Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 21:39, 24 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
KasiaLangier napisał(a)
Basiu, na tym zdjęciu kolor hosty jest bardziej zbliżony do rzeczywistości, aparat troszkę przekłamuje kolory. Ta hosta nie jest żółta, ale zielona w żółtym odcieniu, obok jest zielona w niebieskim odcieniu Najładniejszy czysty i bardzo soczysty kolor jest oczywiście na wiosnę, ale w sumie, aż tak bardzo się nie zmienia z czasem.





Piękna hosta też ja mam. Ma bardzo eleganckie karbowane liscie. Szybko się krzewi. Z mojej 4 letnie zrobiłam 5 sadzonek i wszystkie się znowu rozrastają. Trochę później kwitnie.

Kasiu piękna dzialeczka w sosnowym lesie. Szyszek masz w bród
Mam sosny czarne mają szyszki duże i masywne teraz je zrzucają. Będziemy zbierać i na rabaty na korę wrzucać.

Pozdrawiam
Daleko od szosy ;) 21:34, 24 cze 2019

Dołączył: 02 lut 2018
Posty: 44
Do góry
Cisy-ufoki przeszły nieudolne postrzyżyny. W ramach rekompensaty za kiepskie czupryny zabrałam im spod nóg sfilcowaną darń. Przekopałam teren z kompostem i innymi smakołykami. Wysypałam 11 80-litrowych worów przekompostowanej kory. Potrzeba jeszcze 2-3, ale nie weszły do auta Żeby cisy nie były samotne, dostały do towarzystwa koleżanki:





Całość wygląda lepiej niż przed zmianami, choć nie wiem, czy jest zgodna z ogrodową sztuką.



Za cisowianką w tej chwili wczasują się warzywa wysiane na potruskawkowym poletku. Będę potrzebowała pomocy z zagospodarowaniem tego terenu.

Każdą wolną chwilę spędzam z narzędziami w rękach. Nie sądziłam, że można cudnie wypocząć męcząc się jednocześnie
Daleko od szosy ;) 21:21, 24 cze 2019

Dołączył: 02 lut 2018
Posty: 44
Do góry
Moja "różanka" to chwilowo przedszkole dla innych roślin. To jedyna przygotowana rabata, więc kwateruję tam wszystko, co kupuję/dostaję. Część zostanie, a część znajdzie nowy dom

Z towarzyszy angielek na razie najbardziej lubię mini budleję - właśnie zaczyna szaleństwo na swoich 4 kfiotkach



Przy altanie pięknie pachnie maciejka-morderca. Zeżarła kocimiętkę - błąd początkującego - nie sądziłam, że taka wielka wyrośnie. Szkoda, że poza porankami i wieczorami jednak straszy.




Cieszą też pierwsze wyhodowane od nasionka pomidory:



Warzywa też rosną, a z nimi chwasty-giganty nawiewane z okolicy. Nie radzę sobie z nimi. Warzywnik, mimo hektolitrów wylanego potu nie nadaje się do pokazania. Za rok koniecznie będę miała skrzynie - obmyślam plan na niezagospodarowaną część działki.

Sprawdziłam, że nawet w mikro-skrzynkach wszystko rośnie lepiej:

Mój ogrodowy pamiętnik 21:17, 24 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Posadzony wiosną judaszowiec Rising Sun chyba się przyjął bo wypuszcza sporo nowych liści. Taki trójkolorowy jest.





Daleko od szosy ;) 21:14, 24 cze 2019

Dołączył: 02 lut 2018
Posty: 44
Do góry
Angielski są niesamowite. Wytrzymują te upały bez większego uszczerbku i cały czas kwitną. Mniej, bo dość mocno przycięłam po pierwszym wysypie, ale kwitną










Mój ogrodowy pamiętnik 21:10, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Dla kompletu wrzucam rabatę poziom -1. Nadal nie nazwałam tych moich rabat . Robiona na szybko więc na pewno w przyszłym roku przyjdzie mi ją poprawiać. Za mało koloru .






Ja może lilii dodałabym.Albo i jeżówek jeszcze
Tuwalki śliczne
Przedogródek pod dębem 21:01, 24 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Waclaw napisał(a)

Nr 1

Nr 2

pumilla:

Dziękuję
Zadołowałam dzisiaj wszystkie w wózku koło WC w podwórku i czekają na przygotowanie miejscaza donicą i zrobienie żurawia i placyku wokół niego, tam chyba będą rosły
Moja działka na Dębowym Lesie 21:00, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dominika11 napisał(a)
Piękne powojniki

Dziękuję w imieniu powojników.Lubie i ta grupę roślin.
I nie tylko je.
Powojnik Vildle de Lyon.Kwitnie nie zawodnie , obficie rokrocznie

Ogórecznik obok lubczyku w zielniku


Przerabianie ogródka pod swój gust 20:56, 24 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Mam kilka tych paproci ale w zupelnym cieniu wyglada najladniej

Hortensie powoli nabieraja koloru




I pazie

Moja działka na Dębowym Lesie 20:56, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Aniu faktycznie motyl żadko spotykany i piękny. Liliowce zaczynają u ciebie pokaz. A to znad stawu to też liliowiec?

Tak właśnie wyczytałam,ze jest pod ochrona.I żyje przy lasach.Ale ładny motylek
Liliowce zaczynają.A z nad stawu to Trójsklepka szerokolistna

Róże Rosomane Janon, Leonardo da Vinci i Rhapsody in Blue.
I jeszcze lilie. i nawet liliowiec tam jest i jakaś jeżówka .
Ale te jeszcze nie kwitną

Moja działka na Dębowym Lesie 20:49, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
Mojej gipsówki zakupionej w tamtym roku nie widzę ,chyba nie przezimowała A twoja chyba już zaczyna kwitnąć?

Moja juz kilka lat zimuje dobrze.A ta zwykła przesądzałam i trochę odchorowała.Ale żyje.Ale kwitnac może później.

Lilie sw.Antoniego, czy tez sw.Jozefa .
Mam je w dwóch miejscach.
Edenka
Moja działka na Dębowym Lesie 20:45, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Aniu ogród zachwyca ale fotki robisz zawodowe

Gosiu, dziękuję ci bardzo za te mile słowa


Moja działka na Dębowym Lesie 20:42, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Motyl prześliczny, u mnie takie nie latają

One ponoć przy lasach sa.To może z mojego lasku przyleciał na ogród.
Ale jak wyczytałam,ze pyłkiem kwiatowym to się nie żywią.

złocień maruna
Moja działka na Dębowym Lesie 20:37, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale cuuuuudo

Ta roślinka to trojsklepka szerokolistna.
Dostałam na wiosnę. Posadziłam w ogrodzie.A potem , ktoś mi napisał,ze lubi mokre tereny.To dałam nad staw.Rośnie, słońce znosi.I nawet upal .
Mam jeszcze inna trojsklepke tak filetowo- białą.W ogrodzie już kilka lat rośnie. .Ale tamta kwitnie we wrześniu.

Powojnik Westerplatte

Minister juz końcówką kwitnie

E.V kwitnie na całego

Drugi tez

A powojnik Comtesse de Bouchaud zaczyna
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:36, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:34, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:32, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Rozpoznawanie chorób i szkodników 20:31, 24 cze 2019

Dołączył: 30 lip 2018
Posty: 11
Do góry
Witam, moja dwuletnia catalpa nana (jedna z czterech) ma jakiś biały nalot na pniu, od góry do dołu, czy to jakaś choroba grzybowa czy jakiś szkodnik..? Co z tym możemy zrobić... załączam zdjęcia...
Pozdrawiam




Ja i mój ogródek, a może ogród 20:30, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:25, 24 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies