Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój ogrodowy pamiętnik 20:25, 02 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Rutewka i oczywiście jeżówki. Tu Hot Papaya i Orange Skipper.


To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:22, 02 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Poczyściłam wszystkie róże poza tymi przy pergoli (ach, ta drabina). W kolejce czekają zbiory czarnej i białej porzeczki. Pora zabrać się za robienie przetworów.
Pomidory podwiązałam, bo zaczęły nabierać masy. Od kilku dni owocują już odmiany karłowe. Na innych krzaczkach sporo jest owoców i kwiatów. Ku pamięci: Selerowi trzeba przyciąć korzenie boczne.



Lilie i liliowce.







Coś jakby zaczął się niebieszczyć.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:14, 02 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
To był pracowity dzień. Temperatura zrobiła się znośna. Ziemia była wilgotna po wczorajszych opadach. Mogłam wreszcie zabrać się za poletko z truskawkami. Lebiody miały już ponad pół metra wysokości, wąsy długie na metr. Było co robić. Wypieliłam, wąsy poobcinałam, nawiozłam gnojówką. Przed zima pewnie trzeba będzie pielić jeszcze raz.
Najbardziej miododajną rośliną w ogrodzie jest teraz czosnek główkowy. Na jednej główce potrafi siedzieć kilka owadów.







Trzmielowy ogród 20:13, 02 lip 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 138
Do góry



Przedziwny Ogród 19:52, 02 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry




Doświadczalnia bylinowo-różana 19:12, 02 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
mrokasia napisał(a)
Ewunia, pokaż swoją hostę Praying Hands .


Akurat miałam aparat pod ręką, proszę bardzo
One jest trochę wciśnięta między grillem i parasolem.


Ogród z łezką II 18:36, 02 lip 2019


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Do góry
Kindzia napisał(a)



Kasiu, to niebieskie na brzegu, to szałwia czy przetacznik?
Ogród Ani :) 18:34, 02 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry



Ania, bardzo mi się podoba Twój ogród, ale to już chyba wiesz
Mam pytanie o tę rabatę - jakie tam są trawki i co tak pięknie kwitnie na niebiesko?

Ogród Ani :) 18:22, 02 lip 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
Inne pstryki na szybko w tym bałaganie




Ogród Ani :) 18:21, 02 lip 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
Hitem są pysznogłówki są naprawdę pyszne


Jeżówki startnęły



Ogród Ani :) 18:19, 02 lip 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
Kami, Agato dziękuję

Megi mam wiśnie umbraculifera. Są szczepione na 2,3. Kupowałam jako dwa patyki na krzyż a teraz mają naprawdę duże korony Bardzo je lubię i polecam
Rabata ciągle nieskończona


Mam też Ambrowce też bardzo je lubię Zdjęcie nie oddaje ich wielkości.



Mam wiśnie Nigry, Wiąza i Buka dawyck gold. Mam Wiśnie Amanogawy, Grujecznika i Wiśnię Kanzan. Z małych drzewek mam dwa bordowe buki (podnoszę je do góry )

Wybaczcie malujemy teraz dom i mam wszędzie ... burdellllllo Moje cisy zniewolone
Dobrze, że się wstrzymałam z obsadzaniem bylin między kule

Trzmielowy ogród 18:10, 02 lip 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 138
Do góry
Róże:
Dolce Vita (obecnie ma przerwę w kwitnieniu, ale już wypuszcza kolejne pędy )


Lemon Rokoko

Snowshill Manor and Garden - Anglia 18:09, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
W tej części na wprost zegara jest budynek, przez który przechodzi się do kolejnej części. Przejście akcentują dwie ławeczki. Przed nimi znajduje się zbiornik wodny.



Snowshill Manor and Garden - Anglia 18:06, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry



Zegar w charakterystycznych kolorze.
Snowshill Manor and Garden - Anglia 18:04, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry


Kolekcja sukulentów. Głównie eonimu, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Ania z Zielonego Wzgórza 18:01, 02 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Ogródek kwiatowy.



Przelaliśmy wodę ze studni w lesie do naszej, i podlaliśmy w końcu rośliny. To i tak mało, ale zawsze coś, burza jak zawsze przeszła bokiem, nie spadła ani jedna kropla wody
Snowshill Manor and Garden - Anglia 18:00, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry


Snowshill Manor and Garden - Anglia 17:56, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry




Ania z Zielonego Wzgórza 17:55, 02 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Zrobiliśmy nową siatkę na borówki
Wypatrzyliśmy gniazdo drozda śpiewaka, gdy chcieliśmy obciąć gałęzie świerka przy siatce

Clematis

Juka, w tym roku ma bardzo mało mszyc, wyprowadziły się do sąsiadki. W zeszłym roku u niej były czyste, a u mnie całe czarne, teraz jest na odwrót

Snowshill Manor and Garden - Anglia 17:51, 02 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
I kolejne zestawienie kolorystyczne, która mnie hipnotyzuje.





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies