Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kolorowy ogród na piasku 23:10, 21 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Góruje nad nim kolejna piękność - aster laevis - Calliope
Jest bardzo wysoki, zmierzyłam - 2,30








Ogrodowy spektakl trwa ... 23:06, 21 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry




Ptasi gaj 23:05, 21 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Sekwoje







Ogrodowy spektakl trwa ... 23:05, 21 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Chodziło się wkoło takiego jeziorka





Ogrodowy spektakl trwa ... 23:02, 21 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
laurowisnia napisał(a)

Wydaje mi się, że to roślina raczej szybko rozrastająca się, myślałam, że napiszesz coś o wrażliwości tej odmiany zimą. U mnie główna roślina jakby uschła, a została tylko jedna odnóżka, choć pierwszą zimę przeżyła w całości. Mam nadzieję, że już teraz będzie ładnie rosła. Podlewam ją.
Dzielżan ciekawy, ja mam problem z podsadzeniem go, dużo roślin mam różowych, trudno go w rabatę wpasować, a Twój już z domieszką tego koloru.
Szukasz nogi do stołu, jaką ja już mam, wiesz, że na taki stolik dużo doniczek nie postawi, chyba, że to jeden z wielu, jakie planujesz. To miejsce, w którym kupiłam już zamknięte albo może jeszcze nie do końca, dowiem się i napiszę co i jak.



Jeśli chodzi o persikarię - to nie ma problemów z zimowaniem - jak są młode sadzonki to zwykle warto je przysypać liśćmi.

No do różowych to rzeczywiście trudno zwłaszcza że kwiatek ma zółty, a noga to taki brudny róż.

Tak na taki stolik to jedna doniczka najwyżej - może mi się uda fajny blat - cała zima na to - będę wdzięczna za namiar.


Mam kilka zdjęć ze szkółki gdzie kupiłam tego dzielżana - oprócz szkółki był ogród taki trochę pokazowy w sensie takim że te rośliny mieli w sprzedaży - ja tam czułam się doskonale a Ewa Pszczelarnia nie ścieżki były waskie i nie widać było co za zakrętem i w każdej chwili mógł ktoś wyskoczyć i cap za rękaw








Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 23:00, 21 paź 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Do góry
Mój biedny sango kaku choroba go pożera. Muszę wyciąć jedna duża odnogę już na korze widać czarne duże smugi w dodatku liście uschnięte chorobowo zostają na gałązkach podkreślają ile chorych ich jest. A jeśli jest pieknzakazony to pewnie całe drzewo padnie. Oby to badziewo się nie rozlazło po ogródku.


Jakoś ciezko mi sobie wyobrazić tam coś innego. A tak pięknie rósł przez te 4 lata.
Ptasi gaj 22:59, 21 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Prawdopodobnie już tłumów nie będzie cieszę się.

Traw nie dało się wiązać, ale ma być jeszcze ładna pogoda może w tygodniu. Liści dużo więc grabilam. EM skosił trawniczek bo urósł.









Kolorowy ogród na piasku 22:59, 21 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Aster, który zajmuje pierwsze miejsce w moim ogrodzie i będę go mnożyć ile się tylko da - aster cordifolius Little Calow



Bardzo mi się podoba z kolorami jesieni







Ogród pod lasem 22:55, 21 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
kwartet napisał(a)
No dobra,że niby jakiś światło cień i u mnie jest


Woooow!!!
Kolorowy ogród na piasku 22:51, 21 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Moja ulubiona, niezmiennie od ubiegłego roku.

Początek października









OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 22:49, 21 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Generalnie i kolory i widoki i miejsca warte obejrzenia.
Krysiu, Bożenki, Madziu, Reniu, Elu, Agnieszko dziękuję za towarzystwo i fajnie spędzony wspólnie czas. Magda podziękowania dla naszego kierowcy






Po wizycie w arboretum wszyscy wylądowaliśmy jeszcze w kolejnym cudnym miejscu. Kto poznaje gdzie to ?


Bożenko - wielkie dzięki dla ciebie i męża za zaproszenie takiej dużej ekipy do siebie i poczęstunek
Ogrodowy spektakl trwa ... 22:49, 21 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Gdzie ten dzielżan na różowej nodze?


A z dzielżanem to była cała historia - kupiłam ja i Jasia Poziomka - mała sadzonka ale noga wielka wysoka -/ przycięta w szkółe bo kwiatek był na poziomie 1,60 co najmniej na dodatek zółty / i takie skarby prezentowałyśmy na wieczornej kolacji - śmiechu było - na razie nic nie wiem jak to będzie z tym dzielżanem musi przezimować no i trzymać kolor nogi długo - zobaczymy



Za drzwiami do ogrodu... 22:45, 21 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 22:42, 21 paź 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Do góry
JoannA napisał(a)

Poproszę o nazwę tej żółtej tui że zdj
Kolorowy ogród na piasku 22:42, 21 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Wracać do wiosny i lata to teraz jeszcze nie pora, bo jesień ochoczo raczy ogrody
Zdjęcia, które dzisiaj pokażę są z ostatnich kilku dni, a każdy dzień przynosi zmiany.

Najbardziej wyzłocona a raczej najbardziej słomiasta rabata w porannym słońcu






Młoda sadzonka astra Arctus, kolor słońce przekłamuje




Za drzwiami do ogrodu... 22:39, 21 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Nie mogłam oprzeć się urokowi dębowych listków... i powstał bukiecik

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 22:39, 21 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
A ten "czerwony dywan" na który zapraszali organizatorzy wyglądał tak

Choć miejscami był bardziej wielokolorowy


Jeszcze gdzieniegdzie kwitły hortensje


A poza żółcią i czerwienią tło stanowiły cudne zieloności



OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 22:30, 21 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Sam spacer natomiast obfitował w informacje o drzewach i w kolory oczywiście. Dominowały cudnie przebarwione klony, oczary, kaliny, trzmieliny i inne liściaste.









Za drzwiami do ogrodu... 22:29, 21 paź 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Pod naszymi sosenkami,maślaczki

Kolorowy ogród na piasku 22:25, 21 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Do góry
Wracam wcześniej niż przewidywała Mira, choć do pierwszego śniegu pewnie bardzo blisko

Nie myślcie tylko, że zapomniałam o Ogrodowisku, o Was Przez całe lato i jesień zrobiłam mnóstwo zdjęć Niestety brak czasu nie pozwalał mi na systematyczne bywanie na forum. Teraz kiedy wieczory już dłuższe i brak ciężkich prac ogrodowych (zostanie więcej energii na wieczór ), będę mogła bywać częściej.

Bardzo dziękuję Wszystkim Zaglądającym

Mariolu - Pani Przyrodo - mikołajki pozostały ale z powodu zmniejszającego tam światła słonecznego powoli przenoszę je, bo jest im coraz trudniej.

Aniu - Mała Mi - moja dzikuska złagodniała, już mnie nie gryzie i nie drapie Okazała się dobrą polowniczką, niestety ostatnio najczęściej przynosi ptaszki. Czy można kota zniechęcić do ptaszków?

Justyno - eee_tam, cieszę się, że masz tyle buków i dobrze się u Ciebie mają

Izabelo - Bassilikum - dziękuję za ciepłe słowa

Ula - zdjęcia mocno opóźnione ale będą Testujemy dalej

Agnieszko, bardzo dziękuję Mam ciągle żywe wspomnienia z Tobą związane

Izo - Kukliku, mam go na oku Pewnie przy najbliższej okazji zakupie. Z takich bardziej delikatnych mam Gimlet i Album. Dla ulubionych miejsce zawsze się znajdzie.

Bogdziu,

Doroto - Doranma, dziękuję za miły wpis Z moją obecnością będzie już lepiej

Mireczko, mam zamiar wrócić do tego co kwitło
Z Twojego pierwiosnka nasionka zebrane, niebawem wysiewy

Aniu, wysłałaś do mnie pewnie już nie jednego focha, przepraszam. Obiecuję poprawę

Ewo - Pszczelarnio, nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne ale według mnie to Hummelo.

Ewo - Sieriko, jakże miło mi było poznać Tę Sierikę, którą poczytywałam i podglądałam tu i tam Dziękuję

Izo - Tamaryszku, miło było Cię gościć Dziękuję
Mira już mnie wyręczyła w odpowiedzi ale ogród z Mai jest już mocno nieaktualny o czym się przekonasz jak obejrzysz.

Miro - jestem troszkę wcześniej

Dzisiaj. Sypie się złoto









Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies