Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 22:38, 07 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ja też tak czasem po cichu zaglądam do ulubionych wątków .
Pierwsze rośliny sadziłam 4 lata temu. Teraz niektóre wysadzam bo za gęsto .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 22:46, 09 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ostatni za to najgorszy kawałek ogrodu został dzisiaj przekopany. W końcu doczekam się i ja swojego warzywnika .
Zastanawiam się tylko czy sadzić bezpośrednio w gruncie ( eM oczywiście wybiera tą opcję ) czy jednak pokusić się o skrzyneczki ? Ot taki dylemacik na weekend .


____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basilikum 09:24, 10 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ja bym posadzila w gruncie, bo juz troche poznoa skrzynki rozwazylana przyszly rok. Bedzie czas na zastanowienie sie jakie i ile
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kaz742011 10:08, 10 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dzięki Izabelo. Tak właśnie zrobimy .
Może w przyszłym roku ogarniemy nową działkę to będą zmiany.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
eVka 11:50, 10 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)
Moje mają 4 lata. Przez pierwsze dwa rosły swobodnie. Od dwóch je przycinam. W tym roku cięłam w marcu. Jak za bardzo wybujają na boki to jeszcze ciachnę .

Wiesz, co łzę ja swoje za mocno tnę, chyba w tym roku po cięciu wiosennym już nie będę ich więcej cięła. Dam im urosnąc do przyszłego roku. Dzięki.
____________________
eVka 11:53, 10 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No to już wiem o czym i mnie pisałaś z tymi Grabią i, też by mnie ręce bolały! Brawo Ty Siej do grunty, zobaczysz jak Ci się taka uprawa warzyw sprawdzi a w przyszłym roku zdecydujesz czy inwestować w skrzynie czy zostajesz przy grzadkach. Wiesz, że grządki też możesz pięknie zaaranżować a'la angielski ogród z bylinami trawami etc. Ja gdyby nie to, że warzywnik jest na działce obok na której nie chce inwestować bo kiedyś będzie sprzedana to bym zrobiła full wypas ogród wwrzywno-ozdobny i tak mam zamiar jakieś jednoroczne kwiatuchy posiać. Na razie mam nagietki i nasturcje.
____________________
kaz742011 14:21, 10 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)

Wiesz, co łzę ja swoje za mocno tnę, chyba w tym roku po cięciu wiosennym już nie będę ich więcej cięła. Dam im urosnąc do przyszłego roku. Dzięki.


Ja na razie ciachałam delikatnie. Tak jak Toszka kiedyś radziła środkową część każdej gałązki.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 14:25, 10 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)
No to już wiem o czym i mnie pisałaś z tymi Grabią i, też by mnie ręce bolały! Brawo Ty Siej do grunty, zobaczysz jak Ci się taka uprawa warzyw sprawdzi a w przyszłym roku zdecydujesz czy inwestować w skrzynie czy zostajesz przy grzadkach. Wiesz, że grządki też możesz pięknie zaaranżować a'la angielski ogród z bylinami trawami etc. Ja gdyby nie to, że warzywnik jest na działce obok na której nie chce inwestować bo kiedyś będzie sprzedana to bym zrobiła full wypas ogród wwrzywno-ozdobny i tak mam zamiar jakieś jednoroczne kwiatuchy posiać. Na razie mam nagietki i nasturcje.


Plany dalekosiężne na ogród użytkowy warzywno- owocowy się klarują. Tam będzie można się wykazać. Teraz mam tylko do dyspozycji teren niecałe 5x4 m . Postanowione zostało że sadzimy w gruncie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
mrokasia 14:46, 10 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Aaaa, to już wiem co tą glebogryzarką robiłaś . Ja też w tym roku rozpoczęłam przygodę z warzywnikiem, w gruncie. Taka uprawa ma swoje dobre strony, ziemia wolniej przesycha . Ale, ale, co ja tu czytam - nowa działka???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kaz742011 15:58, 10 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Czyli dobra decyzja była z tym warzywnikiem.
Nowa działka przylega do mojej. Jest tam 4,5 ara. Ale to plan chyba nie na ten rok .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies