Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Nasze drugie hobby - rysunki, obrazki, pastele, oleje, rzeźby - roślinne inspiracje 19:23, 23 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Aniu dziękuję bardzo!
Ja uwielbiałam lepić z gliny, teraz nie mam pieca niestety. Jednak ciągle mam nadzieję, że kiedyś znów będę miała w czym wypalać

I popełniłam kiedyś taki dywanik ze sznurka



Blaski i cienie nowego życia 18:59, 23 lis 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Milka napisał(a)
Ula
Cofnęłam się i co, powiem że mega dużo pracy wykonałaś, poznałaś co i gdzie w ogrodzie Twoje rośliny lubią, już masz busz i nadal wiesz co chcesz, a to najpiękniejsze, pozdrawiam


Dzięki Irenko, człowiekowi czasem potrzeba takiego wsparcia że inni widzą zmiany. Potem ulepszanie nie jest już tak spektakularne choć wymaga systematycznej nieustającej pracy. Fajnie że bywasz na forum bo rozplenice i inne rośliki o Tobie przypominają


Nasze drugie hobby - rysunki, obrazki, pastele, oleje, rzeźby - roślinne inspiracje 18:50, 23 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Jak ja lubię ten wątek, często tu zaglądam.
Fajne rzeczy tu można zobaczyć i poznać co komu w duszy gra.
Ja lubię robić różne dekoracje, ale o tym to już wiecie







Za drzwiami do ogrodu... 18:31, 23 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 18:27, 23 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 18:22, 23 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Dzisiaj mrozik trzyma cały dzień tak ok.-4.Podczas obchodu ogrodu zorientowałam się ,że nie zabrałam do garażu Agawy Teraz przymarzła i nie sposób jej wyjąć z tej betonowej ciężkiej donicy z aniołkami. Ciekawe czy już po niej?Podobno jutro ma być cieplej i deszcz,może uda się ją jakoś wyjąć.


Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 17:48, 23 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry


Ogród przydomowy - Hosty 17:47, 23 lis 2018


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Do góry
adkawi napisał(a)
Witaj Wojtku fodowisko.pl/uploads/p/176/1766208/original.junkie przepiękne,jak i cały ogród.A można wiedzieć jaka pompkę zastosowałeś do tego fajnego ciurkadełka?

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 17:45, 23 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
ale jeszcze można spotkać te kolorki







Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 17:41, 23 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Ogród przygotowuje się do zimowego snu







Przedziwny Ogród 17:40, 23 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
koliber napisał(a)
Witaj Agatko

No i zrobiła nam się zima Prace ogrodowe zakończone?




Witaj Anetko Zima jeszcze nie....ale wietrzna i nieprzyjemna jesień
W ogrodzie mam jeszcze troszkę zaległości, ale spokojnie do tego podchodzę. Jak nie zrobię, też się nic nie stanie.
Teraz bardzo powolutku przygotowuję się do świątecznych dekoracji. Zaczynam juz co nieco kleić.
Dziękuję za odwiedziny i gorąco pozdrawiam

...uDany ogród 16:29, 23 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
dana1s napisał(a)
Ale żeby nie było całkiem posępnie znalazłam trochę zapowiedzi nowego sezonu










Jednak ogród tak zupełnie nie zamarł


Danusia czyje to pąki na pierwszym i trzecim zdjęciu ?
Działka prawie w Borach Tucholskich 15:27, 23 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
to był już czas najwyższy by ją ewakuować do piwnicy




Pogaduchy nocnych marków...ale nie tylko o ogrodach:) 15:25, 23 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Ja piekę tylko pierniczki i ciasteczka orzechowe.

Ciasteczka orzechowe to przepis mojej Babci, są przepyszne i rozpływają się w ustach. Piekę je tylko raz w roku i nazywamy je rogaliki bożonarodzeniowe, bo maja taki własnie kształt




Pierniczki z tego przepisu

składniki:

5 szklanek mąki
1,5 szklanki cukru pudru
1 szklanka miodu
1 jajko
3/4 kostki margaryny, ja daję Kasię
3 łyżki przyprawy do piernika
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej

sposób przyrządzenia:

Masło rozpuścić. Dodać miód, cukier oraz przyprawę do piernika. Podgrzewać na małym ogniu, nie dopuścić do zagotowania.
Pozostawić do przestygnięcia. Mąkę przesiać z sodą. Dodać jajko oraz roztopiony miód i zagnieść. Ciasto zawinąć w folię i odstawić do lodówki na 6-8 godzin ja zawsze robię wieczorem i kończę rano, następnego dnia.
Po tym czasie podzielić na kilka części i cienko rozwałkować.
Wycinać foremkami i piec 8-10 minut w 160 stopniach na złoto.
Zimne lukrować.
Nie wymagają leżakowania są od razu miękkie.
Smacznego!!





...uDany ogród 14:19, 23 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Ale żeby nie było całkiem posępnie znalazłam trochę zapowiedzi nowego sezonu










Jednak ogród tak zupełnie nie zamarł
...uDany ogród 14:17, 23 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Byłam dzisiaj w ogrodzie i wygrabiłam całość. Chyba ostatni raz, chyba że będzie ciepło w grudniu
Zrobiło się czysto, ale to już bardzo późna jesień i nie ma co pokazywać. Czas na "odgrzewane kotlety"?

Całokształty późno listopadowe







...uDany ogród 14:05, 23 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Słodziak Jak często tniesz wisterię? Pozwolisz jej iść na tą wierzbę czy raczej na pergoli chcesz utrzymać?


Sylwuś masz rację, słodziak z niego

Pozwoliłam się jej trochę rozszaleć i weszła na wierzbę, tnę dwa razy w sezonie i raz korzenie szpadlem.
Dzisiaj ja oglądałam i ma kilka ładnych pąków, ale jeszcze nie wiadomo czy to kwiatowe.

Doświadczalnia bylinowo-różana 13:45, 23 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Anda napisał(a)




Tak patrzę na ten plan i chyba tylko ja jestem w stanie rozpoznać o co chodzi
No ale może ktoś coś...?

Tak ogólnie patrząc od dołu na ten plan...to ja na nim widzę zieloną foczkę, żąglującą kolorowymi piłeczkami
Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:16, 23 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
cmentarne.....może, ale zima to jednak inny kolor, mam w zimie żółcie, niebieskości, zielenie, brązy i biel śniegu plus czerwienie owoców.....w sumie nie mało, a będzie więcej jak podrosną



Co jest cmentarne?

Dawno temu, jak ogrody domowe służyły do produkcji żywności, to nikt nie sadził tuj w ogrodach. Były tylko w tych dużych i arboretach jako okazy.

Ich cmentarna historia na moich terenach sięga 19 wieku (tylko punktowo). W Polsce masowo zaczęto je sadzić w latach 70-ych za niemieckim przykładem.

To nie jest roślina tylko cmentarnego zastosowania, co pokazują ładnie utrzymane żywopłoty i inne ładne okazy.

Cmentarna to jednak zawężone określenie. Jakby pewna złośliwość w stosunku do tui.


Ranczo Szmaragdowa Dolina 13:02, 23 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
drugie życie pewnego buta

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies