Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Projekt rabaty po skosie 11:21, 21 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 45
Do góry
Magda70 napisał(a)
Tam, koło skrzyń powtórz lawendę i rozplenice. Pociągnij po calości te same powtórzenia. I będzie git.
A jakie jeżówki mają być w Twoim ogrodniczym??


Mają mieć 25 różnych odmian, zobaczymy..
a te jeżówki tak pomiędzy rozplenice i lawendę w te puste miejsca, tak?

Tam obok warzywników raczej same lawendy wejdą (dać więcej 5 sztuk czy 4 wystarczą?) Rozplenice już nie wejdą. A co można za lawendę bliżej tych tuj obgryzionych dać? jakieś pojedyncze drzewo? zostanie tam takie puste miejsce...
a nic zimozielonego nie dawać? Coś soczyście zielonego mi sie marzy albo coś limkonkowego bo na razie taka smutna ta rabata


Blaski i cienie nowego życia 11:19, 21 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
popcorn napisał(a)
Piękny buczek. Szkoda bukszpana. Musze się moim przyjreć...
pozdrawiam serdecznie Ula!


Tego bukszpana mi wogóle nie było żal. A cieszę się bo nowy nabytek o wiele lepszy.

Edenkowa u mnie nie oplewiona. Tzn. Wiosną było czyściutko ale osty sa cholerne. Wymyśliłam że je zniszczę octem. Tylko muszę dozować miejscowo, coś w stylu kroplomierza- zrobię go z butelki takiej jak dzieci piją wodę.

Ogrodowe marzenie Mrokasi 11:16, 21 maj 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9513
Do góry
Ty, Kaśka, a jaśminowiec Variegatus? Rośnie nieduży, liście migiem ma...

Działka prawie w Borach Tucholskich 11:15, 21 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Jola ogon i sympatyczny pyszczek to genetyczny ślad po dziadku persie

bardzo niewiele brakowało by dzisiejszy poranek zmasakrował glicynie tak jak w 2019, dwie zakwitną po raz pierwszy




Ogród bez reguł 10:54, 21 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Kurcze, ale ogrodniczki Ja Wam tu pierwszą Edenkę w sezonie serwuję, a Wy się zachwycanie gruzem

Już jezdem, naprawiłam, co było do naprawienia, mogę chwilę pogadać

Jak widać, słychać (było ) i czuć (w mięśniach zwłaszcza ), Tatko mój fuszerki nie zwykł odwalać . Natomiast teraz, po latach, skromnie umniejsza swoje zasługi - nie, kochanie, tam będzie góra 30-40cm murka, to się walnie parę razy młotkiem i pójdzie . Taaa… było 80cm, była wylewka betonowa na zmianę z bloczkami, było zbrojenie siatką... Oj, skromny ten mój Tatuś jak mało kto

Jeszcze rok temu nie miałam nadziei, że w tym miejscu uda się coś zrobić...
To są biforki, jak mawia Johanka

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 10:47, 21 maj 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
A tu widok na plac budowy
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 10:46, 21 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Agania napisał(a)

Fajnie mam, bo każdy z moich dereni posadzony w innym miejscu, każdy kwitnie
o innym czasie i mogę cieszyć się długim kwitnieniem

Prawie kończę południową bylinówkę przesadziłam już przywrotnika i 3 szałwie.
Wczoraj 3 floksy.
Mężaty psioczył, bo dołki kopał obrośnięte korzeniami od okropnego jałowca,
ale zadowolony wrócił do domu, zrzędzi, bo ta praca musi przybrać skalę wyzwania

Wczoraj odebrałam paczkę z zamówieniem, roślinki ładne i silne + jeden gratis

Kalina japońska lubię jej kwitnienie

Roseum już w bieli



Czy Twoim zdaniem derenie są kapryśne?
Ilość drzew u Ciebie niesamowita.
Ciekawy ten przetacznik goryczkowaty. W zeszłym roku kupiłam jakiś niski NN. Lubię przetaczniki. U mnie się sprawdzają.
Czytam o Twojej pracy. Ja po 2dniach i 3-cim koszeniu wysiadłam na całego. Znów niedokończone a tyle pracy czeka. Rozłożyłam węża do podlewania bo moje sadzonki padną. W sobotę dopiero deszcz u mnie.
Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 10:45, 21 maj 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Rzut okiem z pokoju syna
Chciałabym zlikwidować dwie rabaty ,tą z grillem i z jałowcami

Plac pod basen musi zostać suszak na pranie wyleci huśtawka robi jak piąte koło u wozu ,jak nie ma basenu to stoi na placyku a później latam z nią tu i tam



Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 10:32, 21 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Nie jestem specjalistką To tylko jako luźny pomysł innego poprowadzenia rabat Taka zajawka


Mój ogrodowy pamiętnik 10:22, 21 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Anda napisał(a)


I co? Jak wygląda?


Wygląda tak. Może by mu po prostu skrócić te 2 najdłuższe gałęzie.
Ale z drugiej strony ona ma krótki pień i wypadałoby żeby miał jakiś przewodnik .



Chwasty w trawniku 10:03, 21 maj 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Dzień dobry,
mam problem z trawnikiem z rolki, który posiadam od trzech lat.
Pierwszy sezon trawa wyglądała wspaniale, żywy zielony kolor.
w kolejnym sezonie mocno przeschła na zimę, jednak po wertykulacji na wiosnę trawa ładnie odżyła.
Nie dokonywałem wertykulacji jesiennej i trawa na początku 2020 wygląda tragicznie.
Zrobiłem wertykulację w połowie marca , areację maszyną, dodatkowo walcem z kolcami i użyłem nawozu.
Niestety trawa bardzo długo dochodzi do siebie, nie bardzo chce rosnąć, a co najgorsze mam wykwit jakiegoś chwastu (prawdopodobnie chwastnica). Są to mocno wystające kępki i pomimo koszenia co tydzień nie chcą zniknąć, a jest ich coraz więcej. Pierwotnie myślałem, że to nowa trawa.Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć. W załączniku przesyłam zdjęcia.

dodam, że regularnie i obficie podlewam trawnik w dodatku jest on w miejscu bardzo nasłonecznionym. Sąsiad obok posiada również trawnik z tej samej firmy i pomimo dużo rzadszej pielęgnacji nie ma takich problemów.

prosiłbym o poradę i pozdrawiam !
Doświadczalnia bylinowo-różana 10:02, 21 maj 2020


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Do góry
Anda napisał(a)
W warzywniczku.



Hej!
Jak nic muszę skopiować, sąsiedzi mają 2 koty i sprowadzają sobie towarzystwo, do mnie. Zmyślne, zmyślne
Czasem wylegają po 4 szt na korze ... 4 szt na moim obszarze to okropny tłok. Najgorzej jak wschodziły cebulowe
Migawki z ogródka 09:48, 21 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
tulucy napisał(a)
Taaa, i weź tu się gniewaj na nią Śpię, ale sprawdzam, czy przypadkiem pańcia nie widzi...


Wiem cos o tym
Ogrodowe marzenie Mrokasi 09:44, 21 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
Pokażę Wam jak teraz ta rabata wygląda.
W rogu jest lilak. Po prawej stronie Kanzan, którego stąd zabieram a po lewej mikra Pissardi (nie wiem czy tu zostanie, może przerzuciłabym ją na prawą stronę albo też zabrała całkiem).
Ewidentnie brak średniego piętra. Ono będzie w drugiej połowie sezonu jak urosną hortki i miskanty ale teraz jest płasko. I mnie to wkurza. To wrażenie jest chyba potęgowane przez Kanzana ale go stąd zabieram.
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 09:39, 21 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
JoannA napisał(a)
I klony dwa

Śliczności one juz u ciebie teraz ?
A od twoich kancikow to mnie aż głowa boli
Migawki z ogródka 09:36, 21 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Taaa, i weź tu się gniewaj na nią Śpię, ale sprawdzam, czy przypadkiem pańcia nie widzi...
Ogród na glinie 09:36, 21 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Malgosik napisał(a)
Poradźcie co zrobić.
Muszę zasłonić te okropna skrzynkę gazowa. Rura poszła między Miskantami i nie trzeba było ich wykopywać. Ale obawiam się, że jak się zestarzeje miskant i trzeba będzie siekierą go ciachać przy gazie, to może dojść do awarii.
Gdybym znalazła trzeciego Rh CW, to może on by się tam nadał. Ale będzie problem ze znalezieniem takiego dużego.
To jednak posadzić jakiś wysokie trawki? Trzcinniki?
W nogach zostanie poletko host. Tuje odpadają. Muszę mieć widok na ulicę w tym miejscu.

Rządek wąskich cisów?
Ale tam jest zawijasek bukszpanowy, to nie bardzo będzie pasowała kolejna strzyżona forma.


A może trawy posadzić w donicy, żeby nie rozrastały się?
Nawożenie, zasilanie trawnika 09:29, 21 maj 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
Do góry
DanielES napisał(a)
Dwa razy w tygodniu? Ja taka młoda trawę podlewam nawet 2 razy dziennie i to tak 30 minut na sekcje. A ten nawóz ręcznie można rozdysponować?
Tak, małe brązowe granulki. Skład i opis na zdjęciu.
Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera" 09:29, 21 maj 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 3
Do góry
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witam
Posiadam 4 wiśnie. Niestety w tym sezonie dwie z nich rozpoczęły wegetacje około 4 tygodni temu i się zatrzymały w pół drogi. Co robić? Czekam czekam i nic...

z gróy dziękuje za pomoc.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies