Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 07:50, 14 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
Kto tam?
Żyję, żyję.
Nawet podziałaliśmy troszeczkę ogrodowo. Wczoraj, po dokładnie pół roku, pojawiła się ekipa od drenażu, poprawić to, co nabroili u nas jesienią. Jak widać, klony ładnie się przyjęły. Wisienka widoczna na ostatnim zdjęciu chyba dostała przymrozkiem i jest marna strasznie, ale liczę, że się zbierze w sobie jeszcze.

Przed i Po

____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:54, 14 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
A tutaj zaczynamy też rabatę wokół tarasu. Tutaj będzie też jedna z donic z ŚŚ. eM zaczął usuwanie darni od kantów i teraz sukcesywnie środek wybiera, ale tak szybko jak u Wioli to nam to nie pójdzie niestety
____________________
Marta Ogród zacząć czas
LIDKA 09:07, 14 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Fajnie że działacie. Rabata wokół tarasu zapowiada się świetnie. Co tam chcesz oprócz śś?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 09:25, 14 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
To będzie taka trochę retro rabata, zwana roboczo też romantyczną
To drzewko widoczne na zdjęciu to lilak Krasavica na pniu. Wokół pnia posadzę jej szałwię. Przesadziłam już na tę rabatę z powrotem cztery piwonie NN- żyją, ale chyba tylko jeden kwiat na jednym krzaczku w tym roku będzie. Pięknie rośnie już tam też róża. Róża podsadzona jest małymi na razie kocimiętkami, które chyba też nie zakwitną a obwódkę zrobiłam z podzielonej na drobne mojej sadzonki hakonechloe.
Mam też z innej części ogrodu przesadzić tam aż trzy palibiny meyera, ale zaczekam albo jak przekwitną, albo do jesieni aż, żeby im nie zaszkodzić zanadto. Zapach będzie obłędny przy tarasie. I nie wiem, czy dam trzy, czy tylko dwa, bo one jednak całkiem duże rosną.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 09:35, 14 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Fajnie, że drenaż poprawiony i możecie sobie powolutku działać .
Klony szybko urosną i przesłonią Ci widok na te domy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
MartaCho 09:50, 14 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
Oby tak właśnie było! Ruch się zrobił, głośno popołudniami jest, obce dzieci krzyczą. Tęsknię za ciszą za płotem...
Zrzędliwa się chyba robię, co?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Magleska 12:47, 14 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18719
Fajnie działacie powolutku i do celu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Helen 22:04, 14 maj 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Ojej, ale masz rewolucję
Będzie pięknie
____________________
Helen - Hortensjowo
LIDKA 22:13, 14 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305


Marta a jaki masz plan na to miejsce. Ziemia goła to może rabata?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 07:40, 15 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
Tak, tak. Taki jest plan
W pierwszej kolejności jednak tym drugim skrzydłem będę chciała się zająć, bo główny cel, to osłonięcie ogrodu przed tym blokiem, który na zdjęciu powyżej widać w tle. Jak wspominałam, nie mając pojęcia, od czego tutaj ruszyć, jak to ugryźć (klony rosły co 6m na całej szerokości rabaty z dużymi dziurami pomiędzy), skorzystałam z konsultacji archi z naszą ogrodowiskową koleżanką, która jest teraz tylko na IG i tak zawodowo doradza.

W planie jest tam siedem brzóz podsadzonych morzem seslerii i kilku innych bylin. Jakby mi wyszło jak u OlciManolci, albo Juzi na rondzie, to byłoby cudownie...


____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies