Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Nikita 09:54, 16 cze 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Gosiek33 napisał(a)

Ktoś coś słyszał o takiej odmianie? W necie nic znaleźć nie mogę a cena z kosmosu.
Na żywo wygląda imponująco, bardzo zdrowe i pięknie wybarwione sadzonki. Mój telefon tego nie ogarnia

Gosiu, jak też myślę że to błąd w druku (na 100% to Red Baron)...i błąd w cenie !!!!

Cieszę że akcja "szerszenie" zakończona sukcesem.
W moi "szmaragdowym" szerszeni brak, w tym roku gniazd os też nie stwierdziłam. Jest trochę mrówek...ale staram nie wchodzić im w drogę. A komary mam...ale w pracy(!!!) Prawdziwa klęska żywiołowa. Olejki eteryczne pod biurkami, spray Off na odkryte części ciała, baygon w powietrzu codziennie po skończonej pracy...a mimo to 20 ukąszeń dziennie !!!!! Masakra !!!! W domu, po pracy czas upływa mi ma sparowaniu żelami ukąszeń, piciu wapna i łykaniu odpowiednich farmaceutyków!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Gosiek33 10:15, 16 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nikita napisał(a)

Gosiu, jak też myślę że to błąd w druku (na 100% to Red Baron)...i błąd w cenie !!!!

Cieszę że akcja "szerszenie" zakończona sukcesem.
W moi "szmaragdowym" szerszeni brak, w tym roku gniazd os też nie stwierdziłam. Jest trochę mrówek...ale staram nie wchodzić im w drogę. A komary mam...ale w pracy(!!!) Prawdziwa klęska żywiołowa. Olejki eteryczne pod biurkami, spray Off na odkryte części ciała, baygon w powietrzu codziennie po skończonej pracy...a mimo to 20 ukąszeń dziennie !!!!! Masakra !!!! W domu, po pracy czas upływa mi ma sparowaniu żelami ukąszeń, piciu wapna i łykaniu odpowiednich farmaceutyków!



może pora aferę zrobić ? Dziewanny też koło 40 zł mają w cenie

W pracy nie można założyć w oknach siatek? Po latach walczenia z wszelkimi bzykami w domu mam spokój odkąd w nie zainwestowałam.


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Toszka 10:42, 16 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Myślę, że przy Red (Baronie) kluczowym słówkiem jest "Brown". Może być to jakaś nowa, licencjonowana odmiana i stąd ta cena. To już nie jest Red Baron, a Red Brown....
Wiele sklepów, które sprzedają rośliny pod nazwą np. "mix trawek" w praktyce unikają płacenia za licencję. Nie ma nazwy odmiany = nie ma kosztów licencji dla prawdziwego hodowcy selekcjonera.
W 2012 wypatrzyłam w markecie Everillo za 56zł za doniczkę. Mam to Everillo do dziś. Kupiłam po kilku miesiącach na przecenie za 12zł
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiek33 10:45, 16 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Toszka napisał(a)
Myślę, że przy Red (Baronie) kluczowym słówkiem jest "Brown". Może być to jakaś nowa, licencjonowana odmiana i stąd ta cena. To już nie jest Red Baron, a Red Brown....
Wiele sklepów, które sprzedają rośliny pod nazwą np. "mix trawek" w praktyce unikają płacenia za licencję. Nie ma nazwy odmiany = nie ma kosztów licencji dla prawdziwego hodowcy selekcjonera.
W 2012 wypatrzyłam w markecie Everillo za 56zł za doniczkę. Mam to Everillo do dziś. Kupiłam po kilku miesiącach na przecenie za 12zł



Szukałam w necie nowej odmiany ale nie udało mi się nic takiego znaleźć, może coś po łacinie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Toszka 11:20, 16 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Szukam i na razie znalazłam i informację, że jest to inwazyjny chwast w USA (Floryda, Alabama, Karolina, Missisipi etc). Są zdjęcia kwitnącej Imperaty (he,he, Kwartecik nie kłamał, że kwitnie)

edit
odmiana "Rubra", ale to synonim RB
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasya 11:26, 16 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Gosiek33 napisał(a)



Szukałam w necie nowej odmiany ale nie udało mi się nic takiego znaleźć, może coś po łacinie?

Ja obstawiam ze to „nowa” odmiana stworzona przez LM
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 12:50, 16 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Te bezogonek to chyba drozd, z czasem piorka mu na ogonku odrosna ale do tego czasu mus uwazac zeby jakis wiekszy zwierz go nie upolowal.

Co do trawy to ktos chyba zapomniał przecinka wstawic i wyszło idiotycznie wręcz osmieszajaco. trawa za 59 zł. śmiech na sali


Reszta pieknista, tez mam podobna ostrozke, podarta przez wichury ale cos tam wieczorem pokaze
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 12:53, 16 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Toszka napisał(a)
Szukam i na razie znalazłam i informację, że jest to inwazyjny chwast w USA (Floryda, Alabama, Karolina, Missisipi etc). Są zdjęcia kwitnącej Imperaty (he,he, Kwartecik nie kłamał, że kwitnie)

edit
odmiana "Rubra", ale to synonim RB



Jakby go tak puścić to z perzem by konkurował. Mam w ogrodzie mietlicę rozłogową, które przez lata doprowadzała mnie do rozpaczy. W trawniku tworzy dość gęstą trawkę dobrą do koszenia, gorzej na brzegach rabat bo wdziera się pędami daleko w grządki. Dobrze, że jest bardzo łatwa do wyrwania. Na dodatek można ją traktować jako roślinę zwisającą


a tu kwitnąca imperata u Kwartecika

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:54, 16 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kasya napisał(a)

Ja obstawiam ze to „nowa” odmiana stworzona przez LM



Może zapytam przy okazji
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:00, 16 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
Te bezogonek to chyba drozd, z czasem piorka mu na ogonku odrosna ale do tego czasu mus uwazac zeby jakis wiekszy zwierz go nie upolowal.

Co do trawy to ktos chyba zapomniał przecinka wstawic i wyszło idiotycznie wręcz osmieszajaco. trawa za 59 zł. śmiech na sali


Reszta pieknista, tez mam podobna ostrozke, podarta przez wichury ale cos tam wieczorem pokaze



Oczywisty drozd, wiesz, że ogon odrośnie? Byłoby miło


Może się dowiem co z tą trawą, ale przyznam, że rzuciła mi się w oczy. Na fotce nie widać ale liście szersze od red barona jakiego znam, a kolor bardzo wyrazisty i doniczki spore. Gdyby tak koło dychy kosztowała to może bym wzięła.

Znam Twoje ostróżki i ne pogardzę kolejną porcją zdjęć. Czy Christal delight przeżyły?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies