Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kwiaty we włosach 20:15, 16 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry



niespodzianka



radość dla motyli


Kwiaty we włosach 20:09, 16 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
U nas dziś chłodno, baterie rozładowane.





Pszczelarnia 20:09, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Donice



Wyjście od kuchni




Na stołach





Piękne i nieskomplikowane hosty





W cieniu - zacieniona 20:08, 16 lip 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Malinowo...

Pszczelarnia 20:02, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Właścicielka mówi, że donice, miejsca wypoczynku i wodę w ogrodzie kocha nade wszystko, biel i zieleń oraz szarość. I właśnie z bieli, zieleni, szarości, donic i wody składa się ten ogród.

Donice

Te hosty rosną już kilka lat tutaj, zimują, są na stałe.


Wejście do domu



Główny taras (pomiędzy salonem a gabinecikiem pani domu)









Pszczelarnia 19:48, 16 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Piękny ogród w Szlezwiku - dziękuję Andzie za jego wskazanie.

Fenna Graf (Holenderka) tworzy swój ogród od 30 lat na wilgotnej, wietrznej północy.

Ten ogród mogłam zwiedzać w piękną leniwą niedzielę na początku czerwca.





Właścicielka jest cudowną fantastyczna osobą


Droga do ogrodu








Pysznogłówka ogrodowa (Monarda hybrida ) 19:28, 16 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Blue Stocking

Cambridge Scarlet
Działka prawie w Borach Tucholskich 19:05, 16 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Błekitny Anioł


mocno odchudzona odzyskała kolory




Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 19:00, 16 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Barwinki są spoko, zwłaszcza Variegata mi się podoba

Ponieważ napisałaś, że fajnie byłoby mieć nawiązanie do rabaty przy ognisku, to myślę, że reszta roślin też musiałaby być bardziej sucholubna. Wymyśliłam coś w tym stylu



Migdałka możnaby ciut przesunąć Jukkę, jeśli się da to też. Hortensje już nie pasują. One nie lubią mieć sucho. Zamiast seslerii rozplenice, które już masz. Powtórka trzcinników i werbendy plus lawenda, którą masz przy tarasie.

Pysznogłówka ogrodowa (Monarda hybrida ) 18:47, 16 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Balmy Rose

Balmy Lilac

Pysznogłówka ogrodowa (Monarda hybrida ) 18:38, 16 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Odmiana Balmy Purple

Balmy Pink
Nawożenie, zasilanie trawnika 18:33, 16 lip 2019

Dołączył: 16 lip 2019
Posty: 9
Do góry


Może nakresle jak ogólnie zasialem trawnik.
Nawiozlem ziemię z olx hummus. Na to wysypalem jakieś 40 worków torfu bo teść powiedział że to najlepsza ziemia pod trawę. Ogólnie miałem mieszane uczucia bo jak zauważyłem szybko wysycha. Pożyczyłem glebogryzarkę, równo wysialem nawóz Substral w małych ilościach a następnie przeoralem wszystko przez jakieś 3 h tak że ziemia miała luźną strukturę. Na górze rozsypalem resztę worków torfu (niby na opakowaniu ziemia pod trawnik) na grubość 1 cm po czym zwalowalem nasiona. Na ta chwilę wygląda tak jak na zdjęciach a gdzieniegdzie są nowe kiełki trawy która dosiewałem 3 tyg po dodaniu pierwszej. Po pierwszym koszeniu jakieś 8 dni temu zaczęły właśnie robić się żółte kiełki. Wczoraj kosilem drugi raz. Czy ten nawóz letni barenbrug będzie ok? Czy za mocny?

A i sialem wszystko siewnikiem na kółkach starając się żeby było równo




Na zielonej... trawce :) 18:27, 16 lip 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry




Na zielonej... trawce :) 18:25, 16 lip 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry
Taras w tym roku w bieli






Na zielonej... trawce :) 18:23, 16 lip 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry
Limki już za chwilę



Na zielonej... trawce :) 18:22, 16 lip 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry
Kulki








Na zielonej... trawce :) 18:18, 16 lip 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry
Lawenda także daje popis






Mój ogrodowy pamiętnik 18:18, 16 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Glowing Dream - wiadomo .



Agata, jaka wysokość ma u Ciebie tą jeżówka??
Na zielonej... trawce :) 18:16, 16 lip 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Do góry
Tak już są w pełnym rozkwicie, choc szczerze wole jej w limonkowej odsłonie, za jakiś miesiąc takie będą




Mój ogrodowy pamiętnik 17:58, 16 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
jolka napisał(a)
Ale się naoglądałam jeżówek Piękne je masz..
I rutewka mi się podoba, znam ją tylko z ogrodowiskowych fotek.
Jak gdzieś spotkam to sobie kupię


Dzisiaj usiłowałam zrobić zdjęcie fioletowej rutewki ale komórką to bez szans .
Totalna porażka .


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies