Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Malwowy ogród 14:08, 16 lip 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
I chyba taki też ma być mój ogród. Lekko współczesny ale utrzymany w wiejskim klimacie. Bo ja jestem taka. Dziewczyna z miasta ale z dzieciństwem spędzonym na wsi, u dziadków.
Do dzisiaj czuję tę radość w sercu, kiedy wołali na mój widok - nasze Złotko przyjechało.
Pozostały wspomnienia i ziemia przodków. A na niej mój ogród, który ciągle się zmienia.


Działka prawie w Borach Tucholskich 14:03, 16 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry








Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 13:58, 16 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
a jeszcze w sprawie derenia zrobilam mu w piatek fotkia ae tak mnie zajelo wstawienie fotek z Parku kwiatow, ze tych juz nie pokazalam

Malwowy ogród 13:52, 16 lip 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
A to efekt końcowy.

I przez koty a może dzięki nim kuchnia w starym domu nabrała nowego charakteru. Hmm, raczej starego
Jest w niej coś współczesnego ale i przeszłość. Może właśnie tak miało być?

Malwowy ogród 13:46, 16 lip 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
W zeszłym roku wyremontowaliśmy stary dom. Zrujnowało to nasz budżet więc wykończeniówkę mąż postanowił robić sam.
Nie mieliśmy zamiaru zakładać drzwi pomiędzy kuchnią a pokojem. Stare zniszczone zostały wyniesione do stodoły. Teraz z powodu kotów trzeba było oddzielić pomieszczenia. Zbudowaliśmy jakąś zaporę ze styropianu ale na długo nie posłużyła tym bardziej, że trzeba do pokoju wchodzić po różne rzeczy. Mąż podjął wyzwanie i postanowił powalczyć z drzwiami.

Zajęło mu to tydzień ale ja jestem z niego bardzo dumna.
Malwowy ogród 13:38, 16 lip 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Dzień dobry,
no to testujemy nowy net dalej. Zobaczymy czy uda się załączyć zdjęcia.
Koty...
Wymyśliłam sobie, że jak będę już na wsi stacjonarnie, to wezmę dwa kotki. Najlepiej takie, co sobie poradzą na otwartym terenie. Koleżanka poinformowała mnie, że są małe kociaki na złomowisku. Mąż pojechał do właścicieli wręczył buteleczkę i zabrał szaroburą kotkę i czarno białego kocurka.
Ja cała w emocjach na widok słodziaków. Wypuściliśmy zwierzaki do kuchni w starym domu i się zaczęło. Dwa dni trwał terror kotów. Wyciąganie spod szafek, lodówki, łóżka. Sprzątanie, bo sikały na dywan w pokoju. Jednym słowem stary dom odcięty od normalnego funkcjonowania. Ja wykończona nerwowo. Baba zgłupiała na stare lata, na wpół dzikie koty do domu wzięła.
Kota psota Michalina dała się jakoś okiełzać ale Rambo wojownik został wyeksmitowany do szopy.


Zielony zakątek z Antonówką 13:30, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
AnnaMS napisał(a)
Piątkowe nabytki :
- Krwiściąg, Sanguisorba 'Little Angel'
- Driakiew purpurowa, Scabiosa atropurpurea 'Chile Black'
- Hosta o czerwonych nakrapianych łodyżkach liściowych
- Rudbekia owłosiona, Rudbeckia hirta 'Cherry Brandy' /prawdopodobnie/
Cecha wspólna tych bylin to: coś pururowo-czerwono-czekoladowego



Pięknie u Ciebie i super zakupy, gdzie takie cuda można kupić,w szkółce? czy internetowo ? Jestem zachwycona krwiściągami ..śliczne rabatki zrobiłaś. Oczka zazdroszczę, a ptaszek uroczy, też takiego chcę
Widzę, że też masz różową anabelkę, ale Twoja jest już dorosła i jak ładnie prosto się trzyma.
Bardzo podobają mi się te różowe zawilce, jaka to odmiana?
Choroby klonów, klon - Acer 13:17, 16 lip 2019

Dołączył: 11 cze 2019
Posty: 2
Do góry
Witam,
Kupiłem miesiąc temu Klon palmowy „Garnet”.
Ma około 1 metra wysokości.
Był już w małej doniczce wiec przesadziłem go od razu do większej.
Klon był ładnie wybarwiony ale teraz po miesiącu nagle liście zaczynaja zielenieć i przysychało na końcu.
Proszę o pomoc co może być problemem? Czy ja coś złe zrobiłem przy przeasadzeniu czy może zła gleba?
W doniczce zrobiłem drenaż plus ziemia uniwersalna 1:1 z torfem kwaśnym.
W załączniku wstawiam zdjęcia
Do raju daleko - u Ewy 13:11, 16 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11953
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Po 4 dniach deszczu nastał słoneczny, piękny dzień

Moja biała hortensja ogrodowa nn w tym roku wygląda przepięknie. Zawsze miała tak dużo wysoko liści, że przysłaniały kwiaty. W tym roku idealna





Rabata hortensjowo-różana





Fajnie że znów jesteś
Cieszę się że jeżówki rosną, u mnie też, bardzo się rozsiewają, w tym roku muszę wcześniej ściąć przekwitłe kwiaty, żeby nie dopuścić do wysiewu
Hortensje i róże masz cudowne, moje hortensje już w pełnym rozkwicie.
Mam pytanie, czy tej białej ogrodowej hortensji kwiaty brązowieją? Mam dwie, zrobiłam sobie sadzonki od siostry ale mają taką wadę że kwiaty bardzo wcześnie brązowieją, jakby miała uschnięte niektóre kwiatki. Jeśli Twoja nie ma takiej wady to czy mogłabyś zrobić mi z niej dwie sadzonki?
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 12:55, 16 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Limelight sięgająca nieba (prawie) ciut wyżej niż mój koszykarski zasięg i Incrediball


po lewej Magical Mont Blanc


dębolistna


Limelight i NN
Działka prawie w Borach Tucholskich 12:45, 16 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
alstremeria ogrodowa Indian Sumer


Mój ogrodowy pamiętnik 12:44, 16 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Pszczółka chyba się opiła nektarem .


Ogród do odnowy 12:41, 16 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Ależ przepiękne


tak lubię takiego bladego z żółtym środkiem, że kupiłam sobie taką roślinkę (kiedyś znajdę nazwę, kwitnie od czerwca do października






Ogród wśród pól i wiatrów 12:41, 16 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
jolka napisał(a)

No, pszczelarka jak nic, hehe Ale na miód to raczej będę musiała poczekać do przyszłego roku, o ile oczywiście uda mi się pszczoły przezimować!! Też w ogóle nie miałam pojęcia wcześniej, że pszczoły trzeba leczyć. Tak więc jeszcze przed zimą - terapia Hehe


Floksiki zostawiam Wprawdzie mało ich mam i takie niewyeksponowane, ale to urocze roślinki


No wlaśnie takie urocze, że nawet chciałam je kupić w tym roku.
I co? Kupiłam jeżowki . Niereformowalna jestem. Ale potwierdzam że floksy są bardzo ładne.
Moja działka na Dębowym Lesie 12:28, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Aniu liliowce są bardzo fotogeniczne u Ciebie .
Masz jakiś dobry aparat?

Rosliny to wdzięczne modele.
Mój aparat to lustrzanka Canon

Powojnik Purpurea Plena Elegans

Ogród pod lasem 12:26, 16 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13852
Do góry
jakby co mam 3 kolory monard: wsciekle różowe, bladoróżowe i wygaszona czerwien. moge komus odkopac kawałek





Iza masz hakone Beni Kaze? Skusiłam sie na kilka, tylko nie wiem czy nie wtopilam.Ładne są? I kilka Greenhils tez zamowiłam. Albo-striaty mieli ale nie wysla, bo brzydkie i w zamian dawali Aureolki ale żółtosci mam powyżej nosa. No i mam na stanie 5 All gold. I na razie mi starczy chyba, ze wypali temat z Nicolasami.
Moja działka na Dębowym Lesie 12:26, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
gogo napisał(a)
Aniu, dzięki, mam obornik granulowany, to dam liliowcowi i niech rośnie
Myślę, co posadzić przed nim, mam tam jeszcze trochę miejsca na coś średniej wysokości, ale pomysłu brak

Bardzo dobry obornik. I dobry pomysł.
A może jakieś żurawki małe przed nimi ??

Działka prawie w Borach Tucholskich 12:23, 16 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry









Moja działka na Dębowym Lesie 12:20, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zachwyciły mnie te fotki, zwłaszcza pierwsza

Dziekuje Sylwio.
I cieszę się bardzo, że moje fotki ogrodowe się podobają
Budleja Dawida


Guzikowiec

Rutewka
Ogród do odnowy 12:13, 16 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13852
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies