Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie

Malgosik 18:10, 14 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kawa napisał(a)
Gosia super kółko wyszło a hakonki niesamowicie świecą przy tych żurawkach

Dziękuję. O ten kontrast chodziło. I kolor i faktura
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 20:13, 14 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2484
Malgosik napisał(a)

Jeszcze go nie wykopałam, więc nie wiem. Ale teoretycznie Karpa jest potężna do cięcia piłką od metalu i siekierą.
Pytam, bo u moich dziadków była rozkopana rabata pod gaz. Niestety jedna krzewuszka padła, a druga została i chce jej coś dosadzić. Nie wiem, czy dać miskanta tuż nad gazem. A z drugiej strony fajnie by skrzynkę zasłonił.

To co jest.....

Mój plan na to miejsce. Z tyłu miskant zielono-biały i krzewuszka o różowych kwiatach. Przed trawą pasek pomarańczowych liliowców i na przodzie pasek lawendy. Wszystkie rośliny bym miał już do sadzenia.

Co myślicie?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 20:43, 14 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin jak tam idzie rurka od gazu, to ja bym na niej Miskanta nie sadziła. Krzewuszka urośnie i ona już 3/4 tej przestrzeni zajmie. Za dużo roślin tam zaplanowałeś. Nie zmieszczą się. Może zamiast Miskanta 2 trzcinniki, bo są dość wysokie i pionowe. Przed nim może być lawenda, także przed krzewuszką. Miskant rośnie w grubą karpę. Mogę jutro pokazać moje ML. Ten przy gazie będę wykopywać i też pokażę.
Ja też będę musiała zasłonić skrzynkę od gazu.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 21:10, 14 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2484
Za dużo hmm. Właśnie pierwotnie były 2 krzewuszki i pasek czegoś niskiego. Nie podobało mi się. Krzewuszka jest mała, po też zimie zmarzła i musiałem przyciąć.

Może tego nie widać, tam jest szerokość 2 m od płotu do bramy. Ale chętnie słucham co powiesz
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 21:29, 14 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)
Za dużo hmm. Właśnie pierwotnie były 2 krzewuszki i pasek czegoś niskiego. Nie podobało mi się. Krzewuszka jest mała, po też zimie zmarzła i musiałem przyciąć.

Może tego nie widać, tam jest szerokość 2 m od płotu do bramy. Ale chętnie słucham co powiesz

Z mojej strony wygląda na trochę mniej niż 2 m. Teoretycznie trzeba patrzeć na docelowe wymiary roślin. Sama lawenda potrafi się rozłożyć na 50 cm średnicy. Zależy jaka odmiana.
Trawa zasłoni skrzynkę najwcześniej w czerwcu. Może tam ustawić stojak i puścić powojnika albo róże pnącą.
Możesz jeszcze wysadzić krzewuszkę. Dasz więcej pionowych trawek i więcej bylin Ci wejdzie.
____________________
Ogród na glinie
Ewa777 22:45, 14 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Gosiu, fajne kółko pod ambrowcem zrobiliście Donice piękne kupiłaś U mnie też rosną w donicach hortensje bukietowe i zostawiam je na tarasie przez całą zimę. Nic im nie jest
Ogród zimowy też mi się marzy
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Malgosik 09:02, 15 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa777 napisał(a)
Gosiu, fajne kółko pod ambrowcem zrobiliście Donice piękne kupiłaś U mnie też rosną w donicach hortensje bukietowe i zostawiam je na tarasie przez całą zimę. Nic im nie jest
Ogród zimowy też mi się marzy

Widzę że przestudiowałaś mój wątek
Może za kilka lat będzie ogród zimowy. Narazie w jego przyszłym miejscu będziemy odnawiać taras i usuwać z niego słupki z płotkami. Będzie więcej miejsca. Otworzą się nowe możliwości na pojemniki z roślinami. Ale to w czerwcu. Narazie inne wykopki mamy.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:06, 15 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dzięki zwirkowi w kółku będę mogła focić mojego niwaki. Szafirki przekwitły, ale kwiatostany jeszcze nie są ścięte. Teraz będzie widoczna turzycą Gold Fountaine. Muszę tylko jedną dosadzić, bo coś mi korzenie zjadło. Linka sadownicza niestety nie jest ozdobą.
____________________
Ogród na glinie
Kasia73 11:14, 15 maj 2020


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Fajnie się dziękuję u Ciebie Kółko pod ambrowcem świetne.

Czy teraz się dzieli prymulki? Czy poczekać aż całkiem przekwitnà?
Malgosik 12:15, 15 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kasia73 napisał(a)
Fajnie się dziękuję u Ciebie Kółko pod ambrowcem świetne.

Czy teraz się dzieli prymulki? Czy poczekać aż całkiem przekwitnà?

Dziękuję. Żwirek to najprostsza sprawa, nie to co bruk.
Jak jeszcze kwitną to ciesz się kwieciem.
Dzielić też można.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies