Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Podmiejski ogródek 09:18, 24 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
W ogromnych rabatach są sprytnie zakamuflowane różne ciekawe miejsca, których z trawnika zupełnie nie widać.

W pierwszej rabacie schowany jest mini-warzywnik. Trzymam się z daleka od wszystkiego, co jest związane z kuchnią, więc zapomniałam zrobić mu zdjęcie. Musicie uwierzyć mi na słowo, że w głębi rabaty, po prawej stronie zdjęcia (za bukiem płaczącym) są dwie skrzynki, w których zdaje się rosła papryka
.

W drugiej rabacie schowany jest świetny placyk z prostymi, granitowymi ławkami i bardzo ciekawie ułożonymi płytami:


A w trzeciej rabacie schowany jest cały basen, którego zupełnie nie widać zza wysokich róż:

jak bardzo wytężycie wzrok, to zobaczycie drabinkę:

Coton Manor Garden - Anglia 09:14, 24 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Kawiarenka po prawej stronie. Nie skorzystaliśmy, bo byliśmy późnym popołudniem.



Jest też niewielki sklepik. Fajne podpory do roślin wypatrzyłam.


I spora szkółka, do której można wejść też od innej strony na końcu zwiedzania. Szybki rzut okiem, bo jeszcze tam wrócę.

Za drzwiami do ogrodu... 09:11, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dwa ogrody 09:09, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Oczko już bardzo zarośnięte, wygląda jakby było to od dawna
Masz chyba w nim pompę?


Gosiu, mam w oczku dwie rybki, aby wyjadały larwy komarów Z boku jest na tymczasem zwykła pompka do akwarium z dwiema końcówkami w wodzie. Przymierzyliśmy dużą pompę ze starego oczka, ale jest za silna, myślimy ją wykorzystać do małej, na trzy płyty pseudo kaskadki przy tym oczku, wtedy problem napowietrzania będzie rozwiązany, ale em musi czas znaleźć.

Tymczasem wczoraj rano znalazły wodę




Coton Manor Garden - Anglia 09:07, 24 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Kasa.



Za drzwiami do ogrodu... 09:07, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
I jeszcze takie z twojego ogrodu mam

Podmiejski ogródek 09:04, 24 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Weekend był ogrodniczo intensywny: zakupy w Zielonych Progach a potem wizyta u April zajęły nam całą sobotę.
Jolu - serdecznie dziękujemy za tak serdeczną gościnę.

Pamiętacie zdjęcia z ogrodu Kwartecika? April warunki wyjściowe ma ma dokładnie odwrotne ale efekt końcowy jest/będzie równie uroczy. Ilość pracy włożoną w jego osiągnięcie potrafią docenić tylko właścicielki innych, piaszczystych działek.

Wyobraźcie sobie typowy mazowiecki lasek sosnowy, z drzewami zbyt gęsto posadzonymi 30 lat temu, całkowicie zacieniającymi piaszczystą łachę.
Zresztą, nie musicie sobie wyobrażać - zrobiłam zdjęcie jeszcze niezagospodarowanej części ogrodu
.
Tak wyglądała cała działka, zanim April z mężem zaczęli na niej gospodarzyć. Trudno sobie wyobrazić bardziej niesprzyjające warunki dla zakładania rabat różanych i pięknego trawnika, prawda? A jednak Joli się udało:


To jest widok od strony wejścia do ogrodu.

Po prawej stronie jest dom, a po lewej ogromne rabaty z różami w roli głównej. Środkiem biegnie trawnik, ujęty w geometryczne ramy, który zygzakiem prowadzi wgłąb ogrodu.

Takie połączenie geometrycznych płaszczyzn z bujnymi nasadzeniami jest mi bardzo bliskie - tylko moje nasadzenia są o wiele mniej bujne
Coton Manor Garden - Anglia 09:03, 24 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Odwiedziliśmy ten ogród jako pierwszy w naszym maratonie i na nas też wywarł niesamowite wrażenie, pomimo deszczowej pogody. Jestem nim oczarowana. Świeże fotki zostawiam. Czerwiec 2019.

Wejście.




Za drzwiami do ogrodu... 09:02, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)

Aniu mam lekki niedosyt Twoich ujęć ogrodu,musisz kiedyś przyjechać i kwiatuchy trochę pocykać ,ale fajnie że ciekawie utrwaliłaś osobowy przebieg spotkania
U mnie już jeżówki zaczynają spektakl


Bylo sporo foreporterow.To nie chcialam za duzo wpychac sie.
Ale kiedyś na pewno przyjade, to pocykam.I milej bedzie i samej zobaczyć i dziewczyny powspominaj zakatki Ani.
Zresztą, wszyscy pienie pokazali twój ogrod i Anitka, i AniaMS i Sylwia...
Jeżówki piękne .I u mnie zaczynają.
Aniu, gdybyś zbierała nasionka z tych twoich goździków, o te bardzo proszę ciut tych dla mnie.Kolo nachyłka i szalwi od ciebie fajnie by takie ciemne wyglądały.
Fajnie moc posiłkować się swoim zdjęciem .


Rododendronowy ogród II. 08:56, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry



Rododendronowy ogród II. 08:53, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry



Rododendronowy ogród II. 08:52, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry



Rododendronowy ogród II. 08:50, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry



Rododendronowy ogród II. 08:49, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry



Rododendronowy ogród II. 08:47, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry



Za drzwiami do ogrodu... 08:46, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)

Komu się nie marzy taka trasa ogrodowa...?
Pashmina też mi się podoba, w tym roku już jest na co popatrzeć.
I New dawn zaszalała


no brawo..pięknie Aniu.Tak marzycielsko.Relaksująco
Rododendronowy ogród II. 08:45, 24 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
No to jakies zdjęcia


Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea 08:40, 24 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Do góry
Pomóżcie bo nie wiem co to a pierwszy raz mi choruja hortensje...



Wydaje mi sie to marszczenie zaczyna sie od gory i schodzi na niżej polozone liscie...
Zadnych robaczkow nie zauważyłam, chyba ze mam slaby wzrok... a to jyz bardziej prawdopodobne...
Rozszerza sie na wszystkie hortensje a nawet zauważyłam na jednej galazce rozy ...
Samotnia pod lasem 08:00, 24 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
karlos napisał(a)
Blaszak zasłonięty, ale kombinowałem cały czas nad rabatą przed nim ... dopytywałem itd ale stanęło na rabacie żwirowej i własnych rozsadzonych roślinach, bluszcze tylko kupione










Zacytuję to bo świetną robotę odwaliłeś
Super to wygląda.
Jednak jak facet się bierze za coś to to szybciej idzie, ja jak mam sama coś poszerzyć to się schodzi jednak
Za drzwiami do ogrodu... 07:39, 24 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
I jeszcze niedzielny bukiecik dla Was na dobry początek poniedziałku

Wytworny bukiecik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies