Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Rozpoznawanie roślin iglastych....

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin iglastych....

Gardenarium 21:56, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Piber napisał(a)
Bardzo bym prosił o rozpoznanie tego Cisa. Kiedyś kupiłem w markecie na wyprzedaży. Na etykiecie było napisane: Iglaki, nic poza tym. Jak widać ma już jakieś 2,5 m wysokości. Nie ma owoców w czerwonych osnówkach.



Wg mnie to Taxus baccata - siewka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:57, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ewilena napisał(a)
Co to za iglak?kiedyś choinka swiateczna


Jodła szlachetna, tylko zabiedzona dlatego tak kiepsko wygląda. Pewnie odbudowuje korzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zieloniutka 17:45, 15 lis 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Kupiłam te trzy iglaki kiedy miały jakieś 50 cm wysokości jako świerki serbskie.
Czy z tych zdjęć jesteście wstanie wywnioskować, że to faktycznie są serby?
Srodkowy ma żywszą zieleń i bardziej gładkie gałązki. Boczne mają takie nastroszone gałązki. Od spadu igły wyglądają tak samo.



Gałązki środkowy



Gałązki boczne iglaki

____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
ZbigniewG 10:48, 22 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Zuza mała ściągawka
świerk serbski - zwróć uwagę na igły spód i wierzch


świerk serbski (siewki)mogą się różnić odcieniami zieleni i srebrzystości plus kondycja drzewka
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
loretta 18:29, 06 gru 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Dzień dobry, czy mogę prosić o weryfikację moich przypuszczeń, co do tych drzew? Ze względu na wydzielaną woń oraz miękkość igieł typuję daglezję, choć nigdy jej nie widziałam na żywo. Zwyczajnie bardzo mi się podobają jako parawan od zewnętrznej strony. Roztarte igły wydzielają woń jak mydełko "zielone jabłuszko". Ewentualnie, czym mogę tę daglezję zastąpić? Chodzi mi o pokrój. (chcę kupić od razu możliwie jak największe drzewa).
Gardenarium 20:06, 08 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak - to daglezja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowa12 20:11, 09 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Czy ktoś wie co to za roślina? Nie wiem czy to jakiś jałowiec? Rośnie wolno, ma miękkie gałązki nie kłujące. Jest srebrno-niebieski przez cały rok, taki ażurowy. Nie mam pojęcia co to może być bo nie znalazłam takiej rośliny w szkółce.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
loretta 21:30, 11 gru 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)
Tak - to daglezja.


Hura! Dziękuję Danusiu. Tylko mam kłopot, bo okoliczne szkółki jej nie oferują, a w necie same mizerotki do metra Chyba więc będzie świerk serbski.
Gardenarium 22:08, 12 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nowa12 napisał(a)
Czy ktoś wie co to za roślina? Nie wiem czy to jakiś jałowiec? Rośnie wolno, ma miękkie gałązki nie kłujące. Jest srebrno-niebieski przez cały rok, taki ażurowy. Nie mam pojęcia co to może być bo nie znalazłam takiej rośliny w szkółce.




To może być Chamaecyparis lawsoniana 'Pembury Blue'-
cyprysik Lawsona 'Pembury Blue'. Będzie miał pokrój regularnego stożka, ładna barwa igieł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowa12 23:07, 13 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gardenarium napisał(a)


To może być Chamaecyparis lawsoniana 'Pembury Blue'-
cyprysik Lawsona 'Pembury Blue'. Będzie miał pokrój regularnego stożka, ładna barwa igieł.


Bardzo dziękuję za wskazówkę. Rzeczywiście podobny ale jak zerknęłam na zdjęcia w internecie wydaje mi się, że cyprysik ma takie bardziej gęste i symetryczne gałązki a ten jest jaśniejszy, taki bardziej rozczochrany i mało zwarty (za to ma miękkie jakby zamszowe gałązki).
Może to coś bardziej pospolitego zimozielonego bo mam go trzeci rok, nigdy nie okrywałam go na zimę, był już przesadzany i jest rzadko podlewany a rośnie bezproblemowo (chociaż wolno bo jakieś 5-7 cm na rok). Kupiłam go w odległej szkółce bez etykiety razem z innymi roślinami, właściciel podał mi nazwę ale nie zanotowałam i oczywiście zapomniałam . Więc nie wiem jak go pielęgnować, nawozić czy przycinać?
W żadnej innej szkółce takiego nie znalazłam. No cóż chyba pozostanie bezimienny .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies