Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 14:07, 07 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6129
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Martwiłam się o swoje świdośliwy, bo są na etapie "za 5 minut kwitnienie". W sobotę wszystkie pączki kwiatowe po nocnym przymrozku opadły. Na szczęście już przy dwóch stopniach na plusie ładnie się podniosły. Mam nadzieję, że Twoja magnolia u świdośliwa przetrwały to zawirowanie pogody.
Trójkącik na froncie wygląda nad wyraz elegancko.

Zdjęcie sprzed 5 minut. Dobrze to wygląda jak na moje niedoświadczone oko.
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 14:03, 07 kwi 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7048
Do góry
Trochę ogarniętego warzywnika





Tu wczoraj działałam, jeszcze trochę



Rabarbar ok po nocy
Bardzo sucho jest, wypadałoby popodlewać. Po pracy na górce chociaż.
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 13:33, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10938
Do góry
PROMO ALERT
Jedne z największych donic z Jyska są aktualnie w najlepszej cenie, w jakiej je widziałam. Ta duża, jak dla mnie zmieściła by i drzewko. Grube ścianki, dość ciężkie jak na tworzywo




Przegląd donic z Jysk, dla porównania wielkości

Jak widać skusiłam się też na oliwkowe
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 13:28, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10938
Do góry
agapant napisał(a)


Tak Pan Stanisław od lat tak robi, czy się zamawia na początku czy na końcu zawsze są niespodzianki. Asia nie Ty jedna się rozczarowałaś ja któregoś roku przeżywałam takie samo rozczarowanie. W moim zamówieniu różowych była tylko jedna.


Na szczęście nie jest tak źle. Jest kilka bardzo fajnych. O ile będą zgodne, to nie będzie źle Nawet już je pogrupowałam kolorystycznie. Właśnie największym rozczarowaniem jest, gdy przychodzą dalie, które są kompletnie z innej parafii niż te, które się wybierało.



Z tego to Melnais Burvis może okazać się ładna, a RIP City chciałam i akurat w duecie mogą wyglądać dobrze.
Przedogródek pod dębem 11:26, 07 kwi 2025


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Obok mojej, na opuszczonej działce ROD rozsiały się pierwiosnki

Mam pozwolenie więc chyba skubnę trochę do Przedogródka
Przedogródek pod dębem 11:17, 07 kwi 2025


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
W moim "Przedogródku pod Dębem" kwitną ciemierniki.

Od pewnego czasu to moje ulubione kwiaty

Jedząc śniadanie podziwiam dziko rozsiewające się fiołki. Pięknie wyglądają w trawniku.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 11:08, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
magewa napisał(a)
Ku pamięci ślicznie i mam nadzieję ,że przymrozek nie zaszkodzi roślinkom


Nie zaszkodził. Tak przynajmniej stwierdzam na pierwszy rzut okiem.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 11:07, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mrokasia napisał(a)
Ja do znudzenia - lubię Twój ogród o każdej porze roku . Magnolia jest cuuudna! Oby jej nie przymroziło.


Doszłam do wniosku, że mamy bardzo podobny typ ogrodu, dlatego nam się wzajemnie podobają.

Jedyna różnica jest taka, że Twój jest na wyższym poziomie dopieszczenia. Mnie by do głowy nie przyszło, żeby po zakończeniu porządków w ogrodzie stwierdzić, że jeszcze trzeba zamówić korę, aby rozłożyć ją na rabatach. Za to podziwiam Ciebie, Lidkę i inne dziewczyny, które to czynią.

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 11:03, 07 kwi 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7048
Do góry
Biedna magnolia





Znów śnieg sypie haha. W nocy w tunelu -0,6 w igloo 1,1 na plusie. Jeszcze trochę i zabije mi ziemniaki

Czekam na wiosnę
To tu- to tam- łopatkę mam ! 10:58, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
GingerO napisał(a)
Haniu, u Ciebie wiosna na całego, oby ta magnolia przetrwała. Nieraz jak coś robię w ogrodzie to myślę o Tobie


Magnolia zdążyła zrobić show. Teraz weszła już w fazę przekwitania.
A co tam sobie myślisz o mnie? czy też tyram?

Zrobiłam dzisiaj sesję kwitnącym narcyzom. Sadziłam je z 8 lat temu. To, co jest teraz, to ocaleńcy z epoki ogrodowych rewolucji.



Moje ulubione, tzw. babcine





To tu- to tam- łopatkę mam ! 10:48, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Magara napisał(a)
Haniu, ale piękne widoki wiosenne - aż się nie chce wierzyć, że za parę godzin ma być zima
Trzymam kciuki, żeby prognozy się nie sprawdziły.


Lepszy ten przymrozek teraz ni tak jak rok temu pod koniec kwietnia, kiedy to już wszystko kwitło na potęgę. Skończyłam już ogrodowe porządki. Zakończenie było równie pechowe jak cały ubiegły tydzień.
We wtorek zapłaciłam 100 zł mandatu za parkowanie w niewłaściwym miejscu przy krytym basenie. Znak P zyskał niedawno malutką białą tabliczkę, że parking jest tylko dla autobusów. Mój miniaturowy samochód nie spełniał kryterium gabarytowego.
W środę po zakończeniu prania zauważyłam wodę na podłodze w okolicach pralki. Poprosiłam ema, żeby zamówił serwisanta, ale równocześnie sama zaczęłam oglądać tył pralki. Zauważyłam drobne kropelki wody na ścianie, poruszałam wężem doprowadzającym i odprowadzającym wodę. Następnego dnia przyjechał serwisant. Uruchomił pralkę, doprowadził i odprowadził wodę. Stwierdził, że nic nie cieknie, bo tym modelu pralki taka awaria się nie zdarza. Na moje subtelne pytanie, ile się należy za jego przyjazd, oznajmił z uśmiechem, że 100 zł. Mnie z lekka szczęka opadła, bo z punktu naprawy do nas jest jakieś 500 metrów, a pan spędził u nas 10 minut. A powodem pojawienia się wody na podłodze był za lekko wciśnięty w odpływ ścienny wąż odpływowy. Podczas generalnych porządków w tym pomieszczeniu musiałam go niechcący wyciągnąć

A w piątek pod koniec porządkowania kącika z brzozami zauważyłam, że nie mam na nadgarstku mojej opaski smartband. Ten model miał trochę kiepskie zapinanie- Gumowy pasek miał dziurki, w które wciskało się wypustki. Czasem przy intensywnych ruchach nadgarstka ten wypustek wypadał z dziurki i pasek się luzował. Zaczęłam szukać, ale robiło się już późno. Dalsze przeszukiwania odłożyłam na sobotę. Bezskutecznie dwukrotnie porządkowałam ponownie brzeziniak, a potem opróżniałam i przetrząsałam m3 zawartości komory kompostownika. Po opasce ślad zaginął, a zamówienie nowej wraz z nowym paskiem na tradycyjne klamerkowe zapięcie zubożyło moje konto o 150 zeta.
Ileż to pięknych bylinek można by zakupić za idiotycznie wydane 350 PLN. Zgrzytam zębami.

Szykuję się do wyskubywanie kwitnących pędów turzyc. Zauważyłam, że dobrze im to robi. Kępy nie starzeją się tak szybko. EE sprzed 6 lat.

Magary Dramaty z Rabaty 10:32, 07 kwi 2025


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10353
Do góry
Magary Dramaty z Rabaty 10:32, 07 kwi 2025


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10353
Do góry
Oto jest

To tu- to tam- łopatkę mam ! 10:18, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Makao napisał(a)
Pięknie, po prostu magnolia króluje. Liczę że te przymrozki nie będą takie straszne ale….
Moja Susana też rozwija pąki. Boję się o nią również


W swoich obawach nie jesteś odosobniona. {pdczas spacerów z psem widziałam mnóstwo owiniętych agrowłókniną roślin; nawet kilkumetrowych drzewek. Ludzie chronili nie tylko magnolie, ale i brzoskwinie.

Tulipanów i runianki osłaniać na szczęście nie trzeba.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 10:13, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Juzia napisał(a)
Ale ja uwielbiam patrzeć na Twoje rabaty wiosenne!
Aż czuję tę spulchnioną glebę w nozdrzach!!!!

Szkoda by było magnolki. Świeci z daleka. Może nie będzie tak źle?


Nie było tak źle. Tylko dupka mocno podmarzała podczas sobotnich i niedzielnych spacerów z psem mimo nakładania na siebie wielowarstwowego okrycia. Wiatr wciskał się w każdą szczelinę.
Zapach ziemi też lubię, a ten wiosenny jest niepowtarzalny i wyjątkowo intensywny.
Brunnera zaczyna kwitnąć. I jagody kamczackie też. Za nieco ponad miesiąc już będzie można je podskubywać.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 10:03, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
TAR napisał(a)
Moze nie bedzie az tak tragicznie z tymi temperaturami. Ja najbardziej sie boje o palmowe z listkami i judaszowce z pąkami kwiatowymi. Reszta sobie poradzi. Zreszta ja nie mam takiej wiosny jeszcze u siebie. Pomimo kilku ciepłych dni malo co ruszyło.


W piątek termometr dobił do 20 stopni. Nie mam u siebie (poza magnolią) roślin egzotycznych i wrażliwych. Z kwietniowymi przymrozkami większość roślin sobie poradzi. Najgorzej jest z tymi krzewami i drzewami, które akurat kwitną. U mnie kolejny rok nie będą owocowały śliwy. Otworzyły kwiaty właśnie w ten bardzo ciepły piątek.
W sobotę serce mi zadrżało na widok oklapniętych pąków kwiatowych świdośliw, ale wraz ze wzrostem temperatury do 2 stopni na plusie ładnie się podniosły.
Wczoraj rozbawił mnie rudzik skaczący po cieniutkiej tafli lodu w misie z fontanną. Szkoda, że nie udało mi się zrobić zdjęcia.



Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 09:53, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)

Kolejne narcyzy okazały się narcyzami Thalia

Przelew z kasą poszedł z powrotem… Głupio mi teraz.


Dotąd żyłam w przekonaniu, że narcyzy Thalia są śnieżnobiałe, a tu taka niespodzianka.
Jeśli Ci głupio to zawsze możesz zadzwonić do sprzedawcy i odesłać zwrot. Pewnie zapiszesz się w jego pamięci jako wzorowy klient.
Tatuaż piękny w swojej subtelności.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 09:48, 07 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
April napisał(a)
Jaka magnolia ukwiecona Uwielbiam ten czas. Rób dużo zdjęć bo przymrozki straszą.


Przymrozek był, ale nie taki straszny jak pierwotnie prognozowano. Ziąb tylko okropny się zrobił i odeszły wszystkie chęci na jakiekolwiek działania na zewnątrz.
Magnolia zbliża się do końca kwitnienia. Płatki wraz z wiatrem rozniosły się po ogrodzie. Brązowych glutów raczej nie ma.

Osiedlowy ogródek 00:19, 07 kwi 2025


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10353
Do góry
Kokesz napisał(a)






Fajnie, że wróciłaś
Ogródkowe działania Twoje mnie zawsze ciekawią - robisz coś niesamowitego
Ale tym razem ślinka mi pociekła bardziej na widok chlebka niż rabat - proszę o przepis
Ptasi gaj 00:08, 07 kwi 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Wertykulacja zrobiona w piątek. Nawożenie w sobotę.





Zawilce skulone


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies