Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 18:33, 07 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pierwotne lasy laurowe (jest na Maderze kilka odmian drzew laurowych w tym m.in.ten laurowiec którego używamy do celów spożywczych do potraw)





Te fotki robiłam na płaskowyżu - ok 1500 m npm - jedyny taki większy płaski kawałek Madery bo reszta to góry oraz mniejsze i większe wzniesienia. Każdy płaski kawałek wykorzystany jest na dom lub ewentualnie na tarasowo ułożone poletka i uprawy. Nie licząc oczywiście dróg, wiaduktów i całej infrastruktury drogowej która jest na Maderze świetnie rozwinięta. Drogi szybkiego ruchu, wiadukty i niezliczone tunele.




I szczęśliwe krowy - nie mieszkają jak nasze w oborach - są cały rok dzień u noc na pastwisku a ich mięso dzięki temu jest delikatniejsze i smaczniejsze. Żyją spokojniej bliżej natury jak ich pierwotni bracia.

Specjalnością kulinarną Madery poza rybami jest szaszłyk wołowy z rożna pieczony z liśćmi laurowymi i nadziany na patyki z drzew laurowych. Dzięki temu w obróbce termicznej uzyskuje dodatkowe walory smakowe. Nazywa się. Espetada i jej rzeczywiście niepowtarzalne i pyszne
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:37, 07 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Półwysep św. Wawrzyńca - północno-wschodnia część wyspy - taki "ogonek" wysunięty na czubku wyspy. Cudne powulkaniczne skały w rdzawo-rudych kolorach zanurzone w turkusowym oceanie




____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:44, 07 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zatoka i miasteczko Machico na północny wschód od stolicy Funchal. Miejsce z jedną z dwóch piaszczystych plaż na Maderze -usypanych sztucznie z piasku przywiezionego za ciężkie pieniądze z Sahary.
Machico to pierwsza historyczna stolica wyspy, miejsce gdzie wylądowały w 1419 roku okręty portugalskie z dowódcą Joao Goncalves Zarco na czele

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:47, 07 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 23:06, 10 cze 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, rewelacyjny wyjazd.
Mój kawałek Twojej Madery czyli agapant już rośnie w doniczce. Myślę, że wiem gdzie będzie jego miejscówka
w "szmaragdowym".
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margarete 10:43, 11 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Aby nie zamieniać mojego wątku z ogrodowego na podróżniczy zainteresowanych cudnymi miejscami na Maderze zapraszam do wątku stworzonego w Dziale Ogrody Świata
Link poniżej :
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9910-monte-palace-madeira-ogrod-tropikalny-w-funchal-na-maderze
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:45, 11 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Małgoś, rewelacyjny wyjazd.
Mój kawałek Twojej Madery czyli agapant już rośnie w doniczce. Myślę, że wiem gdzie będzie jego miejscówka
w "szmaragdowym".

Tak póki co to chyba najodleglejsze miejsce do którego dotarłam i najbardziej odmienne od tego co widziałam wczesniej w Europie kontynentalnej pod względem roslinnosci i krajobrazów przede wszystkim

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
yolka 18:52, 11 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Link już usunęłam coby nie zaśmiecać wątku nie swojego
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
anabuko1 22:55, 11 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Margarete napisał(a)
Półwysep św. Wawrzyńca - północno-wschodnia część wyspy - taki "ogonek" wysunięty na czubku wyspy. Cudne powulkaniczne skały w rdzawo-rudych kolorach zanurzone w turkusowym oceanie





To piękne widoczki i miejsca Gosiu!!
Buzia promienna, super wypoczynek.
pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Bogdzia 07:09, 12 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosia fajne wakacje miałyscie i piękne widoki pokazujesz ale chyba nie było cieplej niz teraz w Polsce?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies