Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 22:21, 20 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gardener27 napisał(a)


Czym sadzisz cebulowe ?


Prawą ręką

Bylinówki zostawiam do wiosny, do róż bym się chyba nie dopchała, a jeszcze liście muszę ich posprzątać, skopczykowąc...Stąd decyzja.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gardener27 22:37, 20 paź 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ja kilofem macham przy sadzeniu cebulowych Nie dość że glina, kamienie to jeszcze susza. Ech …
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:39, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
U mnie na rabatach bylinowych są tez wsadzone cebule. Kiedy zostawiałam byliny na zimę, to podczas wiosennych wycinek nieopatrznie je łamałam.
Jeśli rosną same byliny, to nie ma powodu ich teraz wycinać. Zawsze coś tam widać zimą.
A drugi powód mam taki, ze prac wiosennych jest zawsze więcej i są mocno spiętrzone w czasie. Bo to i cięcia, i areacja z werykulacja. i warzywnik i pierwsze opryski dobroczynne. Część prac przeniosłam sobie na jesień i jest spokojniej.
Prezent bardzo udany, a kolor akuratny. W sam raz do letnich klimatów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 12:14, 21 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)

Czy w tej książce są też planiki z rabatami?


Pszczółko, przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale dopiero teraz zajrzałam znowu do niej na chwilę, żeby dla Ciebie to sprawdzić.
Są np takie.







Jeżeli zmiana klimatu będzie szła w kierunku tegorocznym, pomyślę na pewno nad realizacją pierwotnego pomysłu i ogrodem w stylu Pieta.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:16, 21 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gardener27 napisał(a)
Ja kilofem macham przy sadzeniu cebulowych Nie dość że glina, kamienie to jeszcze susza. Ech …


Całe szczęście daję radę łopatką, chociaż wczoraj przy dołowaniu roślin, miałam trochę z tym problemów. W warzywnym też w niektórych miejscach nie było łatwo przekopywać, z rabatą po truskawkach czekam na deszcz, bo inaczej kiepsko to widzę.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:19, 21 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie na rabatach bylinowych są tez wsadzone cebule. Kiedy zostawiałam byliny na zimę, to podczas wiosennych wycinek nieopatrznie je łamałam.



Zdaję sobie sprawę, że każdy ma jakieś ogrodowe przemyślenia, wynikające z doświadczenia i warunków danego miejsca, dlatego ja po przeczytaniu o wycince m.in. u Ciebie Haniu i u Agaty, przemyślałam sytuację i stwierdziłam, że właśnie wyczyszczenie różanki, bardzo ułatwiłoby mi pracę.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 11:01, 26 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Niech mnie ktoś uratuje przed szaleństwem! Dlaczego jedyne wyprzedaże, które mnie interesują to te ogrodowe? Znowu 25 roślin do przechowalnika... Już z myślą o przeróbkach rabat ognistych na przyszły sezon.

W związku z nimi mam też pytanie do Was, bo nie mogę się sama zdecydować na wersję:

1. Żółto-fioletowa i pomarańczowo-niebieska

czy

2. Żółto-niebieska i pomarańczowo-fioletowa?


Edit:

Aha, czy ktoś ma szałwię "April Night", bo w końcu nie wiem, jak ona kwitnie: bardziej na fiolet czy bardziej na niebiesko?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 11:05, 26 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Niech mnie ktoś uratuje przed szaleństwem! Dlaczego jedyne wyprzedaże, które mnie interesują to te ogrodowe? Znowu 25 roślin do przechowalnika... Już z myślą o przeróbkach rabat ognistych na przyszły sezon.

W związku z nimi mam też pytanie do Was, bo nie mogę się sama zdecydować na wersję:

1. Żółto-fioletowa i pomarańczowo-niebieska

czy

2. Żółto-niebieska i pomarańczowo-fioletowa?



Wersja druga. Widzę że na ognistą kupiłaś rośliny - zdradź jakie.
Ja już nie kupuję ale miło poczytać u innych o ogrodowych nabytkach

szaleństwo? gdzie tam, ja to widzę jako psychoterapię i samozadowolenie hahah
____________________
Z Pszenicznej...
Monia81 11:06, 26 paź 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Twardy orzech, ale mi się podoba wersja 2 podoba
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zoja 11:09, 26 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
też nr 2
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies