Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Anda 19:00, 16 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Barwinki są spoko, zwłaszcza Variegata mi się podoba

Ponieważ napisałaś, że fajnie byłoby mieć nawiązanie do rabaty przy ognisku, to myślę, że reszta roślin też musiałaby być bardziej sucholubna. Wymyśliłam coś w tym stylu



Migdałka możnaby ciut przesunąć Jukkę, jeśli się da to też. Hortensje już nie pasują. One nie lubią mieć sucho. Zamiast seslerii rozplenice, które już masz. Powtórka trzcinników i werbendy plus lawenda, którą masz przy tarasie.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 21:45, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Barwinki są spoko, zwłaszcza Variegata mi się podoba

Ponieważ napisałaś, że fajnie byłoby mieć nawiązanie do rabaty przy ognisku, to myślę, że reszta roślin też musiałaby być bardziej sucholubna. Wymyśliłam coś w tym stylu



Migdałka możnaby ciut przesunąć Jukkę, jeśli się da to też. Hortensje już nie pasują. One nie lubią mieć sucho. Zamiast seslerii rozplenice, które już masz. Powtórka trzcinników i werbendy plus lawenda, którą masz przy tarasie.



och podoba mi się i nawet matę na ogrodzeniu zrobiłaś dziękuję Ci bardzo Ewciu. Migdałkowi trochę chciałabym schować pień, bo ma trochę krzywy - mogę go cofnąć lekko w stronę trzcinników, w prawo lekko i do tyłu - ale nie całkiem ? obawiam się, że jukę ruszyć to będzie dramat - może tato mi pomoże hortensji mi szkoda ale może rzeczywiście nie pasują do tego zestawu?
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:59, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
a tak jest, jak se baba groszek wysieje w skrzynce warzywnej szukaj teraz babo skrzynki, szukaj warzyw



____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:03, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
werbena jest przeurocza



a ten oszczędny uśmiech psiaka na koniec dnia - bezcenny
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 22:11, 16 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jolu z planowaniem rabaty nie pomogę bo sama mam z tym problem ale mogę pochwalić groszek nie tylko za rozmiar ale też za kolory
Werbena piękna taka zwiewna i delikatna , jeszcze jej nie miałam

Psinka pocieszna i ten uśmiech

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 22:20, 16 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Jolu z planowaniem rabaty nie pomogę bo sama mam z tym problem ale mogę pochwalić groszek nie tylko za rozmiar ale też za kolory
Werbena piękna taka zwiewna i delikatna , jeszcze jej nie miałam

Psinka pocieszna i ten uśmiech


spoko, widziałam, że też walczysz z nową rabatą nie ma lekko, ale dobrze, że dziewczyny pomagają, bo czasami to wizji brak, a i człowiek taki rozdarty, bo wszystko by chciał przecież po krótkim pobycie na Ogrodowisku liczba chciejstw się raczej sukcesywnie wydłuża, a nie skraca
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 22:29, 16 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dziś miałam gości i nic nie zrobiłam .Teraz jestem na etapie kupna drzewa i sama nie wiem jakie wybrać tyle nowych bodźców z ogrodowiska nie mówiąc o chciejstwach oszaleć można

Ale chyba to jest to co lubimy najbardziej przeglądanie czytanie i zastanawianie się co wybrać i gdzie posadzić
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Zuzka25 20:33, 17 lip 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Jola_M napisał(a)
no i oczywiście nie mogłam się opanować i trzasnęłam okazyjnie jeszcze kilka fotek dzisiaj


Chciałam się przywitać, bo już wczoraj do Ciebie zaglądałam. Piękny ogród powstaje u Ciebie, cudne byliny i super zdjęcia robić. Wszystko mi się u Ciebie bardzo podoba.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Jola_M 20:55, 17 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Zuzka25 napisał(a)


dziękuję bardzo Zuzka za pochwały, ale ja dopiero zaczynam i mnóstwo błędów za mną, a jeszcze więcej pewnie przede mną plus jest taki, że powoli poszczególne części ogrodu zaczynają mi się podobać zajrzałam też do Ciebie - trzeci rok na ogrodowisku i świetne efekty. Masz pięknie!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:17, 17 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
zakupy zrobione, czy dam radę to do weekendu ogarnąć? chyba nie
myślicie, że mogę teraz podzielić rozplenice, jeśli tylko dam radę?
Postanowiłam, że rabata będzie limonkowo - fioletowa, dokupiłam 6 lawend, dwie jezówki Green Jewel i trzcinniki Karl Foerster i będę rzezbić ten mój tetris wg wskazówek Ewy. Limonkowe hortensje zostaną - pójdą chyba trochę do rogu, zresztą jeszcze nie wiem będę jednocześnie wysadzać, sadzić, ustawiać


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies