Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

...uDany ogród 11:34, 12 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
dana1s napisał(a)


Co oznacza ten rowek w trawniku?
Ogród z widokiem na jezioro 10:16, 12 lis 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Złoto ogrodnika dojechało, leży w warzywniku

Ogród z widokiem na jezioro 10:14, 12 lis 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry

Jesienna perspektywa

Rododendronowy ogród II. 10:09, 12 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Okazuje sie ze liliowce mogą kwitnąc dłuzej niz jeden dzień ale chyba tylko wtedy gdy jest zimno , to ten sam kwiat fotografowany przez cztery dni
6XI


7XI


8XI

9XI

To chyba ta sama odmiana co u mnie, to prawda co piszesz, u mnie dotrwał do tygodnia. a kolejny inny jeszcze zamierza zakwitnąć, na razie pąki wypuścił....raczej nie zdąży z nimi
Liatra kłosowa (Liatris spicata) 09:49, 12 lis 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Do góry
ooo fajnie, że jest wątek o liatrze

Tak się zastanawiam, czy moja ma szansę na przeżycie? Posiałam z nasion w lecie prosto do gruntu, ale nie miałam cebulek, jak piszecie, tylko zwykłe nasionka. Teraz urosła na może 15 cm, ale taka bidna jest, marniutka. Czy ona ma się szansę odbić?, będą z niej ludzie jeszcze?
Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn. 09:42, 12 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
bamarta napisał(a)
Witam,
w akcie desperacji postanowiłam poprosić o pomoc;




1 berberys Bagatelle
2 miskanty lub Sesleria autumnalis
3 trzmielina Sunspot lub Emerald'n Gold
4 forma pienna iglasta zielona
5 zielony np. z innej trzmieliny zywopłocik
6 wypełnienie jednolite np zurawkami albo irgą Major
7 drzewo koluste np. wiśnia Umrabculifera lub inne dowolne.
Blaski i cienie nowego życia 09:39, 12 lis 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dla zaglądających zostawiam najpiękniejsze właśnie w listopadzie kosmosy- moje zapełniacze trudnych miejsc nieogarniętych narazie i zmykam do prac ogrodowo-okiennych.



Blaski i cienie nowego życia 09:34, 12 lis 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Kindzia napisał(a)
U mnie już dzisiaj pustawo w ogrodzie, kwiaty hortek też wycinam, mam mniej bałaganu wiosną.

Cieszę się Ula, że Ci się rośliny ode mnie przyjęły i Cię cieszą


Kasiu, bardzo cieszą ale najbardziej jestem ciekawa hortensji z patyczków. Niedawno przesadzałam połowę z nich a resztę zostawiłam ciekawe które wiosną ucieszą- już teraz MegaPearl i Phantom to będzie 2 w 1 razem, nawet fajnie może być

Na tyłach połowa Variegatusa od Ciebie ma się super, jak widać na zdjęciu a druga połowa w innym miejscu też niezła natomiast szalejąca róża to moja Goethe w bukszpanach

Rododendronowy ogród II. 09:32, 12 lis 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Okazuje sie ze liliowce mogą kwitnąc dłuzej niz jeden dzień ale chyba tylko wtedy gdy jest zimno , to ten sam kwiat fotografowany przez cztery dni
6XI


7XI


8XI

9XI
Moja działka na Dębowym Lesie 09:31, 12 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Weekend spędzilam na wyjeździe w pięknym miejscu na pojezierzu łęczyńsko-wlodawskim.
a oto jezioro święte w listopadowych wizerunku



Ale zaraz córcia wyjeżdża do Warszawki.A ja coś porobię na działce.
Może czas pochować bibeloty i dekoracje,, i pelargonie..
Blaski i cienie nowego życia 09:26, 12 lis 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Agania napisał(a)


Moje magnolie już bez liści...pogubiły...już tylko pąki demonstrują


Dziś, gdy odpisuję, magnolie też są już bez liści w sobotę pierwszy raz od 2 miesięcy pracowałam w ogrodzie. Oczywiście bez bólu się nie obeszło, za to przy wejściu wyplewiłam i nawiozłam "ala kompostu" dla tych mikro sadzonek z wiosny. Tylko turzyca palmowa potrafi w jednym sezonie zabłysnąć U mnie zasada małymi krokami do celu ćwicząc cierpliwość





Blaski i cienie nowego życia 09:20, 12 lis 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Adela napisał(a)


Śmiejesz się, że myślę o chorobach? Ten typ tak ma

Jesień długa, kwiatki cieszą i Chopin nie myśli nawet o jesieni. U mnie też takie okazy jeszcze można znaleźć. Róża w pąkach i pewnie już tak zostanie.
A my stopniowo porządkujemy ogród, trochę wygrabiamy, eM nawet ochoczo poobcinał kwiaty hortensji, żeby wiatry nie rozniosły ich po ogrodzie - jeszcze nie wieje, ale tak na wszelki wypadek


Chopin z dzisiejszego poranka bo udało mi się uruchomić internet na telefonie syna



Moja działka na Dębowym Lesie 09:14, 12 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry

I wrzosowe widoczki jeszcze


Moja działka na Dębowym Lesie 09:13, 12 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
basia3012 napisał(a)
Aniu, podziwiałam Twoje hortensje. Nie tylko dębolistną ale i inne. Piekne kolorki łapią jesienią. Oczywiście dębolistna najpiękniej się przebarwia.

Kociaczek milutki ale taki smutny jakiś. Nie ma co dziwić się. Pan nie chciał go.
Ja już 4 kotkom (i 3 szczeniakom) znalezionym znalazłam domy. Jeden pojechał na wieś, drugi na moim osiedlu, trzeci dalej trochę ale też w Olsztynie a czwarty to aż pojechał do Golubia Dobrzynia.
Mam nadzieję, że i Ty Aniu znajdziesz dom dla Rudaska.
pozdrawiam.

Hortensje uwielbiam .Mam ich kilkanaście, głównie to bukietowe.Ogrodowe tylko 2.Bo u mnie marnie rosną, Zimy też srogie.Już mi kilka zmarzło.A tych już nie kupuję.Bukietowe dobrze rosną i pięknie wyglądają.
Dębolistna chyba najszybciej tak urosła.Piękny krzaczek już ma.

Rudaska lada dzień ma pewna osoba zabrać.I niech zabierze.Bo zimno idzie.Mam nadzieję,ze się nie rozmyśli.
O to masz wielkie serce .To wspaniale,że tak troszczysz się o te zwierzątka i domy im znajdujesz.Jakby każdy tak zrobil, a nie podrzucał, wyrzucał. to nie byłoby problemu .


basia3012 napisał(a)
Aniu, wrzosy przepiękne. Cieszą oczy.

Tak, jeszcze cieszą oczy

Wrzosy jeszcze


...uDany ogród 09:05, 12 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Katkak napisał(a)

Krótko mówiąc- leżing


Kasiu dokładnie tak leżing na łóżingu

...uDany ogród 09:04, 12 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
anpi napisał(a)
Danusiu mój dzisiejszy dzień wyglądał podobnie, dopadł mnie jakiś jesienny wirusek...a miałam choć pocykać jakieś zdjęcia w ogrodzie.


Aniu zdrowiej, bo dzisiaj kolejny cudowny dzień przed nami
Słońce już na niebie, zaraz po śniadanku wybieram się na działkę. Może coś porobię, albo dalej będę leniuchować

Nowocześnie z różAnką :D 09:03, 12 lis 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Do góry
anna_t napisał(a)
Troszkę ładniejszy widok

Tutaj mam wysyłana średnia kore, jakieś resztki z poprzednich lat.


Witam, masz sliczny ogrod.
Ta kompoozycja mi sie bardzo podoba.
Jaka to jest odmiana hortensji i rozchodnikow?



Ogród Muszelki 09:00, 12 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Turzyca oszimska rozmnożona wiosną z mikroskopijnych kępek ładnie się rozrosła.

Ogród Muszelki 08:47, 12 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
U mnie dzisiaj przed furtką wygląda tak... Liście, listki, listeczki







Ogrodowe kreacje 08:15, 12 lis 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
Aurelllia napisał(a)
Moje, skromne, małe leśne klimaty, tutaj liści nie wygrabiam na zimę, zostają, żeby mogły biedronki zimować, albo jeże zwabiać



Świetne te hotele
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies