Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 21:31, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
basia3012 napisał(a)


Madziu, melduję, że nie jestem gorsza i wczoraj i dzisiaj też przesadzałam drzewka - 5 sztuk. Były posadzone może 1-1.5 miesiąca temu ale w związku z usunięciem szerokiej obwódki z żurawek i traw i posadzeniem węższej obwódki z cisków przesunęłam drzewka trochę do przodu. I teraz jest chyba OK.
U Ciebie Madziu pięknie. Te bordowe penstemony to zawilce? Jaki kolor kwiatów? Sam liść też jest dekoracyjny.


Basiu już tak mamy ,że wiecznie coś musimy zmieniać ,aż do skutku
właśnie widziałam u Ciebie zmianę Żurawek na cisy -fajna zamiana
mam kilka Żurawek,ale jakoś nie pałam do nich miłością -póki ładne niech rosną
bordowe to Penstemony -tak się nazywają ( chyba dobrze nazwę napisałam ) i kwitną na biało i na różowo-mam ta 2 rodzaje
Buziaki
parę świeżutkich foteczek



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:31, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
basia3012 napisał(a)
Popatrzyłam na mój awatarek i zorientowałam się, że jest nieaktualny. Już tej obwódki nie ma. Potrzeba trochę czasu aby ciski zagęściły się i utworzyły na obwódce niski żywopłocik. Madziu, czy ja powinnam te ciski przyciąć przy samej ziemi aby się zagęszczały od dołu? Czy mogę zmarnować je? Nie chciałabym, wsadziłam 200 sztuk i trochę mnie to kosztowało. Teraz przycięte są około 8-10 cm nad ziemią.


Basiu najlepiej podpytaj Polinki -Ona tnie swoje cisy często -nie chcę Ci zle doradzić ……
wydaje mi się ,że jak są teraz przycięte ,to nie trzeba …..ja będę ścinać ,jak sciemnieją młode przyrosty ….
te moje nawet się wzięły w garść-ale chyba z 6 do wymiany niestety


te młodziaki będę ścinać jak ściemnieją

i te przy klonach też

i jeszcze szeroki kadr na prawie całość starej części

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:31, 21 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
4 dni ciężkiej pracy we dwójkę …..ale nowe skarpy uporządkowane-jeszcze na efekt trzeba poczekać ,ale wyobrazcie sobie je za rok



i ukradłam eMowi kawałek przy basenie -zrobiłam sobie rabatę oczkową jeszcze nie skończone ,ale i tak Wam pokażę w ramach przeprosin ,że się nie udzielam u Was ….jakoś nie wyrabiam się ostatnio
z dalsza -to jest jeszcze nie skończone ,więc przymknijcie oczy na niedociągnięcia

i trzymajcie kciuki za klony ( kolejna przeprowadzka )


są tu klon garnet -ten drugi nie pamiętam nazwy ,hakonki z własnego podziału i jeżówki też podzielone ….
brakuje wykończenia -tj zakrycia brzegów .kory i kilku głazów pomiędzy ….

lecę do Was teraz ,ale tak padam na pysk ,że nie wiem ,czy jestem w stanie coś mądrego pisać
Buziaki dla Was Wszystkich
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
HannaR 21:39, 21 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A ten krzaczek w środku to...?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Nowa12 21:41, 21 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ty jesteś fajna z tymi przesiadkami klonów . Ale przynajmnien na Twoim przykladzie wiem, że jest to możliwe .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
SlonecznyOgrod 21:49, 21 maj 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magda, ale Ty zakszaniasz z nowościami w ogrodzie, bardzo sie rozwijasz ogrodowo, nieustannie
Pomysł ze zbiornikami wody super, pochwalam, bo ja uwielbiam wodę w ogrodzie ♥
Powolutku wszystko zrobisz, nie spiesz się, no bo jak wszystko teraz zrobisz to co później będziesz robiła?
Teraz to ja widzę kawał ogrodu, kawał przestrzeni i jeszcze dużo miejsca na szaleństwa.
No i jest pieknie, klony obłedne, skarpa rodkowa teraz zaczyna rządzic.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
malgorzata_s... 21:51, 21 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Matuchno ile roboty znowu odwalone.Madzia podziwiam.Widoki mniam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
abiko 22:00, 21 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Kawał roboty.. jak posprzątane, super wygląda. Zaskoczyłaś mnie tymi oczkami Fajny pomysł a nie chciałaś większego, masz miejsce
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
galgAsia 08:56, 22 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale fajnie z tymi oczkami Jak rozumiem, to są wkopane kastry budowlane - jaka pojemność? Też mam ochotę na jakieś oczko... może po uporządkowaniu wszystkiego znajdzie się miejsce i na oczko Wprawę w kopaniu wieeelkich dołów już mamy

Pięknie Pięknie bardzo

Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
eVka 09:46, 22 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Madziu, ja na sekundkę wpadłam do Ciebie. Super wymyśliłaś z tymi trzeba oczkami. Ślicznie będzie, zaraz Ci obfoce jak teraz moje oczko wygląda.
Pamiętaj o tym antyglonie bo bez niego i zarosną ci wodę i będzie gnić.
Kloniki nad oczka idealny pomysł Opisałam Ci u mnie co i jak.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies