Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pszczelarnia 21:59, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
sierika napisał(a)
Lubię facelię w ogrodzie, czasem wysiewa się tu i tam ale zawsze jest pożądana, na równi z owadami cieszę się nią, choć różne mamy do niej podejście. Stoliczek dyniowy za zamgloną szybą przyciąga wzrok, o tej porze roku szklarenka marzy mi się, potem niekoniecznie.
Swego czasu lubiłam ubarwiać wątek poezją, teraz mam wrażenie, że macochą mu jestem.


A czemu szklarenka potem już niekoniecznie?

Listopadowo



Pszczelarnia 21:56, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
kawa8002 napisał(a)
Witam się z Tobą i pięknym ogrodem. Na razie spaceruje i podziwiam, aluminiowych po kilku stronach bardzo mi się podoba.



Witaj. Nasza wiekowa strażniczka na powitanie.



Pszczelarnia 21:51, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Derenie i mnie zachwyciły.Zawsze jestem na bieżąco choc nie pisze.


Uściski.



Pszczelarnia 21:50, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Świetny prezent sobie sprawiłaś.
Bardzo udane jest to zestawienie cisów z dereniami.
Jak Ty to robisz, ze masz jeszcze w ogrodzie owady? U mnie już od dłuższego czasu ich nie widzę. Pewnie to kwestia braku nektaru i pyłku.
A facelię bardzo lubię, kiedy się niechcący wysieje na rabatach. Ona dobrze wygląda w łanach i pojedynczo. Do ogrodu bylinowego akuratna.


Kiedyś ta rabata była tak bardzo musztardowo-sracz....wata. Bo rosną tam cisy żółte kolumnowe i inne żółte niekolumnowe. Podsadziłam ją więc (rabatę) miejscami cisem zielonym Repandens i jednym, co ma być figurą geometryczną. Dołożyłam bergenie i złotliny oraz żywokost, jak też jakąś paskowaną turzycę, Red Barony i carex montana oraz obiedki. I jest to udana kompilacja.

Co do owadów, mam pasiekę. Ale fakt są, jeszcze nie śpią. Wyobraź sobie, że z jarmużu zebrałam teraz stada gąsienic motylich. Chyba coś jest w tym, że mogą się jeszcze wzmocnić przed zimą i ciepło słoneczne im sprzyja.

Repandens









Dwa ogrody 21:34, 13 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Mam nadzieję, że c i s będzie rósł, dziękuję Wam
Dodam, że wczoraj przesadziłam jeszcze dwie małe kule cisowe, jak dodam kule bukszpanowe, to mam całkiem nową rabatę.
Zabrałam także z przechowalnika osiem sztuk cisów ukorzenionych przeze mnie kilka lat temu, wyrosły szczuplaki wysokie aż wreszcie znalazłam dla nich miejsce w nowym. Teraz tylko przytnę i niech nabierają ciała
a dziś zaczęła się długo oczekiwana akcja
przed thują po prawej miejsce po wykopanym cisie




Pszczelarnia 21:33, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
Dereniowa jest prześliczna, ta oliwka z fioletem - bajka. Czy to Cornus alba Kesselringii? A oliwka to? Jak często je tniesz?


Agnieszko, na tej rabacie nie ma c. alba Kesselringii - jest na innej (zrobię mu sesję). Słońce trochę przekłamało, to kolor ciemnobordowy - cornus alba ale gatunku. Rośnie tam też c. alba 'Sibirica' i jeszcze jeden c. alba - nie pamiętam tak na szybko. A ten oliwkowy to chyba 'Flaviramea'. Piszę chyba, bo mam 2 odmiany tam z żółtymi pędami, jedna żółta - żołta a druga żółto-zielona (oliwkowa właśnie). I nie wiem, jak się nazywają.

Derenie białe tnę co 4 lata do ziemi. Mam je od 2002.
Tych żółtopędowych nie ma potrzeby tak ciąć, bo nie tracą ani pokroju, ani nie są wybujałe, ani nie tracą żółtego koloru a nie mają takiej siły regeneracji (kiedyś jednego przycięłam i nie miał tej witalności jak alba, żeby odbudować się w jeden sezon).



Hotel dla owadów 21:30, 13 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Taki 'domek' widziałam w ogródkach działkowych w Genewie, miał dużo ponad 2,5m
Osiedlowy ogródek 21:22, 13 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Do góry
Kokesz napisał(a)


Przed lawendą posadziłam seslerię jesienną z tyłu wysokie żółte liliowce.
Przed nią będą na wiosną tulipany a później chyba jeżówki?





Jesli chcesz cos zoltego przed lawendami to daj narcyzy i zolte, niskie jezowki Cleopatra lub Golden Skipper
Do raju daleko - u Ewy 21:22, 13 lis 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
bql3 napisał(a)



podoba mi się ta fotka - bardzo klimatyczne ujęcie


Dzięki za pochwały
Pszczelarnia 21:19, 13 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Sebek napisał(a)
Dereniowa zachwyca - również porządek wokół niej Ja w poniedziałek sprzątałem część liści spod nich i już nawet zdążyły się częściowo rozłożyć - z takimi roślinami aż chce się współpracować


Sebuś, porządek? Masz na myśli brak liści? Halny wiejący ostatnio non stop rozwiał. Ale fakt wypieliłam przed rozłożeniem obornika.

Moja ostoja 21:07, 13 lis 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Niedługo przyjdzie mróz...

Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:06, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Za szałasem też związane
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:04, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
giganteusy i zebrinusy.

Co do giganteusów mam dylemat bo moje kwitną rok w rok, a w "Rok w ogrodzie" powiedzieli, że u nas nie kwitną....może to nie one?



Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:00, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
ML w tym sezonie nie zaplatane bo z kłosami


trzcinniki i zebrinusy

Moja działka na Dębowym Lesie 20:58, 13 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Wacławie dziękuję .Sporo zrobione.A jeszcze sporo do zrobienia.W tym tygodniu mają jeszcze być prace.Sama jestem ciekawa jak będzie to wyglądało.Bo dopiero po tych pracach widać nowy areał.
My też kupiliśmy zakrzaczoną, zadrzewioną, zarośniętą, zachwaszczaną.I żadnych kontorów działki nie było widać. Tak samo mieliśmy, nie widać co kupione.
Teraz wreszcie coś zaczyna się wyłaniać.
A wiesz,ze i u mnie będzie staw.
Już w czwartek, jak nic nie stanie na drodze to będzie kopany.Najpierw druga cześć co została, wyrywana, karczowana, równana i ten staw,
Przez zimę będę myślała jak i co tam nad nim posadzić

Jeszcze taka chryzantema mi kwitnie




Kiedy po zakupie działki operator koparki zapytał mnie; "no to jaki ma być ten staw, płytki czy głęboki?"
Odpowiedziałem: "aaa taki sobie, płytki, żeby woda była". Wykopał na głębokość 1 m.
Dość szybko najmowałem ponownie koparkę i kopałem głęboko: miejscami do 2 m. bo poprzedni się zamulił błyskawicznie. Woda się zbyt szybko nagrzewała i roślinność ( moczarka kanadyjska) momentalnie go opanowała.
Nie powtórz mojego błędu
Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:53, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Powiązane rozplenice, a kret ryje




Ukojenie 20:49, 13 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Zoja, jak tam Bokashi?

Wiaderko na odpadki? Uzbieralam 1 poczekalam az przestanie sie wytwarzabc plyn i trafilo na rabate-kompostownik.
Powinnam teoretycznie to zakdomuopac, ale mialam inny plan. Wszystko to co uzbieralam- karton, darn, resztki dalii, mieczykow, chwastow, galazek oraz ziemi z doniczek posypalam otrebami bokashi i nakrylam plandekami. Oczywiscie zlewane woda i mokre. Teraz niech sobie bakterie beztlenowe dzialaja.

Nie jestem zbyt rzetelna w zbieraniu odoadkow ale wiaderka sa fajne.
To, ktore ukonczylam na koniec wygladalo jak w dniu wrzucania do niego odpadkow - wszystko utytlane w otrebach ale ani troche nadgnite. Pachnialo kiszonka.
Czyli wyszlo.

Nastepne uzbierane wiaderko zaleznie od pogody i mozliwosci kopania dolka w ziemi - trafi albo do dolka i tam dokonczy swoj proces, albo doczytam jak to jest z przetrzymywaniem tego w worku na smieci do wiosny.

Zdjec nie ma. Jakos nie czulam potrzeby dokumentowania smieci.

Edit: a rabata wyglada tak:



Jest za domem wiec tylko ja ja ogladam i nie wzbudza sensacji.

Dodam jeszcze, ze plyn odlewany z wiaderka rozcienczam woda i podlewam domowe kwiatki - tzn. Glownie pelargonie przyniesione z dworu - maja sie dobrze
Nadmiar zlewam do sloika z zakretka bo przyciaga muszki owocowki. Podlewam jak jest okazja.
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:39, 13 lis 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
A u mnie już nie wiele kwitnie, chociaż te bratki to dają czadu, wyplewiłam ich mnóstwo na cypelkowej, a te co zostały muszę przenieść w łąkę

i takie niedobitki kwitnące


Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek 20:36, 13 lis 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Do góry
Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek 20:34, 13 lis 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Do góry

wspomnienie lata.. Jednak lawenda nieźle wyglądała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies