Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W kamiennym kręgu od początku 22:15, 16 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 22:13, 16 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 22:12, 16 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Różności

Rozpoznawanie chorób i szkodników 22:11, 16 lip 2019

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 12
Do góry
Toszko, poradź proszę.

Myślałam, że tylko poleję moje podgryzane przywarki japońskie Mospilanem, ale poczytałam o podłożu i w efekcie lektury zgromadziłam:
- humus (z worka z Castoramy, napisano że 100%próchnicy),
- zeszłoroczne liście,
- korę ze zrębkami, bardzo grubą,
- trochę żwiru,
Wykopałam też z łąki (niektóre udało mi się z bryłą ziemi) kilka kępek wrotyczu, który chcę posadzić szpalerem przed przywarkami, jako ich tarcza ochronna przeciw opuchlakom i skoczkom, a dopiero potem wkroczyć z chemią i gnojówką z wrotyczu. Czy pozostawić go w takim stanie jak wyrósł, czy podciąć żeby wypuścił nowe pędy?



Przywarki rosną po stronie zachodniej w glinie, podsypane przy sadzeniu ziemią uniwersalną. Widoczny na zdjęciu żywopłocik (zdjęcie z ubiegłej jesieni) powędruje w sierpniu do sąsiada a w jego miejscu ma rosnąć wrotycz ogrodowy, irysy i rudbekie.
Jutro wyskrobię spod przywarki ile się da gliny i nasypię humus przy jej korzeniach a w wolnym pasie przed nią wsypię mieszankę rodzimej gliny z humusem, liśćmi, korą i żwirem. Dopiero w to posadzę przytargany wrotycz.
Wiem, że to rozpaczliwe działanie ale może lepiej tak niż pozostawić samą glinę?
Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta
Pszczelarnia 22:09, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Właścicielka prowadzi 3-4 razy w roku kursy ogrodniczo-florystyczne jednodniowe,





W zabytkowym budynku doskonale odremontowanym









W kamiennym kręgu od początku 22:09, 16 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W kamiennym kręgu od początku 22:08, 16 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Kilka migawek z ogrodu
Ogniście

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:07, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
jolanka napisał(a)
Dziewczyny, Wy o jarzębinie... a mój grujecznik już się przebarwia O miesiąc za wcześnie


U mnie trzmielina oskrzydlona i klon ussuryjski. No i wrzosy coś tak jakby do kwitnienia się zbierały.



Ale lato wciąż jest. Nie da się ukryć.
Pachnie, bzyczy i jest kolorowo.









Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 22:03, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
werbena jest przeurocza



a ten oszczędny uśmiech psiaka na koniec dnia - bezcenny
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 21:59, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
a tak jest, jak se baba groszek wysieje w skrzynce warzywnej szukaj teraz babo skrzynki, szukaj warzyw



Chwasty w trawniku 21:53, 16 lip 2019

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Do góry
witam,

pomożecie zidentyfikować ten chwast?

Pszczelarnia 21:53, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Dla wytchnienia












Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 21:45, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
Anda napisał(a)
Barwinki są spoko, zwłaszcza Variegata mi się podoba

Ponieważ napisałaś, że fajnie byłoby mieć nawiązanie do rabaty przy ognisku, to myślę, że reszta roślin też musiałaby być bardziej sucholubna. Wymyśliłam coś w tym stylu



Migdałka możnaby ciut przesunąć Jukkę, jeśli się da to też. Hortensje już nie pasują. One nie lubią mieć sucho. Zamiast seslerii rozplenice, które już masz. Powtórka trzcinników i werbendy plus lawenda, którą masz przy tarasie.



och podoba mi się i nawet matę na ogrodzeniu zrobiłaś dziękuję Ci bardzo Ewciu. Migdałkowi trochę chciałabym schować pień, bo ma trochę krzywy - mogę go cofnąć lekko w stronę trzcinników, w prawo lekko i do tyłu - ale nie całkiem ? obawiam się, że jukę ruszyć to będzie dramat - może tato mi pomoże hortensji mi szkoda ale może rzeczywiście nie pasują do tego zestawu?
Moja codzienność - ogród Oli 21:38, 16 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
Jezus Chrystus, jak pięknie....
Jak Ty sobie z zielskiem radzisz, szczególnie w kamieniach. Czy masz tam agrowłókninę? Ja się nie wyrabiam




Czy mogłabyś powiedzieć, co masz na tej rabacie? Czy tu jest dużo słońca?
Pozdrawiam
Pszczelarnia 21:32, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Woda ( w ogrodzie o pow. 1 ha jest w sumie 6 stawów i elementów wodnych)











Przerabianie ogródka pod swój gust 21:26, 16 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Czesc Jolu

Dzis kopalam na jednej rabacie a tam susza straszna. A niby padalo.











Moi dwaj z czworki chlopakow
Pszczelarnia 21:23, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Zieleń











Pszczelarnia 21:21, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
W szarości



















Pszczelarnia 21:16, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry






Pszczelarnia 21:14, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Z bielą









Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies