Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 17:52, 05 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Nigdzie słoneczniki nie są tak piękne, jak tu...


Skąpana w słońcu 17:11, 05 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
ewsyg napisał(a)
Ula, mnie też się podoba. Kupiłam dwie sztuki i druga jest taka, czym mnie zaskoczyła.



I taka nowinka, sympatyczna



Kasiu, to ja mam dużo szczęścia, bo u mnie dobrze rośnie większość roślin. Oczywiście jak jest sprzyjająca aura.







To dziwna sprawa. Roślinki różnie się zachowują. Dziś oglądałam jeżówkinpo 16zl były i stwierdziłam że może jednak kupię jak będą przeceniali


Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 16:58, 05 lip 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Do góry
Niebieskie cudności!

U mnie na razie najładniej wygląda kosmata ze swoimi 'kalafiorami'

Zaraz obok rośnie dębolistny potwór
A w kąciku przycupnęła ogrodowa
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:30, 05 lip 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jak ja czekałam żeby te moje drzewa już było widać, doczekałam



Sliczne ujecie
Dwa ogrody 16:25, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
na koniec moja pierwsza dalia, posadzone pierwszego maja do gruntu, do jednej skrzyni na przetrwanie kłączy

Dwa ogrody 16:22, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry



zaczynają ogrodowe

a Limki jeszcze w seledynach
Dwa ogrody 16:17, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Rench napisał(a)

Nie jestem specjalną fanką pelargonii,ale ta czekoladowa jest piękna!

Świetnie te róże ułożyłaś. Moje róże zadziwiająco dobrze się spisały i po zimie i po fali ulew,mimo że nie pryskałam niczym ani razu.
Bardziej mnie martwi to,że po tej niby lekkiej zimie, mam o połowę bylin mniej.
Nie mam już odętki,krwawniki niby chwast-ani jednego.Jeżówki odmianowej ani jednej,na szczęście te zwykłe się uchowały.Kupiłam jesienią nowe odmiany naparstnic,oczywiście po zimie nie zostało z nich nic

Zdradź tę tajemniczą metodę pikowania ostnicy.Taki łan to miałam tylko raz,jak kupiłam wielkie gotowe sadzony.Po każdej zimie mam zniszczone.A moje próby siania kończą się na kilku kłakach Zbieraj nasiona białej firletki,bo u mnie nie wyrosło nic z ubiegłorocznego siewu


Renia, czekam na fotki Twoich róż
Pamiętam, że byliny różnie u Ciebie rosną. Odętkę, krwawniki mam, mogę wysyłać Ze stipą to żadna tajemnica, sieję wcześnie i gęsto, sadzę kępkami po pięć w doniczce, w każdym rogu i na środku. Już w pierwszym roku zrastają się całkowicie i tworzą ładne kępki. Nigdy nie pikowałam pojedynczo, nie potrzebuję ich też dużo Białą firletkę będę zbierać, jak tylko mi się uda
Ciemna pelargonia odpoczywa, pozostałe kwitną



Dwa ogrody 16:06, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Margarete napisał(a)
Ja tam póki co widze same zalety gliniastej ziemi, wad nie widzę.
U ciebie wszystko bardziej do przodu niz u mnie, Nie mam jeszcze ani lilii ani hortensji ani pomidorków. Wszystko w zapowiedziach dopiero...i strasznie popalone, wysuszone, a kalina Wantanabe to chyba nie przeżyła tych upałów...wszystkie liscie suche i brazowe - a dopiero co była zieloniutka i kwitła przecież....ehh ciężki los ogrodnika.

U nas też juz dzis chłodniej a wczoraj nawet popadało tak ze 20-30 minut, intensywnie ale krótko. I to by było na tyle jesli chodzi o deszcz w czerwcu. Raz - przez cały miesiąc i to odrobinkę....nie wiem czy to całe lato ma być takie sucche...aż mnie to przeraża.



Małgoś.. pokropiło dziś, tyle co nic. Wycinałam przy thujach ostróżki, pod nimi ziemia popękana, nie wszędzie podlewam. A kret ryje równo, omija wszystkie pułapki, idzie sobie pod linią, tam gdzie mokro... a ja idę rano i przydeptuję
tę paproć wykopał całkowicie, dobrze, że zauważyłam i reanimuję w doniczce
Dwa ogrody 15:58, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Poppy napisał(a)


Ha, shalott i Emma sa b podobne i b charakterystyczne
A Candlelight, to jedna z moich tegorocznych zachwytow. Swieci z daleka, dlugo utrzymuje kwiat, mlodziutki tegoroczny golasek, a kwitl mega obwicie, zdrowy jak na razie, i jak pachnie Tylko boje sie, ze bedzie duza. Ile juz urosla u Ciebie?


Muszę Cię zmartwić, wszystkie cztery herbacianki kupowałam razem i ona najsłabiej przyrasta, najszybciej łapie plamistość. Jednak kwiaty ma cudne, może stanowisko jej nie pasuje, może słaba sadzonka była. Czwarty rok u mnie i jedna z mniejszych róż, chuda rabatówka

w realu ładniejsze

Dwa ogrody 15:29, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry




ten do przesadzenia
Dwa ogrody 15:26, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Joku napisał(a)


Patrząc na twoją Arabelę pomyślałam sobie że najwyższa pora przesadzić moją ledwie wegetującą. To jedna roślina?


Jolu, tak, to jedna starsza już roślinka, ubiegłoroczne są takie


to inne powojniki




Dwa ogrody 15:22, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
paradas napisał(a)
Ale morze stipy! Super to wygląda.
Pytanie, coś robisz z tymi kwiatami róży? Wodę różaną?[/quo

Suszę płatki różane do herbatki, można likier zrobić

zakwitła świeżynka, Minerwa, pachnie, ale czy mi się wydaje, czy kolor taki mało fioletowy?

Dwa ogrody 15:19, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
m_gocha napisał(a)
Wyczesaną stipą się zachwyciłam... i różami...
Cudo!


Dzięki Wczoraj kilka stip wyrwałam na kompost, zagłuszyły mi jarzmianki, no ale u mnie ścisk na rabatach.

zaczynają pachnieć
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 15:08, 05 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Mariola u nas pelargonie to prawie kwiat narodowy musza byc
tych angielek musze sprobowac ale najpierw musze je gdzies namierzyc, choc ostatnio omijam szkolki


skalniak od innej strony
czyli schodami w dol
Nowocześnie z różAnką :D 14:55, 05 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
anna_t napisał(a)
Plan na przyszly rok to rozmnozyc te jezowki i dac je miedzy klosownice lub hakone, bosko to wygląda



Piękne!
Tez je mam, zakupiłam w tym roku. Delicious nougat
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 14:48, 05 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
czesc moich floksow, inne dopiero sie szykuja



no i do koloru
Podmiejski ogródek 14:46, 05 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
kasia1 napisał(a)
Podoba mi się Asiu ta Twoja konstrukcja. Nie nadążam z czytaniem Twojego wątku, ale w wolnej chwili zaglądam Chcesz ją pomalować. Na jaki kolor? Też taką chcę (kiedyś). Nawet mi miejsce na nią projektowałaś U mnie potrzebuję do tego jakiś dach, by na zimę można było przechować meble ogrodowe. Kiedyś się zgłoszę po instrukcję

Asia, hamaczek super, jaka musi być rozpiętość? Tzn. chciałabym w tym roku posadzić brzozowy gaik. I te brzozy (przynajmniej dwie) muszą być w takiej odległości, by swobodnie powiesić kiedyś hamak. 3 metry, 4 metry? Chyba bardziej 4 jak patrzę na zdjęcie u Ciebie.


Kasiu, konstrukcja już pomalowana, tylko teraz stare zdjęcie wrzuciłam.

Tak wygląda po malowaniu:

kolor: grafitowo-szary (wg opisu na puszce)

Rozstaw belek dobrze oceniłaś. Jest 4 metry odległości pomiędzy nimi.
Jeśli masz wątpliwości, to lepiej więcej niż mniej, bo kawałek sznurka zawsze można dowiązać, a jak się tyłkiem po ziemi zahacza, to trochę kiepsko
Hamak mam z tych większych (i dobrze, bo jak tylko dzieci widzą, że się na nim kładę, to natychmiast przybiegają poprzewracać mi się po brzuchu)
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 13:52, 05 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 13:43, 05 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
w tym roku mam mnostwo pelargonii


Od nowa ... na przekór wszystkim 13:41, 05 lip 2019


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies