Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Działka prawie w Borach Tucholskich 19:16, 26 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ela , Jola chyba jednak przetrwaliśmy bo podobno w nocy od morza idzie deszcz

do dzisiejszego ranka prawie bez uszczerbku a teraz poparzone



'Sum and Substance w pełnym słońcu do godz 17tej i tak dzielna



katalpa po ostrym przycięciu niektóre liście ma 0,5m (bez ogonka)
dla jasności tak wyglądała po wstępnym strzyżeniu -ostatecznie zostało tylko górne piętro i to mocno skrócone


tej nic nie rusza
W moim małym ogródeczku - Dorota 18:58, 26 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotko dziekuję z serca za cudownie spędzone popołudnie i przepiękne zdjęcia
Jeszcze kiedys powtórzymy, mam nadzieję
Sylwio to ja dziękuję za zaproszenie i za to, że wreszcie wyrwałam się z domu. Spotkanie bez nadymki, czyli tak jak lubię. Swobodnie, wesoło, gwarno i przyjacielsko. Było super




W moim małym ogródeczku - Dorota 18:50, 26 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
AniazUroczyska napisał(a)
Wszystko och i ach tylko podpisów brak
No to lecimy z podpisami Na pierwszym planie synek Abiko, za nim jego mama. Później Agnieszka i Wacław z przedogródka z dębem. Dalej Sylwia i Anitka z Mój azyl na wichrowym wzgórzu. Następny to Wojtek mąż Sylwii i ja. Za mną mąż Anitki i właścicielka Ogrodu z wilkiem wraz z mężem. Za nimi wzgórze chaosu i na końcu mąż Agnieszki (Abiko) Czyli "pociąg otwierają i zamykają Ogródkowe perypetie. Zdjęcie robi mój em.





Pamiętajcie o ogrodach 18:49, 26 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Sylwio dzięki
Dorotko to perłówka orzęsiona mająca dopiero niecały roczek:0 ale piekna jest





Mój ogrodowy pamiętnik 18:48, 26 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Czy pędy brunnery, na których kwitły kwiaty po przekwitnięciu się całe wycina?
W tej chwili wygląda to tak:

Mój ogrodowy pamiętnik 18:46, 26 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Czy ktoś wie co to znaczy jak funkia tak się zachowuje?
Jakby rosła piętrowo? Mam to wyciąć?



W moim małym ogródeczku - Dorota 18:35, 26 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Doranma napisał(a)
Dorotko, super relacja z podpisami u Sylwii - nie masz więcej? ☺☺☺
Oczywiście, że mam Ogród Sylwii jest bardzo fotogeniczny, więc można robić bardzo dużo zdjęć.





W moim małym ogródeczku - Dorota 18:30, 26 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Ale suuper i ludzie i aranżacja zdjecia i oczywiście wspólny czas
Spotkanie było bardzo fajne, przemili ludzie zakręceni na punkcie ogrodów. Ogród Sylwii jest jedyny w swoim rodzaju, a przy tym bardzo duży i ładnie zadbany. Najważniejsze jest jednak to, że stworzyli go od podstaw sami w dość krótkim czasie.




...uDany ogród 18:27, 26 cze 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry




I mój dzisiejszy gość




...uDany ogród 18:26, 26 cze 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry






W moim małym ogródeczku - Dorota 18:25, 26 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Waclaw napisał(a)
Dorotko, dziękujemy za przemiłe spotkanie.
Miło mi było spotkać Was kolejny raz, jesteście bardzo sympatyczną parą, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.



...uDany ogród 18:24, 26 cze 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Dzisiaj żeby trochę odreagować poranek w UM, mimo upału wpadłam w wir sprzątania w ogrodzie.
Oplewiłam i ogarnęłam połowę, tą bardziej cienistą . W słońcu jest ponad 40 stopni. Rośliny mdleją, a w zasadzie schną na wiór. Podobno od jutra o 10 stopni chłodniej. Oby, bo inaczej poumieramy...
Jak to jest, że chwastom nic nie przeszkadza w rozwoju, są bujne i nie oklapły. Rosną jak na drożdżach.

Jutro zamierzam oplewić drugą część, ale to zależy od pogody bo większość w pełnym słońcu.

Wygląda ciut lepiej, tylko ta susza...







Kłopoty - problemy z trawnikiem 18:14, 26 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2018
Posty: 26
Do góry
Tomasz_Tomasz napisał(a)
Dzień dobry,

Trawnik z rolki założony rok temu.
Kilka dni temu wyszło coś „takiego” .
Nawodnienie automatyczne 2x w tygodniu.
Zrobiłem oprysk na grzyba.
Dzisiaj zrobiłem również dosiewkę.
Jak i czym można doprowadzić trawnik do normalności?

Dziękuje i pozdrawiam!




Za mało podlewania wg mnie. przy tej pogodzie?
Ogród w remoncie 17:01, 26 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Zana napisał(a)
Piękny widoczek zapodałaś, szkoda że tyko jeden
Ten dereń to już Ci chyba ze dwa miesiące kwitnie?


Sprawdziłam, 22maja był taki już



Jeszcze może z tydzień wytrzyma choć w tym upale parzy kwiaty i zaczynajă oblatywać.
Świerk serbski - Picea omorika 16:58, 26 cze 2019


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Do góry
I ogólna fotka świerka
Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 16:57, 26 cze 2019

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Do góry
Mazan dziękuję za pomoc i szybką odpowiedź. Wrzucam zdjęcie gałązek odciętych przy samym pniu, wyglądają w miarę normalnie ale wolałabym, żebyś spojrzał bo nie chcę ni czego przeoczyć
Karczownik 16:56, 26 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Przypuszczalnie mam tego osobnika w ogrodzie.
Pierwsze ślady jego bytowania zauważyłam późną jesienią. Przypuszczałam raczej, że są to kopczyki kreta.
Gdy tego lata padły dwa drzewka owocowe: czereśnia i jabłoń - oba drzewa miały mocno zgryzione korzenie, szukałam informacji w internecie. Wszystko wskazuje na to, że zamieszkał karczownik ziemnowodny.

Czy ktoś ma doświadczenie i poradzi, jak skutecznie zwalczyć tego gryzonia?

Czereśnia


Korzeń jabłonki


Teraz kopie pod winoroślą i penetruje warzywnik:
Świerk serbski - Picea omorika 16:55, 26 cze 2019


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Do góry
Kochani bardzo proszę o słowo porady...
Moje trzy świerki serbskie rosną u mnie 8 lat
Wczoraj zauważyłam na jednym z nich zaschnięte końcóweczki kilku gałązek, dosłownie kilku ale jeśli to początek problemu to chciałabym działać od razu. Serby mają na czubku sporo fioletowych szyszek ale zauważyłam takie malusie ,które po dotknięciu się rozkruszają nawet nie wiem czy to jakieś szyszeczki czy co i nie pamiętam czy kiedyś coś podobnego było na świerkach? Wydaje mi się jednak, że to coś naturalnego dla świerków. To Bardzo proszę zerknijcie.
Może za sucho albo to z powodu prysznica z węża ( zaschnięte końcówki) jakiś czas temu?
Pozdrawiam serdecznie


A to te malusie "jakbyszyszki"
Ogród do odnowy 16:28, 26 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Baptysja błękitna dorosła w tym roku do 110 cm - to dwie sadzonki, pierwszy kwitnący floks





stachysy





Mój azyl na wichrowym wzgórzu 16:25, 26 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Ależ cudo pokazałaś, lecę oglądać dokładniej, bo i tak do ogrodu wyjść się teraz nie da - żar leje się z nieba...


A ja dzisiaj cały dzień przycinam iglaki. Dobrze, że od frontu to jest trochę cienia, ale teraz słoneczko przeszło na przód i dogrzewa. Taki sobie dzień wolny w robocie załatwiłam Tak to jest, gdy prognoz pogody się nie sprawdza.

Wieczorkiem chyba umyje lodówkę dla ochłody




Rozwichrzone czuprynki.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies