Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

KasiaBawaria 21:25, 16 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przeciez juz jest dobrze Urzekly mnie pienki po krzewach.Lubie takie ''dodatki ''
____________________
Zapraszam na kawe
anna_g 22:38, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Dziękuję za Wasze odwiedziny. Jutro odpiszę bo dzisiaj już podsypiam. Jednak wczorajsze "zarwanie nocki" to dla mnie już za wiele...
Pozdrawiam odwiedzających

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
violaskom 00:43, 17 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Aniu warzywniak wygląda pysznie. Te czarne pomidorki i fioletowa fasolka wyglądają zjawiskowo. Ciekawi mnie, jak finalnie zagospodarujesz rabaty. Te wokół domu wyglądają bardzo fajnie. Będę śledzić Twój wątek z ciekawością. Miałam kiedyś podobną tawułkę nazywała się Fanal. Niestety zjadły ją opuchlaki. Balbinka jest śliczna!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Milka 06:50, 17 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu, fajnie że znowu z nami jesteś i fajnie zaczęłaś historię, od czereśni a teraz tworzysz na nowo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anabuko1 09:27, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
anna_g napisał(a)
Nasze pomidorki
czarny i cytrynowy


paprykowy i malinowy

Mniamus
U mnie jeszcze zielone pomidorki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 09:28, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
anna_g napisał(a)


Bardzo ładne zestawienie Aniu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 09:57, 17 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21799
Aniu, fajnie pod ścianą choć wąsko. Ja też zagospodarowuję teraz wąski pas.

Dodałabym coś na pniu i w nogach rozmnożyła najwyżej dwa rodzaje roślin. Ale póki co traktuj to jako przechowalnik niech się sadzonki rozrosną bo tam jest cienisto. Potem będziesz miała czym rządzić. Ja jestem już na tym etapie że mogę z tego co mam produkować hurtowe ilości jak potrzebuję. Ale do tego się dochodzi
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 12:09, 17 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ale masz dorodne pomidory, zazdroszcze, co roku sobie obiecuje ale nie ogarniam już tego co mam, za dużo tego. Susza u mnie dalej a ida upały. Fotka ze smagliczka chyba piękna Bardzo sie ciesze, że znów wróciłas do robienia zdjęć bo dobrze Ci to wychodzi Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
KasiaLangier 15:16, 18 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
anna_g napisał(a)
Drugie porównanie jakie dzisiaj znalazłam to mój dereń kousa Milky Way. Kupiłam go w roku 2015 jesienią jako mały patyczek dosłownie.

i 2019


teraz tylko bym bardzo chciała, żeby zakwitł w końcu.


Wklejam swoją odpowiedź
Aniu, mój dereń ma taki ładny pokrój od "nowości" czyli zakupu w szkółce. Dopiero teraz po kwitnieniu zaczął lekko przyrastać. Kupiłam już kwitnący egzemplarz, ponieważ słyszałam, że zdarza się iż w szkółkach sprzedawane są derenie wyhodowane z nasiona. Są to siewki, które kwitną dopiero po kilku latach od posadzenia.

Innym powodem braku kwitnienia może być przemarzanie pąków i to nawet nie zimą, lecz późną wiosną, podczas sporadycznych przymrozków. Wtedy trzeba być najbardziej czujnym i okryć młodą roślinę

Słyszałam też, że derenie można przycinać, ale nie przepadają za tym. Poza tym dereń kwitnie na starszych pędach i jak go obetniesz, to znowu może nie zakwitnąć. Na Twoim miejscu nie ryzykowałabym, bo masz całkiem ładny, bujny krzaczek, tylko cierpliwie poczekała,aż zakwitnie (może to już w przyszłym roku i dopiero wtedy pomyślała, jak go skorygować.

Zdjęcia postaram się zrobić, ale dopiero wieczorkiem.
Również życzę Ci miłego popołudnia
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 21:59, 18 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Zdjęcia (z telefonu) mojego Milky Way z każdej strony
Na wprost i z boku:


Z tyłu i z drugiego boku
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies