Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 19:47, 19 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
dziękuję Haniu pokazowy to naprawdę na wyrost stwierdzenie oczywiście pomagała mi Ewa (jak we wszystkim zresztą), Asia Makadamia też mi podpowiadała, ja wybrałam to co mi się podobało najbardziej i tak jakoś wyszło
kamień serpentynit charakterystyczny niebiesko-zielony, wydobywany lokalnie w regionie w którym mieszkam ławki jesionowe z neta, zwykła mata bambusowa, no i sześć paczek werbeny patagońskiej wysianej w domu i pikowanej do gruntu w tym roku zabrałam stamtąd czternaście krzaków w inne miejsca, bo było tam za dużo, a jeszcze mam trzcinniki. Werbena przezimowała bez problemu, ale nie wiem jak będzie z kwitnieniem w tym roku pozdrawiam!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
ElzbietaFranka 19:55, 19 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Buczki ładne też je bardzo lubię mam ich kilka. Moje każdej wiosny są cięte koncowki młodych przyrostów aby zgęstniała.
Moje nie są w żywopłocie rosną jako solitery.
Na niektórych mam jeszcze sporo zeszłorocznych suchych liści.

Świdnica piękny rejon Polski


Pozdrawiam



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Jola_M 20:15, 19 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Elu, cięłam w kwietniu zanim pękły pąki. Teraz powinnam przyciąć jeszcze raz te świeże przyrosty - mają ich dość dużo
ja zeszłoroczne liście trochę otrzepałam. Mimo pryskania Promanalem jest zdobniczka. Kupiłam Mospilan, ale jeszcze się wstrzymuję, bo wieje i w sumie ogólnie nie mam przekonania do pryskania...
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 10:23, 20 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jola_M napisał(a)
a dziś byłam tutaj tak blisko i tak ładnie
tama w Zagórzu Śląskim, Jezioro Lubachowskie

zdjęcia zrobione z tego samego miejsca stojąc na tamie, na pierwszym patrzę w przód - w dół tamy, a na drugim obracam się do tyłu i widzę jeziorko





Piękna okolica - najbliżej byłam w Rudawach Janowickich i Karkonoszach, ale Twoich najbliższych okolic nie znam - a ładne
____________________
Sałatka pokrzywowa
Jola_M 20:48, 21 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Mgduska napisał(a)


Piękna okolica - najbliżej byłam w Rudawach Janowickich i Karkonoszach, ale Twoich najbliższych okolic nie znam - a ładne


będziesz przelotem - przyjeżdżaj - pokażę Ci te krajobrazy na żywo, warto! zapraszam serdecznie - można nocować, jest u mnie miejsce buziaki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:08, 21 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
foto przegląd

nie wiem jak to możliwe, ale trzcinniki są mega wysokie - aż się zastanawiam czy to one czy jakieś inne trawy??? w zeszłym roku wsadzałam je latem i już nie kwitły, więc nie wiem...
dla porównania poniżej takie sadziłam...

a są takie: rabata na wejściu, dziewanna kwitnie

a takie na limonkowej


słonecznica malutka wsadzona w zeszłym tygodniu już wypuściła parę ładnych kwiatków


i szykuje się werbenowe przedszkole - muszę zagospodarować nim kąty i tyły na rabatach. Trochę jest zasypane, bo mi tam Frędzel w rabatach tropi jaszczurki i ciągle coś depta, szura, niucha i kopie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:15, 21 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
przegląd c.d.

Bylinowa kwitnie kocimiętką i czosnkami. Potem zakwitnie dwukolorowa wysoka szałwia. Już wiem, że jesienią to ona będzie zmieniana. Miałam do wyboru jeszcze zrobienie prerii na rabatach frontowych, ale mam szlaban na zabieranie trawnika. Tak więc, zajmę się poszerzeniem bylinowej i dodaniem średniego piętra. Sąsiad podkrzesał swoje tuje - fajnie wyglądają



a tak wygląda jaśminowiec - bidulek


a pod nim Red Baron i lawenda - miało być zmieniane, ale nie ma preriowej narazie to i tu nie mam co zmieniać
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:21, 21 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
przegląd - z cyklu "wskrzeszone" rośliny

lawendy chyba dziękują mi za tą piaszczystą patelnię, na którą zostały przesadzone wiem, wiem - kanty do zrobienia - czekają w kolejce


ten języcznik był całkiem spalony słońcem, wiosną przesadziłam go do cienia i ścięłam do zera się zreanimował


a w hortensji czai się "królikorożec" to nie mój pomysł...


no i byłam przelotem w szkółce - kupiłam trochę energetyków
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:22, 21 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
liczę na Was, bo tradycyjnie nie wiem co kupiłam, ale mi się podobało - zapomniałam nazwy, pomoże ktoś. Jednoroczna, chyba na "s" się zaczynało? ....
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 21:53, 21 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Scaevola aemula

Bardzo ładnie masz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies