Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój ogrodowy pamiętnik 19:40, 27 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Biała rutewka Splendide White. Zobaczymy co z niej wyrośnie i zakwitnie.

Życie w wiejskim ogrodzie 19:35, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Bardzo przyjemne, piękne widoczki


Donice i ich bogactwo ...



Mój ogrodowy pamiętnik 19:33, 27 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Róże jeszcze kwitną.




Szałwia się rozrasta.



A tu się lekki busz zrobił .

Życie w wiejskim ogrodzie 19:31, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
BasiaLT napisał(a)
A gdzie te twoje chwasty? chyba u sąsiadów bo u ciebie wszystko idealne.
U mnie dalej bez deszczu i upał ale moim chwastom to nie przeszkadza.


Basiu chwasty są jak u każdego ale i nawet one delikatnie przystopowały w te upały.

Strefa relaksu z odrobiną cienia, tak ostatnio upragnionego ...



Kłopoty - problemy z trawnikiem 19:29, 27 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Takie grzyby się zdarzają i każdy je ma rozniaste. Usuń i wyrzuć
Na tej fotce zauważyłam, że masz postrzępione źdźbła trawy. Koniecznie musisz naostrzyć nóż w kosiarce.

Też kiedyś mieliśmy wahacze, ale to musi być dobrej firmy. 30 min za mało to jest tylko po 15 min na jedną połowę wahacza.

Kup sobie kogucika takiego jak na fotce dzisiaj przyszedł w paczce. Ma regulowane rozprysk i wysokosc.. Mam automatyczne podlewanie ale mąż uznał że za mało i trzeba dodać wodotrysków przy takim upale.
"Kogucik" zamontowany na statywie jutro próba zrobię fotkę to pokaże. Mamy własną studnie więc podlewamy. Kosztuje to ok 120 zł mamy duży przekrój rury 1 cal więc daje czadu.
Mam jeszcze druga łąkę z brzozami też trzeba podlewać bo brzozy to pijawki i zaczynają schnąć i śmiecić liśćmi wszędzie.



Życie w wiejskim ogrodzie 19:27, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
Anda napisał(a)
Piękne widoku jak zwykle u Cię Dalie już kwitną? To Twoje przechowywane? Jak Ty to zrobiłeś?

Róże masz śliczne, a warzywnik wymiata. Dojrzałam nawet już pierwsze zielone pomidorki.
Chwasty? Gdzie?


Dalie już kwitną w gruncie od tygodnia, jeszcze nie wszystkie ale już jest moc Warto było je wcześniej pędzić w szklarenkach.

Życie w wiejskim ogrodzie 19:23, 27 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Gardener27 napisał(a)


Uwielbiam takie apetyczne i barwne widoki ☺
Życie w wiejskim ogrodzie 19:22, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
asica napisał(a)
Dzięki Przemek. Tak właśnie myślałam i tak właśnie zrobię.


Polecam się gorąco na przyszłość

Różowe marchewki do góry nogami Przetacznik First Love

Działka prawie w Borach Tucholskich 19:17, 27 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
ZbigniewG napisał(a)
Damian lepiej nie wchodź na strony z jeżówkami bo wpadniesz w czarna dziurę



od niej się zaczęło (2012)




nie podejrzewałam Cię o taką czarną dziurę, tyle kolorów!
Życie w wiejskim ogrodzie 19:17, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
karlos napisał(a)
warzywa jak malowane u mnie z pożytecznych tylko owocowe i maliniak, czy jagodnik jak zwał tak zwał na przyszły sezon zrobię w koncu warzywniak ale w skrzyniach ..


Warzywa w skrzyniach bardzo elegancko się prezentują ale ziemia w nich szybko wysycha więc jak dla mnie to rozwiązanie odpada. Wolę tradycyjne rozwiązania, wytyczone poletka porządnie nawiezione obornikiem i kompostem.

Ja już zrywam ogórki na kilogramy a myślę że za trzy tygodnie będę i pomidory.



Życie w wiejskim ogrodzie 19:04, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
paradas napisał(a)
Piękne róże, jeżówki już kwitną. Czekam na swoje
Na warzywniku masz ściółkę z trawy?


Jeżówka tylko jedna zakwitła hehehe ... to pewnie zwiadowca Reszta w pąkach ale przy tej temperaturze będą kwitły lada chwila.

Róż w ogrodzie mam mało, tak symbolicznie bym powiedział ale cieszą mnie ogromnie

Warzywnik wyściółkowany mam skoszoną trawą, doskonale utrzymuje wilgoć ziemi i ogranicza rozwój chwastów.

Wejście do królestwa warzyw, szałwia i przywrotnik to godne polecenia połączenie.

Życie w wiejskim ogrodzie 18:54, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
Anusia napisał(a)
Ja tam chwastów u Ciebie nie widzę. U nas od piątku lekko się schłodziło. Przeszły łącznie trzy burze. Podlało rośliny Mogłam posadzić drzewka oraz inne zakupione rośliny. Ogromna ulga, ja nie znoszę upałów.


U mnie niestety wciąż susza, co prawda spadł tydzień temu deszcz ale po nim na drugi dzień już nie było śladu. Ostatnio nic nie kupuję do ogrodu, przy tych upałach sadzenie do gruntu mija się z celem a mam do obsadzenia nową rabatę po przycięciu krzewów.

Nabyłem za to nowy kapelusz, lato w pełni więc zakup bardzo udany

Życie w wiejskim ogrodzie 18:49, 27 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Do góry
Kasiolaaa napisał(a)
kocham róże ogrodek warzywny mistrzunio ❤


Kasiu róże już powoli kończą swój spektakl, czekam jak będą powtarzać kwitnienie.

Ogród Małej Mi 2017 18:48, 27 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Dzwoń...

Ja mam tylko jeden kolor, u Ciebie więcej... i chyba pomarańczowa jet najładniejsza


ło...piękna kompozycja
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:24, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
I zostały takie tamy













To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:18, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Wieści z frontu- tojeść i rozchodnik powoli kończą. Bonica po krótkiej przerwie będzie kwitła do jesieni.(trzeba przeczekać ten krótki zgrzyt koloru)







Doktorek ma chyba za dużo cienia...



The fairy, bryła za nimi to przycięty Palibin. A z tyłu za miskantami mam właśnie ten żywopłot do redukcji.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:09, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Przetacznikowo.








Bukszpanów po cięciu nie popaliło. Na szczęście.


Kwitnie katalpa.



Samosiejka firletki. Zachciało jej się wyrosnąć koło różowego.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:01, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Doszłam do wniosku, że obecność stipy w pobliżu dowolnej rośliny znacznie podnosi jej atrakcyjność. Zaczyna kwitnąć werbena.



Jakiś dzwonek z tego będzie (pewnie pokrzywolistny)



Obiektyw zamiast na czosnku, skupił się na włosku stipy.



Jeżówki na rondzie będą białe.





Na różową gaurę trzeba jeszcze poczekać. Biała już jest.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:52, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Wczoraj z powodu upału dało się wysiedzieć tylko w sadzie i brzeziniaku. Przycięłam żywopłot od strony ogrodu, a w brzeziniaku poprzycinałam rogownicę.
Dzisiaj zamierzałam poprzycinać formowany żywopłot od strony sąsiada. Dwa lata temu część tego żywopłotu wycięłam całkowicie, bo okazało się, że omyłkowo wsadziłam sadzonki leszczyny. Zostały dwa fragmenty- jeden dwumetrowy i jeden 6 metrowy. Po 20 minutach trafił mnie szlag. Nieformowane krzewy tak się rozrosły, że za cholerę nie dało się tam machać zmechanizowanymi nożycami do żywopłotu. Stwierdziłam, że nie mam ochoty walczyć z naturą i te formowane fragmenty po prostu wykarczuję.
Całkowitego karczowania w tym upale się nie podjęłam. W tym krótszym fragmencie ostały się 20 cm kikutki; wykopię je jesienią. W tym dłuższym musiałam przerwać prace, bo jakiś zmasowany atak os nastąpił.Podejrzewam, że w pobliżu mają gdzieś gniazdo. Muszę opracować strategię, bo zgonu nie zamierzam tam zaliczyć.
poczułam dużą ulgę po podjęciu tej decyzji.
Nauczka: nie dodawaj sobie trudnej pracy tam, gdzie możesz jej uniknąć. Formowane żywopłoty zakładaj tylko tam, gdzie będzie można je swobodnie przycinać. Odległości między roślinami z każdym rokiem zmniejszają się w postępie geometrycznym. Człowiek się starzeje!

Pojawił się nowy kolor lilii. Parę lat temu mnie przeraził, a teraz bardzo go polubiłam.



Później zakwitną jeszcze majtkowe różowe. Tych nie lubię, ale są z powodu dwóch zalet: zapachu i krótkiego kwitnienia. A potem w sierpniu zakwitną jeszcze białe.

Te miały szczęście, że posadziłam je w półcieniu, dzięki temu nie spaliło ich słońce.



Mogłyby być trochę wyższe, bo z tej strony rapsodia je niepotrzebnie maskuje.





Mam je też na podokiennej przy tarasie, ale tam pewnie szybko przekwitną z powodu gorąca.

W cieniu - zacieniona 17:42, 27 cze 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies