Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Podmiejski ogródek 22:58, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Wjazdowa czaderska z tymi przegorzanami - szkoda, że na juki się nie załapałyśmy


Rutewka - zazdro - moja się tak ociąga, że nie wiem, czy w ogóle w tym roku
zakwitnie...

Chwasty w trawniku 22:57, 16 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
schwanz24 napisał(a)
witam,

pomożecie zidentyfikować ten chwast?



Głowienka
Podmiejski ogródek 22:54, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Jeszcze parę smaczków z cienistej




Ławeczka z pergolą świetnie współgrają - kolor w punkt
Podmiejski ogródek 22:50, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Po drugiej stronie ścieżki jest kwaśna, rośnie trochę paproci, rodki, azalie.. ma duży potencjał



Bardzo podobają mi się tutaj te pnie lilaka


Moja codzienność - ogród Oli 22:49, 16 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Jessssooooo!!! Czy Ty tu cały weekend zapierdzielałaś z odkurzaczem i szmatą????

leon60 napisał(a)
W oczekiwaniu na hortki






Patrząc na Twoje ML widzę, że swoje sadząc pod tarasem co 90cm za dwa lata będę miałą zwartą ścianę

leon60 napisał(a)







Ooo!!! A to dla mnie nowość. Takich soczystych amarantów nie kojarzę i przez to tego fragmentu ogrodu chyba też nie. Ślicznie! I jakie fajne beczułki bukszpanowe masz!

leon60 napisał(a)




A tu starzy znajomi! Rzeczywiście rozmiarowo podobni

leon60 napisał(a)



Ola, cudownie jak zawsze! Będę analizować dniami
Grubość grabów przy podjeździe powalająca!
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:46, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Basilikum napisał(a)
a jeszcze w sprawie derenia zrobilam mu w piatek fotkia ae tak mnie zajelo wstawienie fotek z Parku kwiatow, ze tych juz nie pokazalam



ładne drzewko. Ja tak koło mojego chodzę i patrzę i się zastanawiam. Być może faktycznie trochę go ogolę od dołu, ale on jest w sumie jeszcze mały więc nie muszę się spieszyć.
Dziękuję za fotki.
Ogród wśród pól i wiatrów 22:41, 16 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
jolka napisał(a)


Widziałam Twoje jeżówki - piękne masz!!! U mnie eM kocha jeżówki, a jako że wraca w niedzielę, to coś czuję, że przyszłym tygodniu mnie czeka maraton po lokalnych szkółkach w poszukiwaniu jeżówek, hehe. Nie powiem, żebym się specjalnie martwiła tą perspektywą, też lubię jeżówki

Dzisiejszą vaniklę zostawiam


Ale ładnie wygląda ta werbena i czosnki w hortensjach. Genialny pomysł. Takie mocne akcenty na tle hortensji.
Podmiejski ogródek 22:41, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Kolej na cienistą - rozrasta się pięknie, choć jeszcze ciut miejsca na roślinki zostało




Tu dostała trochę słoneczka i dzieje się magia

Ogród z czereśnią 22:38, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Dziękuję za Wasze odwiedziny. Jutro odpiszę bo dzisiaj już podsypiam. Jednak wczorajsze "zarwanie nocki" to dla mnie już za wiele...
Pozdrawiam odwiedzających

Podmiejski ogródek 22:36, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
W całości ta rabata wygląda tak


Za daleka




Na zielonej... trawce :) 22:34, 16 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
AngelikaX napisał(a)
Limki już za chwilę





Miodzio...

Reszta oczywiście idealna jak zawsze.
Taras w bieli bardzo mi się podoba, a pokrój kompozycji donicowych perfekcyjny!

Jak się mają umbry? Tradycyjnie wzdycham do ich pieńków
Podmiejski ogródek 22:28, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Rabata na wprost tarasu - fajne listeczki ma ten niziutki przywrotnik (?) - spodobał mi się


Drugą roślinką, która mnie po prostu zachwyciła kwiatostanem jest zatrwian szerkolistny - zrobiłam mu całą sesję, ale nie mogłam uchwycić tej bajkowej ażurowości tak jak bym chciała


Czyż nie jest cudowny?
Podmiejski ogródek 22:24, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry


Pieris ma już kolorowe przyrosty : (a ja się pytam, dlaczego mój cały zielony)


Hmm okazuje się, że zapomniałam zrobić zdjęcie całej rabatki przytarasowej...

Pszczelarnia 22:23, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Można kupić niektóre rośliny. Fenna sprowadza je z zaprzyjaźnionej szkółki.





Przed domem stół dla dużej rodziny





Jest mała szklarenka



I jest sad z placem zabaw dla wnucząt (ma ich Fenna 10)






W kamiennym kręgu od początku 22:19, 16 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Na żółto

Chwasty w trawniku 22:17, 16 lip 2019

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Do góry
cyma2704 napisał(a)
Jestem załamana, kupiliśmy trawę z rolki i firma nam założyła miesiąc temu 300 m trawnika.
Jedna trzecia to wiechlina roczna.
Już przeczytałam wszystko w wątku na ten temat.
Niewiele osób podzieliło się efektami stosowania herbicydów selektywnych.
Na taki świeżo założony trawnik mogę coś zastosować?
Chyba tylko procesowanie się ze sprzedawcą mi zostało?
Dziś trawnik wygląda jak na zdjęciu.


dlaczego nie robisz dokładnych zdjęć, z bliska?

z drona wszystko wygląda pięknie.
W kamiennym kręgu od początku 22:17, 16 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Jesiennie

Podmiejski ogródek 22:16, 16 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Asiuuuu!! Dzięki za gościnę (i pyszne żarełko )

Zacznę od tego, że bardzo mi się u Ciebie podobało i jak mówiłam, ogród jest większy niż spodziewałam się po zdjęciach w wątku. Lubię takie klimaty, masz dużą różnorodność roślin, fajnie i skutecznie eksperymentujesz z ich kompozycją - bo mimo, że czasem piszesz, że to nie tak, tamto inaczej.. to moje (może nie tak wprawne oko) wcale tego nie dostrzega.

I ode mnie parę zdjęć - szkoda, że słonko zaczęło przeświecać dopiero pod koniec

Zaczynamy relację od rejonu tarasu


od drugiej "mańki"


Za winklem skrywa się kwitnąca dębolistna

Pszczelarnia 22:16, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Wejście do domu bardzo mi się podobało



Dereń



Ogród filtrował światło w upalne niedzielne południe




Wieloletni przyjaciel domu Zbyszek ładnie wszystko przycina



A dom porasta horetnsja pnąca



To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:16, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mrokasia napisał(a)


NIE!!!!


Tak jest!
Przecież jeszcze trwa pierwsze tłoczenie.







Dzisiaj w miarę ogarnęłam odcinek od brzeziniaka do ławeczki obok róż.
Jutro jeszcze tylko ten kawałek od cypelka do róż i koniec.



Prawie koniec, bo został jeszcze szczawik na centralnej frontowej.

Na dobranoc mikołajek.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies