Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

...uDany ogród 19:44, 19 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Dzisiaj kolejny upalny dzień za nami. Powoli mam dosyć tego lata i tej niesamowitej suszy. W ogrodzie zaczynają się pojawiać zwiastuny jesieni. Uwieczniłam kilka kolorowych owocków, nim je zjedzą ptaki


Jedne głogi jeszcze zielone




Inne już czerwone



dzikie róże powoli nabierają rumieńców



inne już bardzo kolorowe

Ogród Małej Mi 2017 19:34, 19 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Katkak napisał(a)
No faktycznie miezłe akrobacje. Francowata ćma. W takich chwilach cieszę się, że mam dwa buksy na krzyż, bo nie zbyt je lubię. U ciebie zawsze pięknie i ciągle coś się dzieje. Nie sposób się nudzić.


To chyba najlepsza metoda Nie lubić.. nie mieć.. ja te już żadnego nie posadzę.
Tak jak i hortek na pniu.. wiszą jak wyrzut sumienia może za kilka lat sie wzmocnią, ale .. na razie mnie denerwują.

Ogród Małej Mi 2017 19:30, 19 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)


No właśnie
Wyglada jak muminek

Bo to rodzina muminkowa

Ogrod stewardessy 19:29, 19 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1018
Do góry
Muszelka pokazywała piękno Alp z dołu, ja proponuję z góry:








Zdjęcia z przed kilku dni. Za kilka tygodni całe Alpy zostaną przykryte białym puchem....
Liliowo i kolorowo:) 19:24, 19 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)


Oj nadal susza i upał, codziennie 33C a w pogodzie pokazują inne temperatury, podlewam ale już tuje i inne glaki też niekorzystnie wyglądają






Ale cudnie pomimo suszy
Ogród Małej Mi 2017 19:22, 19 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Krasnoludek na drabince? Anuś zaglądając do Ciebie widać idealnie jak ogród może dorosnąćTakie fotki jak było i jest są bardzo pomocne przy nowych nasadzeniach

Gosiaczku to odległość chyba kilku dni
A to lat.. było tak fajnie pusto



Zamiast oczka był basen..


Potem kałuża

i busz.. to 2016 rok.. jest jeszcze czereśnia która rok później wyleciała.

i 2018 czyli 10 lat pomiędzy pierwszym a ostatnim


To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:17, 19 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Jarząby szwedzkie. Owocują pierwszy raz. Oliwnik lubię za kolor liści.



Sprawdzam swoją odporność na minimalistyczne nasadzenia. Na rabacie z tyłu jeszcze poszalałam. Na tej z przodu działałam powściągliwie. Plus jest taki, że poza ścinaniem kocimiętki i delikatnym przycinaniem cisów, nic tam nie trzeba w sezonie robić.


Ogród pod lasem 19:15, 19 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9513
Do góry
Zanudzam pewnie, nie bijcie
















Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 19:06, 19 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
po odwiedzinach u Irenki i ogrodniczym mielismy juz taki zestaw


No i pojechalismy jeszcze w Gory Stolowe i po drodze odwiedzilismy Zielony Punkt czyli Kasie i Tomka Grochowskich (ktorzy wlasnie wyjechali na urlop)

Popatrzcie jak u nich pieknie, chociaz widac, ze im tez upaly we znaki sie daja

Okno na ogród 19:00, 19 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Ostatnio sporo piszę na różnych wątkach. Może czas założyć swój własny?

Do tej pory ociągałam się z tym - po pierwsze przez wrodzoną nieśmiałość. Po drugie miałam w ciągu ostatnich lat olbrzymi (jak na mnie) remont domu, co skutkowało pobojowiskiem wokół niego, którego nie można było pokazać ludziom na oczy ze względu na ich poczucie estetyki. Doskwierał mi jednak brak możliwości skonsultowania moich pomysłów z kimś, kto podzielałby moją ogrodniczą pasję. Ogródek jest mały i jeszcze dużo chcę w nim dopracować.

Tak więc:

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 18:57, 19 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
gosika67 napisał(a)
No fajne krajobrazy.Pozazdrościć.

Gosiu jak jedzesz do to przejezdzasz tuz obok, warto sobie przerwe w podrozy zrobic

nastepny dzien bylismy w Wojslawicach. To moja druga wizta tam.



Ogród wśród pól i wiatrów 18:56, 19 sie 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
HannaR napisał(a)
Jolu, muszę się do czegoś przyznać. Zachwycona Twoją rabatą z limkami, kulkami i runianką stworzyłam u siebie coś na wzór. Limki rosną tam już dwa lata. W tym roku jest więcej kwiatów, ale wysokość hortensji mizerna. Wprawdzie to miejsce jest półcieniste, więc to trochę je usprawiedliwia. Na wiosnę dorzucę limkom kompostu z końskim obornikiem, co mam w planach wyprodukować i bardzo nisko je przytnę. Jak dalej będą się ociągać i nie urosną duże to będę zmuszona przyznać, że taka śliczna rabata może być tylko jedna. (Gdzieś w Małopolsce).



Hania, Ty wątek zakładaj albo pokaż tu u mnie swoją rabatkę Ciekawa jestem jak u Ciebie wygląda Dziękuję za miłe słówka. Jestem przekonana, że Twoja też będzie fajna, tylko musisz dać jej trochę czasu.

Zostawiam kolejne jeżówki, co z białych powstały


Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 18:53, 19 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
nastepna wycieczka byla do Irenki i przy okazji zrobilismy zakupy w pobliskim ogrodniczym

irenka jak zwykle radosna ogrod dostatroche przez susze. Jak na moje wrazenie, malo kolorow w tym roku czyli tak jak u mnie. Rok temy wydawalo mi sie bardziej kolorowo. Buszpany obzera cma niestety ale mimo tego (cmy i suszy) ogrod sobie radzi i pieknie wyglada.

i jeszcze kotek mi w oko wpadl
Ogród wśród pól i wiatrów 18:50, 19 sie 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
gosika67 napisał(a)
Jolka to brawura, nie zastanawiają się nad konsekwencjami i to,że ktoś jeszcze inny jest na drodze.


Zazwyczaj brawura, młodość, mało wyobraźni i pełna wiara w to, że samemu jest się nietykalnym. A tu lipa .. wystarczy chwila i świat obraca się o 360 stopni. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że ta osóbka wyjdzie z tego cało. Kurczę, jakoś strasznie dużo wypadków w naszej okolicy ostatnio się zdarza.

Ogród wśród pól i wiatrów 18:45, 19 sie 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
Toszka napisał(a)
Joluś jak zwykle cuuudnie...i jak zwykle wychodzę od ciebie z pinem (tą razą jeżówka multiplex)

Jeżówki te słabe proponuję delikatnie wykopać na wiosnę i paluszkami podzielić. Wsadzić w dołki obficie zaprawione granulowanym obornikiem owczym. Ten obornik jeżówki kochają i rosną na nim mocne, jak na drożdżach
Jaką magiczną moc ma ten obornik zobaczyłam w tym roku na tegorocznych siewkach, które w maju delikatnie wykopywałam, rozsadzałam i dodałam wspomniany obornik. Efekt taki, że sporo siewek kwitnie jakby miały minimum dwa sezony

Test obornika miałam w zeszłym roku (eM miał kupić koński pod azalie). Ph 9-10. Ursa w tym roku też testowała i potwierdza efekt turbo


Tosia... dawno Cię nie widziałam Dziękuję za miłe słówka
Jeżówki, jak widzisz, śmieszne porosły ..

Rady dot. ich przesadzania oczywiście zapamiętam i będę stosować w przyszłym sezonie. Obornik granulowany to mnie śmieszy trochę.. bo ja wiesz, na wsi się osiedliłam Barany widzę jak po przeciwległej górce chodzą, to może eMa wyślę, żeby do właścicieli zagadał, i ze dwa worki obornika przytargał Może też będzie turbo??

Zobacz na to jeszcze Tym razem hybryda białej tradycyjnej samoistnie rozsianej


Ogród z widokiem na jezioro 18:42, 19 sie 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Wspomnienie z wakacji, Bory Tucholskie

Ogród pod akacjami 18:41, 19 sie 2018


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Do góry


Pozdrawiam
Kwiaty we włosach 18:41, 19 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Ogród pod akacjami 18:40, 19 sie 2018


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Do góry
Witam

Ogród z widokiem na jezioro 18:38, 19 sie 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Korzystam z chwili spokoju, towarzystwo pojechało na pizzę, pozostałym gościom odpowiem po wnuczkowaniu, ogród zapuszczony, ale i tak go uwielbiam.\

inna odsłona ukochanego ogrodu,inspiracją są ostatnie dyskusje....

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies