Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród do odnowy 08:16, 15 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Dla Kwartecika czosnek Miami




Piekny jest. Szczegolnie na tym drugim zdjeciu.
Sałatka pokrzywowa 08:13, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mgduska napisał(a)

Najlepsze truskawki są na placu różanym, że tak polecę parafrazą wśród tulipanów, piwonii i wszelkiego dobra, które się tam łaskawie sieje



Pomidorki posadzone i daję słowo, w ciągu doby po posadzeniu już urosły, a była to wyjątkowo miła pogodowo doba


A tak się bawiłam u Mamy na działce


Plotki mistrzostwo
Przerabianie ogródka pod swój gust 08:12, 15 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Pierwsze czosnki



Niektore dalie juz takie



Monardy


Bardzo ciekawa jestem tego sadzca. Baby joy- ma byc niski Posadzilam go we wrzesniu.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:10, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Ostróżka zjadła mi roze... cóż...

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:08, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry


Tegoroczne zakupy piwoniowe w klaczach


Przerabianie ogródka pod swój gust 08:07, 15 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Biale astrantie sa juz spore.





Dla porownania Moulin rouge




Po ostatnich smierdzacych kapielach w blotku, wykapalam Eddiego. Myslalam, ze bedzie gorzej, woda nawet czysta byla. Za to teraz wyglada jak owca.Ale chcialam uzyc szamponu odstraszajacego kleszcze, a potem spray, wiec musial isc i tak pod prysznic.





druga garazowa hortensja




gailardia

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:07, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:04, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Lilak nn wyglada jak miss kim
Obok Helen.... będzie pachniało
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:01, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry

Przerabianie ogródka pod swój gust 07:58, 15 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Milka napisał(a)

Chcę

To masz Zdjecia niestety z komorki
Moj syn w czasie malowania


A tu czesc podlogi


Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 07:57, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Może będzie trochę owocow ?
Winogrona

Agrest

Truskawki

Gruszki

Borówki


Ziemniaki

Pomidory

Projekt rabaty po skosie 07:54, 15 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 45
Do góry
Proszę o odp czy 3x platan klonolistny Alphen’s Globe szczepiony na pniu korona kulista będzie dobrym pomysłem na tej rabacie. Czy odległość miedzy drzewami 2,5 metra będzie wystarczającą ? Ew jakie inne 3 drzewa na pniu można by było tu posadzić ? Na dole rosną już lawendy i rozplenice hamlen, za nimi przy płocie krzewy tawuły. Czy takie rozmieszczenie traw (przy 1 i 3 drzewie) i lawendy po środku będzie ok? Zostaje jeszcze bok rabaty ten przy warzywnikach do obsadzenia. Czy powtórzyć tam lawendę czy rozplenice a może jakieś inne trawy? Czy dodać takie samo drzewo tj platana czy może jakieś inne dla przełamania?
Trawy narysowane na żółto to rozplenice, ale przesunięte bo drzewa początkowo miały być tam gdzie są słupki, ale wyszło za ciasno bo co 2m. Trawy są do przesadzenia.



Dębowe zakątki 07:29, 15 maj 2020


Dołączył: 16 lut 2014
Posty: 369
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Karolinko dziękuję :0
Jak tam twoja hortensja dębolistna ??
Moja już jest taka .

Widoczna w ogrodzie

[/quote
Aniu, mojej jeszcze dużo brakuje do Twojej. Cały czas się aklimatyzuje.
Jutro zrobię zdjęcia i podeślę.
Ogród do odnowy 06:54, 15 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Niby kwitną jabłonie i truskawki zaczynają a nadal trafia się minusowa temperatury w nocy.




Maliny i jeżyny ponoć źle na siebie wzajemnie działają. Ale wyjaśnienia nie znalazłam. To są wnioski wieloletnich obserwacji ogrodników
Pszczelarnia 06:42, 15 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Ireno, z tą wytrzymałością oliwnika na zimę to jednak względna sprawa. Kotliny górskiej nie porównam do Twojej Kornwalii.

Ewa, jak są zawirowania pogodowe, to i u mnie.
U twojej imienniczki Ewy, rośnie już 15 lat, ona ma w formie drzewka. Przeżył i -30 stopni.
Twardziel, bo jak zetniesz, odbija, jak katalpa czy paulownia.

na chwilkę go zostawię u ciebie, potem usunę.
Ogród bez reguł 06:42, 15 maj 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
galgAsia napisał(a)
[



Asiu, to jakiś żałobny? Jaka odmiana? Tak wcześnie kwitnie
Ogród do odnowy 06:40, 15 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Biodynamiczna uprawa roślin w ogrodzie działkowym. Dużo porad zawiera. To wydanie z 1988 roku.

Za drzwiami do ogrodu... 06:28, 15 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
anpi napisał(a)

Dostałam je, był uprzątany wiejski dom po zmarłych właścicielach. A wszyscy znajomi i rodzina wie, że ja takie rzeczy chętnie przygarnę Mam trochę różnych staroci
Kiedyś chyba w sprzedaży były tylko takie doniczki. Wszystkie babcie na wsiach je miały


Ale tu cudowny, angielski klimat
Przerabianie ogródka pod swój gust 06:18, 15 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Hortensie zaczynaja kwitnac Moj aparat calkiem padl


Wieczorny spacer z psem zdjecia z komorki.Niestety.

Jaka zdrowa, listki miodzio, u mnie jak pokurcze.
A z komórki fajne foto wyszło, jak czasami w filmach grozy
Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress 06:06, 15 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Poppy napisał(a)

Milko, dzieki, ze wpadlas, jak nie masz gorskiego grandiflory (ale chyba masz), to mocno polecam. Tylko szkoda, ze nie pachnie. Widzilam dzis na spacerze u kogos w przedogrodku i mnie zachwycil (ucieszylam sie doslownie, ze juz mam)
Warszawskiej Nike chyba nie ubilam, bo nie mialam. Jeszcze. U mnie w ogole nawet gorskie strajkowaly, a tangucki za drugim podejsciem przezyl. Na razie szykuje sie do tych drobnokwitnacych, viticella, podobnoz wlasnie na uwiad nie cierpia.

Mam, ale już nie pamiętam, gdzie posadziłam, plątanina wszędzie.
Tak, viticella są mocne. Summer Snow i Early Snow - jesienny , rosną jak durne, możesz ciąć, urywać i tak są. Kwitną bardzo obficie, długo i lekko pachną. Ten jesienny kwitł mi do połowy grudnia.

wstawię na chwilę foty, potem usunę
to Summer Snow, jak on kończy kwitnąć, zaczyna ten jesienny
kwiaty maja podobne, jesienny nie pachnie

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies