Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Za drzwiami do ogrodu... 18:56, 13 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Cóż więcej za drzwiami do ogrodu...



To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:50, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Skończyłam kancikowanie wszystkich rabat. Zdążyłam przed deszczem. Kolejne dni nie będą sprzyjały pracom ogrodowym.
Rozsypałam kompost. Komora z pierwszej części sezonu już pusta, tę drugą przerzucę wiosną.


I to już chyba zakończenie tegorocznego sezonu.

Brzozy łyse.


Derenie krwiste. Na krzewach ostatki owoców.


Lada dzień ogołoci się modrzew i kalina angielska.





Za drzwiami do ogrodu... 18:45, 13 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Agania napisał(a)


Piękny jesienny gazon....korzystamy z pogody...jakby było zimno, to
wtedy byłby czas na nasze wymówki że nie zdążyłam...a tak możemy dużo więcej przygotować i ogród do zimy i na wiosnę nowe odsłony


Niby tak...ale mnie dopadł jakiś jesienny wirusek i kaszelek nakazuje od kilku dni siedzieć w domciu
Ale dzisiaj nie wytrzymałam, mimo że dziś już chłodno i słoneczka niet, to ubrałam jak to mówią : majtki z golfem, kufajkę, gumofilce i czapkę z nausznikami i poszłam posadzić ten czosnek zimowy ,powiązałam moje"wypasione" trawki i pochowałam trochę doniczkowych typu : pelargonie i cyknęłam co nieco
Działka prawie w Borach Tucholskich 18:44, 13 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
i coś jeszcze z archiwum X
o tym że stara kopalnia srebra gdzieś jest mówili wszyscy (prawie) mieszkańcy Srebrnej Góry ale nikt nie wiedział że wejście do niej jest na zboczu po prawej stronie tej bocznej dróżki (ulica Wąska) wejście odnaleziono w 2015r

teraz jest tu zupełnie inaczej zdjęcie prawie tak stare jak kopalnia


miejsce do którego wówczas dreptałem -dawne schronisko PTTK


to tyle w temacie propagowania pięknych miejsc
mam nadzieję że nie zostanę zbesztany za odstępstwa od norm i zasad
Zielonym od linijki - ogród Ivony 18:33, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:29, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:25, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Korytko

Płotek,

Malowanie elewacji
Zielonym od linijki - ogród Ivony 18:25, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry
I LISTOPAD - czyli miesiąc później mamy już jesień w pełni

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:22, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Drewutnia, ścianka, kolejna mała donica, obudowa kranu (wykonczenie po montazu kranu)
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:20, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Hania, mus się spotkać i pogadać. "Chłopskie korzenie", bo ze wsi czy ze stanu chłopskiego?


Skunksy są dokuczliwe tylko wtedy, kiedy nie zabezpiecza się koszy na śmieci. Amerykanie wyrzucają sporo żywności.

Od strony mamy to chłopi z dziada pradziada. Dzieciństwo (urlopy macierzyńskie były wtedy krótkie, więc mama wywiozła mnie tam na pierwszych kilkanaście miesięcy życia, potem każde wakacje) to bielony wapnem parterowy dom, strzecha i podest z wielkiego kamienia. Pasłam krowy, uczestniczyłam w sianokosach, żniwach i letnich wykopkach, jeździłam na oklep na koniu i odkrywałam echo w głębokiej studni.
Potem (za Gierka) pojawiły się kredyty na modernizację. Zniknął dom ze strzechą, potem konie, odeszła babcia. Ale do mojej nastoletności ludzie tam wciąż byli niezmienni. Podczas budowy rodzina pół roku mieszkała u sąsiadów, a pół wsi pomagało w stawianiu nowego domu.
Tu jest inaczej, może przez to urwanie historii w 45 roku.

Ewo, uwielbiam dyskusje, dywagacje i takie tam różne smędzenia.
Z pewnością dane nam będzie kiedyś pogdybać o tym i owym.

Trzy gracje





Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:19, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Moja twórczość:
układanie kamienia, murowanie kominka, 2 donice...

Między polem, a lasem. 18:15, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
Toteż z października ubiegłego roku. Tak teraz patrzę i aż ręce załamuję, jakie to wszystko niezorganizowane, smutne i puste.
Musi się to zmienić !!!!

Zielonym od linijki - ogród Ivony 18:15, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry
Między polem, a lasem. 18:11, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
1.10.2017

Jeżówka - Echinacea 18:10, 13 lis 2018

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 71
Do góry
Zielonym od linijki - ogród Ivony 18:09, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry




Jeżówka - Echinacea 18:09, 13 lis 2018

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 71
Do góry
Jeżówka - Echinacea 18:07, 13 lis 2018

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 71
Do góry
Dawno mnie tu nie było jakoś na wszystko brak czasu ale pamiętam o Was.To kilka moich jeżówek
Między polem, a lasem. 18:07, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
Dwa lata temu

Moja działka na Dębowym Lesie 18:04, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
Ale się zmieniło na tej nowej działeczce,robi się przestrzeń...
Rudasek widzę chodzi za Wami krok w krok

W ogródku mimo że kwiatów i liści już prawie brak to ładnie, białe elementy ożywiają teraz ogród
A z tymi makami w połowie listopada to jakieś jaja w tym roku

Trochę się zmieniło.Mam nadzieję,ze teraz pójdzie już dobrze.
Pila mężowi się popsula i prace wstrzymane.Ale już dziś nową kupił.
Do końca tygodnia pan ma nam te korzenie powyrywać i porównać trochę teren.
Zobaczymy jak to pójdzie i jak będzie to wyglądało.
Tylko przy siatce, te moje rośliny na poczekajce zostaną.
Potem może już na wiosnę cześć się poprzesadzam.
Rudasek jeszcze koczuje przy naszej dzialce i na tarasie.Jak mąz tylko przyjeżdza, to chodzi za nim blisko.
Ale mamy już Fionę, to tego nie zostawimy.
W ogrodzie już nie jest tak kolorowo.
Część białych dekoracji, bibelotow wczoraj poskładałam do skrzynki, i do garażu.

O tak te kwitnące maki w połowie listopada to wielka i fajna , nietypowa niespodzianka
Zabrałam je do domu,żeby bardziej się nimi pocieszyć


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies