Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Nowa12 22:41, 16 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
jolka napisał(a)


Widziałam Twoje jeżówki - piękne masz!!! U mnie eM kocha jeżówki, a jako że wraca w niedzielę, to coś czuję, że przyszłym tygodniu mnie czeka maraton po lokalnych szkółkach w poszukiwaniu jeżówek, hehe. Nie powiem, żebym się specjalnie martwiła tą perspektywą, też lubię jeżówki

Dzisiejszą vaniklę zostawiam


Ale ładnie wygląda ta werbena i czosnki w hortensjach. Genialny pomysł. Takie mocne akcenty na tle hortensji.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kawa 09:12, 17 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Jola to niemożliwe żeby takie vanilki miec! to moje jakieś niedorobione jakieś w ogóle nie widzą pąków!! albo ślepa jestem

Ogólnie pięknie
w ogóle nie widać u ciebie suszy u mnie masakra
Jacek będzie ciął grab w przyszłym tygodniu? to i mojego lekko poprzycinam
u mnie straszna bieda z nędzą
od poniedziałku jestem na urlopie to może wreszcie znajde czas żeby przyjechać

cmokam mocno
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
dzika_roza 12:45, 17 lip 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy możesz napisać co ile masz posadzone wiśnie Amanogawa?
piękny ogród masz
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
sylwia_slomc... 13:21, 17 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Ogród piękny, pszczół dużoA rośliny miododajne sadzisz???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolka 21:42, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anna_t napisał(a)
Jola pokazałabyś jak bardzo tniesz lawende? też muszę mocniej przyciąć bo rosną od sasa do lasa i boję się czy mi odbiją jak tak do zdrewniałej części bym przycięła


Ania, lawendę już Ci pokazuję. Jednak od razu mówię - nie bierz ze mnie przykładu
U siebie ryzykuję na swoją odpowiedzialność



Przycięłam tak mocno, bo już chyba od trzech lat tak jej nie cięłam. Ani wiosną, ani latem. Zawsze delikatnie. W efekcie była za bardzo pogmatwana, że tak się wyrażę Ma jeszcze parę miesięcy do zimy, żeby ładnie odbić, a co zrobi - to zobaczymy. Jeśli chcesz, to poczekaj w tym sezonie, i zobaczymy czy mi odbije (w sensie... lawenda)

Powinnam już wcześniej ją ściąć, ale przecież pszczoły z niej dosłownie nie schodziły!!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:04, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Pięknie! Się ukulturalniłam i wzdycham do tego Waszego królestwa.


Dzięki Ewusia za miłe słówka Widzę, że się przyjęło ukulturalnianie na ogrodowisku, hehe
Zostawiam Badiego w zielonościach





Dla wyjaśnienia - Badi to psiak mojego chrześniaka Nasze ogrody graniczą ze sobą, mamy wspólne przejście do siebie bezpośrednio z ogrodu, tak więc Badi pilnuje dwóch domów Chyba nawet kunę nam wypłoszył!! Jak przyjeżdżam do domu - leci do mnie jak szalony. Chodzi sobie gdzie mu pasuje..
Taki trochę wspólny pies


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:15, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agi2006 napisał(a)
JOLKA JAK ZWYKLE OBLĘDNIE! Roże z trawkami wymiataja. Liliom tez ostatnio przyglądam się po sąsiedzku i zaczynam mieć na nie ochotę. A Ty w jakim kolorze będziesz je miała ?


Dziękuję bardzo Miłych słówek nigdy dość Ale tak naprawdę do doskonałości droga daleka. Trochę się na pszczołach skupiłam przez ostatni czas, przez to ogród poszedł delikatnie w odstawkę. Jak patrzę na wydelikacone ogrodowiskowe ogrody, zadbane w każdym najdrobniejszym detalu, to bardzo mocno widzę własne zaniedbania. No ale OK, koniec rachunku sumienia i żalu za grzechy

Lilie powinny być w bielach i różowościach, a jak będzie zobaczymy

A póki co macham jeżówkowo Jednak białe lubię najbardziej
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anna_t 22:15, 17 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jolka napisał(a)


Ania, lawendę już Ci pokazuję. Jednak od razu mówię - nie bierz ze mnie przykładu
U siebie ryzykuję na swoją odpowiedzialność



Przycięłam tak mocno, bo już chyba od trzech lat tak jej nie cięłam. Ani wiosną, ani latem. Zawsze delikatnie. W efekcie była za bardzo pogmatwana, że tak się wyrażę Ma jeszcze parę miesięcy do zimy, żeby ładnie odbić, a co zrobi - to zobaczymy. Jeśli chcesz, to poczekaj w tym sezonie, i zobaczymy czy mi odbije (w sensie... lawenda)

Powinnam już wcześniej ją ściąć, ale przecież pszczoły z niej dosłownie nie schodziły!!

Jola dziekuję i oczywiscie chętnie poczekam aż Ci odbije
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jolka 22:25, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Nowa12 napisał(a)

Ale ładnie wygląda ta werbena i czosnki w hortensjach. Genialny pomysł. Takie mocne akcenty na tle hortensji.


No, jak sadziłam Vanilki to miałam "wielki plan", że z tylu hortensji będzie potężny łan werbeny. Ale ani razu mi się nie udało tego osiągnąć!!A to mi vanilki słonko mocne spaliło, a to werbena zakwitła za późno, a to w ogóle wyginęła Obecnie werbena występuje epizodycznie, do planowanego łanu jej daleko, hehe. Ale może kiedyś...

A czosnki - jak zauważyłam - są uwielbiane przez pszczoły. Tak więc na pewno będzie ich więcej
Zresztą lubię je na tle limonkowych vanilek

Zostawiam inne ciemne akcenty z tej rabaty - wiśnia i buk
Szanowny buk też dopiero po ok. 3 latach postanowił ruszyć delikatnie.
Przez parę lat nawet nie drgnął.. indywidualista!!!



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:26, 17 lip 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anna_t napisał(a)

Jola (...) oczywiscie chętnie poczekam aż Ci odbije


No, bardzo Ci dziękuję!!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies