Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 17:02, 05 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Nasturcje nasturcjami, ale ta furtka z lustrem to mistrzostwo świata absolutne

Prawie jak kaczucha Darii


Kaczucha gotowa, ale Daria miała frajdę



Tu na razie jest klepisko.... 16:55, 05 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
kasiab napisał(a)
Ewo rozumiem że wszystko z betonu i bez kamyczków?
Widzisz u mnie rosną aż 2 krzaczki lawendy chyba z 15... I tak określenie rosną to na wyrost one po prostu nie padły jak ich polegli towarzysze niedoli u mnie...


Możesz zrobić z kamyczków, bloczki betonowe mogą być wtopione w kamyczki, a uskoki tylko z bloczków. Narysować? Czy zrozumiale napisałam?

A w ogóle chcesz kamyczki czy wolisz wszystko z bloczków?

Edit, narysowałam, żeby było jaśniej Bloczki są jednolicie szare, kamyczki niejednolicie.




Jeszcze jeden edit, z podjazdem. Może być ze żwirkiem, a może być bez.


'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 16:54, 05 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry










cdn...

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 16:43, 05 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry








'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny 16:32, 05 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry











cdn...
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 16:26, 05 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
zoja napisał(a)


kwitnie Ci ta azalia? okrywasz na zimę?
a igiełkowe coś mogły wysiać ptaszki

taaak i to dość spektakularnie, piękna





To była jej 3 wiosna u mnie pierwszy rok zawinęłam w agro, ale potem już nie
Tu na razie jest klepisko.... 16:19, 05 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Kasiu, jestem Widzę, że niezawodna Asia już posunęła propozycje
Pytałaś mnie, jak widzę ten uskok przy ścieżce i ścieżkę z podjazdu do domu. Twoja ścieżka marzeń pokazała to, co miałam na myśli Oczywiście do dopracowania, ale ogólny zarys jest widoczny



Ponieważ na całej działce zaplanowane są linie proste, więc pozostałam przy nich, dodając właśnie takie uskoki jak na Twoim pinie.

Po prawej stronie przedogródka dodałam mały uskokowy placyk na ewentualne donice lub ławeczkę.
Pod samym domem możesz robić nasadzenia cieniolubne, a na słonecznej części słońco i sucholuby - nie będziesz miała roboty z podlewaniem

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 16:06, 05 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Walka trwa - kwitnąć czy już zakończyć na ten rok


A tu spektakl różnorodnego przebarwiania na jednym krzewie hortensji, chyba wszystkie możliwe kolory - coś wspaniałego





Na zakończenie szerszy widoczek w ramkach z firan
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 16:00, 05 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Pojedyncze kwiatuszki u zawciągów się pojawiły

Kimono


Goethe zasługuje na kolejne fotki


Z kolei Home&Garden zakończyła swój baaardzo długi sezon - choć ma dość długą przerwę, to czas obu kwitnień jest też na tyle długi, że można wybaczyć przerwę. W dodatku niezła zdrowotność


New dawn jeszcze jakieś pojedyncze kwiaty pokazuje


LO jeszcze postarała się na koniec
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 15:52, 05 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
zawsze ten widok mnie jakoś tak "przeraża" - hosty zmieniają się w takie meduzy okropne

Konwalia

Pieris zapączkowany - naprawdę dobrze mu zrobiło wysadzenie go ze starej miejscówki do donicy, a potem ulitowanie nad nim i przeniesienie do ziemi

Szkrabek bratkowy postanowił zakwitnąć na koniec A to sieweczka z zostawionych na rabacie bratków, które mi się ukatrupiły

Moja kwaśna, z martwym rodkiem


Jakieś propozycje co ładnego do cienia celem rozświetlenia? Może być coś jasnego albo fajnego pokrojem... rozważam bez kolumnowy.. a może jakiś klonik by sobie tam dał radę? tylko po sąsiedzku duże drzewo i trochę suchawo tam jest...
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 15:43, 05 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Hortensjowo



Z odrobinką "cudzej" zieleni

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 15:42, 05 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Kasia_CS napisał(a)

Azalia wielkokwiatowa pieknie zmienia kolory


A co to igielkowego mi sie wysiało? Obok rosnie cis, ale jest sukcesywnie cięty.. mógł jakis skrawek się ukorzenić?


kwitnie Ci ta azalia? okrywasz na zimę?
a igiełkowe coś mogły wysiać ptaszki
Działka prawie w Borach Tucholskich 15:37, 05 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Agata ten typ tak ma może to brak lub nadmiar jakichś składników

Danka też tak miałem przy młodym , podwiąż do góry którąś z gałęzi najlepiej najwyższą i najdłuższą

Kasya wszystko zależy czy przycinany przewodnik ma jakieś zalążki pączków, od nich zaczyna plus ubiegłoroczne gałązki na czubku.
Może wybić też z uśpionych o ile wszystkie poniżej będziesz stopowała

Endless Summer


Fantasia




NN

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 15:28, 05 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
taka zagwozdka - wiosną wsadziłam cebulki jaskrów - czesc wzeszla czesc nie.. ogólnie nic z nich nie było, te listki nie przetrwały mi w donicy suchego lata.. a tymczasem ostatnio znów wylazły nie wiadomo po co

jedyny kwitnący wrzos - sukcesywnie je uśmiercam (niespecjalnie of course), ale bez żalu wywalam...

Azalia wielkokwiatowa pieknie zmienia kolory


A co to igielkowego mi sie wysiało? Obok rosnie cis, ale jest sukcesywnie cięty.. mógł jakis skrawek się ukorzenić?

i z szersza
Tu na razie jest klepisko.... 15:18, 05 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Bardzo dobrze Ci idzie
Naprawdę chcesz jeszcze w tym roku robić ścieżkę? Pewnie tak - wolelibyście nie brodzić po błocie kolejną zimę

Zrobiłabym na razie samą linię prostą do furtki, a potem bym się zastanawiała nad resztą

Na razie, na bazie tej i tej inspiracji zrobiłam dwa rysunki:




Najważniejsze: przy bramie zaplanowałam dużą wiatę śmietnikową, w której zmieszczą się kubły na śmieci zmieszane i worki na segregowane. U mnie ten pomysł BARDZO się sprawdza. Do tego taka wiata mieści jeszcze miotły i szufle do zgarniania śniegu. Niezwykle wygodne.
Uważam, że przy bramie jest dla niej najlepsze miejsce, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wybrała jakieś inne.

Ścieżki są wygodne, szerokie; w drugiej wersji jest dodatkowo miejsce na zaparkowanie samochodu tak, żeby nie blokował wjazdu (znowu: rozwiązanie sprawdzone empirycznie). Żeby nie było wrażenia "kamiennej pustyni", dodałam "wysepkę" na środku: nie blokuje przejścia, a daje wrażenie chodzenia po łące.

Do zwiewnych, trawiastych nasadzeń dodałam drzewka wielopniowe (zielone kółka) typu parocja lub świdośliwa, żeby dodać trochę "trzeciego wymiaru".

To byłaby wersja swobodnie-nowocześnie. Wersja prosto-nowocześnie będzie jutro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies