Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pokażę nasz ogród 21:43, 21 maj 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4219
Do góry
Pokażę nasz ogród 21:41, 21 maj 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4219
Do góry
W ogródku emerytki 21:40, 21 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Dzisiejszy dzień upłynął na sadzeniu.
Rośliny małe, więc na efekt trzeba poczekać, ale jestem zadowolona

Tu posadziłam 5 host od Ani Anabuko, dla 2 będę robić gazony.

Powojnik Taiga dostał skrzynkę i kratki.

Tu rosły same jeżówki, dosadziłam 2 szałwie, trawy, dąbrówkę i jarmuż z wysiewu.

Tu też trafiły 2 szałwie, tojeść Beaujolais, juka Bright Edge, trawa preriowa.
Hortensjowo 21:40, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Jeżówka już za chwilę, ta nie jest obżarta

kwiat żurawki i róży ER
Ogród z wilkiem zamkn. 21:39, 21 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
A ten krzaczek w środku to...?
Hortensjowo 21:39, 21 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Helen napisał(a)
Caradonna zachwyca inna szałwia też - nazwa nieznana

Bardzo mi się podoba
Hortensjowo 21:37, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Orlik, zapomniałam jaki, hakonka aureola

bodziszek orkney cherry rośnie jak na drożdżach a pod hostą miało być jednokolorowo

Ogród z wilkiem zamkn. 21:31, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
4 dni ciężkiej pracy we dwójkę …..ale nowe skarpy uporządkowane-jeszcze na efekt trzeba poczekać ,ale wyobrazcie sobie je za rok



i ukradłam eMowi kawałek przy basenie -zrobiłam sobie rabatę oczkową jeszcze nie skończone ,ale i tak Wam pokażę w ramach przeprosin ,że się nie udzielam u Was ….jakoś nie wyrabiam się ostatnio
z dalsza -to jest jeszcze nie skończone ,więc przymknijcie oczy na niedociągnięcia

i trzymajcie kciuki za klony ( kolejna przeprowadzka )


są tu klon garnet -ten drugi nie pamiętam nazwy ,hakonki z własnego podziału i jeżówki też podzielone ….
brakuje wykończenia -tj zakrycia brzegów .kory i kilku głazów pomiędzy ….

lecę do Was teraz ,ale tak padam na pysk ,że nie wiem ,czy jestem w stanie coś mądrego pisać
Buziaki dla Was Wszystkich
Ogród z wilkiem zamkn. 21:31, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
basia3012 napisał(a)
Popatrzyłam na mój awatarek i zorientowałam się, że jest nieaktualny. Już tej obwódki nie ma. Potrzeba trochę czasu aby ciski zagęściły się i utworzyły na obwódce niski żywopłocik. Madziu, czy ja powinnam te ciski przyciąć przy samej ziemi aby się zagęszczały od dołu? Czy mogę zmarnować je? Nie chciałabym, wsadziłam 200 sztuk i trochę mnie to kosztowało. Teraz przycięte są około 8-10 cm nad ziemią.


Basiu najlepiej podpytaj Polinki -Ona tnie swoje cisy często -nie chcę Ci zle doradzić ……
wydaje mi się ,że jak są teraz przycięte ,to nie trzeba …..ja będę ścinać ,jak sciemnieją młode przyrosty ….
te moje nawet się wzięły w garść-ale chyba z 6 do wymiany niestety


te młodziaki będę ścinać jak ściemnieją

i te przy klonach też

i jeszcze szeroki kadr na prawie całość starej części

Buziaki
Ogród z wilkiem zamkn. 21:31, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
basia3012 napisał(a)


Madziu, melduję, że nie jestem gorsza i wczoraj i dzisiaj też przesadzałam drzewka - 5 sztuk. Były posadzone może 1-1.5 miesiąca temu ale w związku z usunięciem szerokiej obwódki z żurawek i traw i posadzeniem węższej obwódki z cisków przesunęłam drzewka trochę do przodu. I teraz jest chyba OK.
U Ciebie Madziu pięknie. Te bordowe penstemony to zawilce? Jaki kolor kwiatów? Sam liść też jest dekoracyjny.


Basiu już tak mamy ,że wiecznie coś musimy zmieniać ,aż do skutku
właśnie widziałam u Ciebie zmianę Żurawek na cisy -fajna zamiana
mam kilka Żurawek,ale jakoś nie pałam do nich miłością -póki ładne niech rosną
bordowe to Penstemony -tak się nazywają ( chyba dobrze nazwę napisałam ) i kwitną na biało i na różowo-mam ta 2 rodzaje
Buziaki
parę świeżutkich foteczek



Ogród z wilkiem zamkn. 21:30, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ostatnio mi ktoś powiedział, że ogród, praca w nim jest dla bezrobotnych... Jesteś najlepszym przykładem , że można pracować zawodowo i ryć w ogrodzie do bólu odpoczywając przy tym

Jak sie coś lubi to zawsze się znajdzie czas na to, traktując to jako odpoczynek

Buziaczki

Daria wiesz ,że ja mam już duże dzieci więc też tego czasu mam więcej ,niż osoby z małymi dziećmi …..
a ogród -co zrobić -jak ja uwielbiam taki sposób odpoczywania -to jest takie pozytywne zmęczenie i oderwanie głowy od wszelkich smutków ……
a jak widze efekty mojej pracy ,to jestem bardzo zadowolona

Buziaki

lecę zajrzeć co u Ciebie …

a u mnie teraz czas skarpy rodkowej

tu już robi się busz

skalniak

na rabacie z inversami też już gęsto -krwawniki się rozszalały -trochę ich pozabieram na nową część
Ogród z wilkiem zamkn. 21:30, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Waclaw napisał(a)

No tak. Ja na luziku. Pracując odpoczywam

Wacław
i tak trzymać
od poniedziałku razem z eMem ( dzięki Wojtkowi Sylwii-zmobilizował mi eMa )
uporządkowywaliśmy nowy teren -jesteśmy zmęczeni tym 4 dniowym maratonem ,ale w końcu jest w miarę przyzwoicie …..przynajmniej dla mnie

jak trawa urośnie ,to będzie lepiej
tu nie zależy mi na dywanowym ładny trawniku - narazie
Ogród z wilkiem zamkn. 21:30, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
HannaR napisał(a)
Wracając do klonów...
Czytam, że one dosyć problematyczne są. A to ich przypala słońce, a to zmrozi przymrozek na wiosnę. Zaczynam się zastanawiać... Co robić? Kupować, nie kupować?






Haniu to Twoja decyzja sama musisz zdecydować-czy ryzykujesz ,czy nie.....

-ja kupuję małe egzemplarze-najczęściej po 65 zł-najdroższy był Shirazz i on 150 zeta kosztował ... i dają radę-oby jak najdłużej ,bo jak czytam ile poprzemarzało dziewczynom ,to też się trochę o nie bałam ….


Ogród z wilkiem zamkn. 21:30, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Ania111 napisał(a)
Witaj Madziu

Nadrobiłam zaległości
Przespacerowałam się z wielką przyjemnością
Po Twoim ogrodzie,
Cudnie ,
Wszystko pięknie dobrane ,
Każda roślinki przemyślana
A skrzyneczki warzywne nadal dla mnie
Niedoscignione

Przepięknie
Postaram się wpadać
Spacer u Ciebie od mojej ostatniej wizyty
Zajął mi 25 min .
Nie mogę dopuścić już do tak długiej przerwy

Ściskam cieplutko


Aniu cieszę się ,że mnie odwiedziłaś i tyle miłych komplementów -normalnie obrosnę w piórka
ja też nie wyrabiam z moimi ulubionymi wątkami niestety ….chciałabym być wszędzie na bieżąco ,ale nie da się -musiałabym codziennie ze 3 godziny spędzić przy laptopie ,a niestety nie mam ,aż tyle wolnego czasu -ciężko godzić pracę ,ogród i pozostałe obowiązki ….na przyjemności ( czyli forum ) zostaje mi niewiele czasu niestety

warzywnik - powoli w końcu coś rośnie( chwasty też )-cieszy mnie bardzo

Buziaki i lecę zajrzeć do Ciebie




i trochę przedogródka -teraz zakwitły czosnki-mało ich mam ,ale i tak cieszą-pomimo,że krzywo rosną

Hortensjowo 21:27, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Ten pan nadaje się do cięcia a zawilec już kończy szkoda

kończą też tulipany, zaczynają czosnki i dalia kupiona na ryneczku
Wiciokrzew - Lonicera 21:25, 21 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 10
Do góry
Witam. Mam pytanie do znawców wiciokrzewu czy możliwe że to co znalazłam między krzewami irgi to wiciokrzew?
W pierwszej chwili myślałam że to glogownik ale tamten ma podobno błyszczące liście. I teraz nie wiem czy to roślina warta wysadzenia i pielęgnacji czy może chwast niebywałej urody.
Prosze o pomoc w identyfikacji. Dodam że liście są takie jakby meszkowate i nie są sztywne. Pędy wyrastają ze zdrewniałej części.
Hortensjowo 21:23, 21 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Do góry
Helen napisał(a)
Caradonna zachwyca inna szałwia też - nazwa nieznana


W międzyczasie widzę jednak zmieniłas temat Śliczna ta szałwia, u mnie wyrosła w tym roku gigantyczna
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 21:22, 21 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
liczę na Was, bo tradycyjnie nie wiem co kupiłam, ale mi się podobało - zapomniałam nazwy, pomoże ktoś. Jednoroczna, chyba na "s" się zaczynało? ....
Hortensjowo 21:22, 21 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Caradonna zachwyca inna szałwia też - nazwa nieznana
Migawki z ogródka 21:21, 21 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
tulucy napisał(a)

Bardzo lubię te czosnki, ale stacjonarnie ich znaleźć nie mogę.
Podobają mi się widoki ogólne no i te słodkie oczęta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies