wzial, taki nawet ladny,...Jak tygrysek To slimak ktorego znalazlam pod nazwa Tiegerschnecke Nazwijmy go slimaczy tygrys lub tygrys slimaczy W skrocie- tygrysek Ok?
Otoz, zaleta tygryska jest to, ze zjada inne slimaki, tak, te brazowopomaranczowe i brazowe i czarne i ...Te wszystkie fuj i be, te ktore zjadaja nam kwiotki Sam raczej nie gustuje w naszych plonach, ot, czasem cos wrzuci na zab kawalek listka i tyle Z checia natomiast zjada swoich kolorowych braci ( Mala Mi- za nazwe rasista, tenkju
Od pewnego czasu strama sie potwierdzic te informacje, rozmawiam z ludzmi na forach niemieckich, dzwonie do ogrodniczych i...Tak, jest to informacja sprawdzona. To rzeczywiscie swietny sposob na pomrow wielki. oto on

https://www.google.com/search?q=tigerschnegel+kaufen+in+deutschland&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiYiuyAs_biAhWPPFAKHRERBGIQsAR6BAgAEAE&biw=1366&bih=657

W Moniachium jest juz punkt sprzedazy, znalazlam jeszcze na ebay, osoba prywatna...Cena za 4 sztuki- 18Euro plus 5.99 koszty wysylki...Kurde molek..A ja swoje chodzace euro wyrzucilam za drzwi




____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 23:32, 19 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Hmmmm zastanawiam się nad tym co piszesz na temat tego ślimaka i powiem Ci sceptyczna jestem z kilku powodów.
1 jak u nas była plaga tych nagusów, brazowych i czarnych to te pasiaste też były, a wszystkich od groma. Rolnicy sypali granulat i obserwacja jest taka, że nie tylko te pasiaste jadły pozostałe, ale z każdego rodzaju jadły się wzajemnie i te co zdechły też, sama widziałam.

2 pamietam z dzieciństwa te pasiaste, łaciate jak pod namiot jeździliśmy, liście łopianowe bardzo im smakowały

3 wikipedia pokazuje mi tak, jak podejrzewam, że rolnikom szkody w roslinach robi to i ogrodnikom też i jest inwazyjny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomr%C3%B3w_wielki

4 zastanawiam się czy ktoś nie wpadł na genialny pomysł jak zarobić na naiwnosci innych, a że ja naiwna to staram sie ostrożnie do takich nowinek podchodzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 06:24, 20 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
sylwia_slomczewska napisał(a)
Hmmmm zastanawiam się nad tym co piszesz na temat tego ślimaka i powiem Ci sceptyczna jestem z kilku powodów.
1 jak u nas była plaga tych nagusów, brazowych i czarnych to te pasiaste też były, a wszystkich od groma. Rolnicy sypali granulat i obserwacja jest taka, że nie tylko te pasiaste jadły pozostałe, ale z każdego rodzaju jadły się wzajemnie i te co zdechły też, sama widziałam.

2 pamietam z dzieciństwa te pasiaste, łaciate jak pod namiot jeździliśmy, liście łopianowe bardzo im smakowały

3 wikipedia pokazuje mi tak, jak podejrzewam, że rolnikom szkody w roslinach robi to i ogrodnikom też i jest inwazyjny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomr%C3%B3w_wielki

4 zastanawiam się czy ktoś nie wpadł na genialny pomysł jak zarobić na naiwnosci innych, a że ja naiwna to staram sie ostrożnie do takich nowinek podchodzić


Potwierdzam znajduję, te tygryski razem z całą masą brązowych, czarnych - za to winniczków nie ruszam bo one właśnie podobno zjadają innne? Ale tak na prawdę to nie widziałam by winniczek którego ślimaka wcinał. Natomiast wszystkie ślimaki obrabiają padlinę... i psie kupy
Ślimaki skorupkowe zjadane są u mnie przez drozdy, rozłupujące skorupki na kamieniu

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 06:43, 20 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
U mnie też te tygrysy są i wszystkie inne niestety również. Zmian w populacji nie widzę. Żyją w miarę zgodnie. Żrą moje roślinki równie zgodnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 07:25, 20 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W temaci ślimaka - badania pokazały, że w miejscach masowego występowania tego ślimaka wyginął podagrycznik.
Przy stosowaniu kulek na ślimaki należy chronić psy, koty, kury - a tego w ulotkach preparatów nie piszą


jak komuś się chce to może poczytać, tekst chyba z 2008 roku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ElzbietaFranka 07:42, 20 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859


Kolejne...Roza LO, pieknie pachnie ale szybko lapie plamistosc...Na liscie do wyrzucenia...Szkoda, w sumie ja lubie, piekna jest, ale, co roku mocno choruje i potem stoi taka szaro bura w ogrodzie. Zapach za to...Oszalamiajacy







Kasiu trzeba wczesna wiosna jak tylko pojawią się paczki na róży opryskać róże miedzianem. Później po 2-3 tygodniach znowu.
Dobrze jest też obsypać róże sypkim cynamonem jest antybakt i i przeciw wirusom. Możesz te zabiegi zrobić po okwitnieciu. Ściąć ja dosyć radykalnie i spryskaj też koło róży a za tydzień cynamon.

Powodzenia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 08:00, 20 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
W temacie ślimaka.

Kiedyś nie było składów śmieci w miastach, kompostowników, ściółkowanej kory, pola były zaorane, łąki wykoszone, ślimak miał mało kryjówek do rozmnażania.Śmieci nie było, albo się wyrzucało do gnoju albo spalało. Teraz sami wiecie, śmieci nas otaczają. No to sami te ślimory wyhodowaliśmy na własne nieszczęście. A znikąd pomocy, bo nich tych olbrzymich nie zjada. Niestety, naturze tego nie można zostawić, trzeba niszczyć, jakkolwiek to brzmi i wygląda.
I chociaż jestem eko, nie jestem za pozostawianiem ich własnemu losowi, przynajmniej w moim ogrodzie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
tulucy 08:43, 20 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiek33 napisał(a)
W temaci ślimaka - badania pokazały, że w miejscach masowego występowania tego ślimaka wyginął podagrycznik.


Powinnam się w takim razie cieszyć, że skoro nadal mam podagrycznik, to to oznacza, że nie mam masowego wysypu ślimorów. To znaczy, że mogłoby być gorzej czyli nie jest tak źle
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies