Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowe kreacje 17:32, 01 gru 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
hortensja ogrodowa, młody rodek, hortensje ogrodowe

Ogrodowe kreacje 17:30, 01 gru 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Roślinki dostały zimowe ubranka: budleja, budleja, młoda sadzonka róży i przesadzany jesienią rododendron Polarnacht


Kwiaty we włosach 17:04, 01 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
U nas też jest pięknie, "swego nie znacie cudze chwalicie"









Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 16:58, 01 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
I u mnie produkcja już 19 zrobione
Kwiaty we włosach 16:56, 01 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Zamek Neuschwanstein











Kwiaty we włosach 16:46, 01 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Zamek Linderhof- przepiękne położenie









Kwiaty we włosach 16:41, 01 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Kwiaty we włosach 16:33, 01 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Witaj Kasiola zastanawiam czy nie okryć ich, teraz jest dość mroźno i wieje.

Grudzień 2018r. zaczął się słonecznie, na minusie,powietrze mroźne i zdrowe.

Ostatnio temat krajobrazów to i ja coś wrzucam













Ogród pod akacjami 16:10, 01 gru 2018


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Do góry
Witam




Fajnie że mój ogród trochę rozjaśnił te pochmurne dni


Pozdrawiam
Ogród Małej Mi 2017 13:49, 01 gru 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Dziś mi się pojawiła przybłęda kota...z młodymi.. nigdy mi ich nie pokazała.. a jak przyprowadziła to od razu 5!!!!!! Myślałam, że mam halucynacje jak spojrzałam za okno. Jak ktoś chce kota to mówić.. oddam..na foto złapałam 3 ale jest ich pięć plus matka..


O masz... koty to jednak spryciule, wyczuwają miękkie serducha
No to teraz musisz więcej karmy kupowac

Taka inna wersja muminkow do opieki
Ogród Małej Mi 2017 13:19, 01 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Woda w oczku zamarzła na minimum 10 cm.. i zero śniegu..


Ryby jak z epoki lodowcowej..



Ogród Małej Mi 2017 13:17, 01 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)

U mnie -13,5 przy oknie
Ściskam gorąco, pogoda kominkowa

Dziś mi się pojawiła przybłęda kota...z młodymi.. nigdy mi ich nie pokazała.. a jak przyprowadziła to od razu 5!!!!!! Myślałam, że mam halucynacje jak spojrzałam za okno. Jak ktoś chce kota to mówić.. oddam..na foto złapałam 3 ale jest ich pięć plus matka..
Ogrodowe kreacje 12:22, 01 gru 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Aurelllia napisał(a)
Dobrze Gogo i zobacz co te zwiedzanie waszych wątków ze mną robi .... Też zaczęłam robić choineczki, dzisiaj zaopatrzyłam się w dodatki - na romantyczne mnie w tym roku naszło



ooo i u Ciebie robótkowo, ciekawe co z tego wyjdzie, pokaż koniecznie!!!
Wszystkiego po trochu 12:22, 01 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Mirko, jestem z Twoim zdjęciem

Nie lubię krytykować zdjęć, bo nie jesteśmy tu na forum fotograficznym. Przekażę zatem trochę informacji, które mogą przydać się przy fotografowaniu

Tak jak pisała Muszelka, niebo jest prześwietlone. Twój aparat zmierzył światło w cieniu. Na zdjęciu masz trudną sytuację, bo rabata jest w cieniu, a słońce jednak jeszcze świeci. Pomiar światła powinien być ustawiony tak, aby komputer w aparacie to uwzględnił. Nie wiem, czy możesz to w Twoim aparacie ustawić. Jeśli nie, to najlepiej fotografować w zrównoważonych sytuacjach świetlnych.

Tak na szybko troszkę przyciemniłam niebo i wyciągnęłam z cienia rabatę



Oczywiście można zrobić to lepiej, ale przy formacie .jpg jest to prawie niemożliwe.
Najlepiej fotografować w formacie RAW, a nie .jpg. Ten format "pożera/wyrzuca" strasznie dużo informacji tak, aby wielkość zdjęcia była jak najmniejsza. Wielkość mierzymy tutaj oczywiście w kilobajtach.
Przy wrzucaniu fotek na forum automat zmniejszający zdjęcia również pożera dużo informacji, przez co zdjęcia często tracą ostrość.

Przekażę jeszcze kilka wskazówek, jak kadrować zdjęcia. Ja kieruję się najczęściej zasadą mocnych punktów. Tzn. Zdjęcie dzielę przy kadrowaniu na części (zobrazowałam to na zdjęciu) i w miejscu przecinania się linii umieszczam to, na co wg mnie oglądający powinien zwrócić największą uwagę.



Tutaj widać, że w mocnych punktach nie ma nic ważnego, zwracającego uwagę oglądającego.

Dlatego trochę przycięłam zdjęcie, żeby trochę poprawić kompozycję



Trawa na dole znajduje się już prawie w mocnym punkcie. Nieba nie widać, więc nie ma problemu z prześwietleniem.

Gdybym ja robiła to zdjęcie, to np. poprowadziłabym wzrok od tej trawy, umieszczając ją w lewym dolnym rogu, aż do hortensji w tle. Możliwości kadrowania jest wiele

Gdybym skadrowała to zdjęcie inaczej



to niebo znów zajęłoby dużą część zdjęcia. Wtedy aparat powinien inaczej zmierzyć światło, tak aby nie prześwietlić nieba.

Mirko, mam nadzieję, że wybaczysz pokrojenie Twojego zdjęcia na kawałki


Ukojenie 11:45, 01 gru 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
zoja napisał(a)


Filcu nie stosuje. Tutaj alcantara - sztuczny zamsz. Milutki w dotyku, nie wycueta sie i nie mechaci jak filc, swietnie sie nim szyje.
Dzis skonczylam podobne niebieskie kolczyki ale ich dol podszylam ekoskora:


Dzieki

A widzisz to na zdjęciu tak było widać...
nie wiem czy już pytałam, Żyłką szyjesz??

mam sporo towaru w sensie sznurków, może byś chciała??
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 11:41, 01 gru 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
U mnie zimowy okres to jak u Zojki robótkowy
wyżywam się tym razem na włóczkach i szydełku
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 11:39, 01 gru 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji 11:38, 01 gru 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5750
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies