Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 23:59, 18 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Do góry
Tak wygląda chwastnica w często koszonym trawniku.





foto Iwcia.

A tak wygląda wiechlina roczna. Podobna do chwastnicy ale znacznie jaśniejsza od mieszanki trawnikowej.
Żywopłotki cisowe. 23:57, 18 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Moja kupiona jak Arlekin a u Kondzia jest podobna jako Glorioza.
Ciekawe która jest która.
Wówczas jeszcze nie miałam takich pomyłek, nie kupowałam kiedyś z wysyłkowych, teraz 90 % to pomyłki.


Zdarza się też że w jednym roku zakwitła jako Downham Royal i wyglądała tak.


po podziale z jednej karpy mam, dwie podobne.
to druga.


a to trzecia zrobiła sie o ciemnych łodygach i dosłownie taki kolor jak na zdjęciu, wielkość kwiatu taka sama u wszystkich.
Ogród Małej Mi 2017 23:51, 18 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widok pewnie nocą świetny jak światła świecą

Kiedyś był widok od prawa do lewa, ale zarośliśmy cyprysami i innym zielskiem..
I wcale nie z powodu sąsiadów bo tych mamy super.. ale odrobina intymności jest potrzebna. No i dalszy sąsiad wyłamał się z szeregu.. i oglądać jego wielki dom na małej działce było coś czego nie trawię.. wolę moje cyprysy, które chyba dość szybko wymienimy na coś innego..


Ogród Małej Mi 2017 23:45, 18 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
ren133 napisał(a)
Też zamówiłam takie Aniu trzymam kciuki za lepsze czasy w ogrodzie


Melduję, że mam wylęg trzeciego rzutu ćmy bukszpanowej.. jednak nie miałam już siły iść i zrobić oprysk.. może jutro...
Muszę jutro bo w tygodniu nie zdążę...

Posadzę sobie rdzawe kwiatki.. tych nic nie zeżre


A ładne też są Krysiu cmok ,cmok.. patrz jak sie komponuję Muszę zamówić jeszcze ze dwa



Żywopłotki cisowe. 23:43, 18 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
bogumila napisał(a)
Kolekcja dalii...ogromna.Piękna i bardzo pracochłonna...podziwiam i pozdrawiam.


Bogusiu! to tak z przywiązania je mam, jak się pozbyć jak jedna od drugiej ładniejsza.

Polkę podzieliłam, wyszła mała karpa, to pierwszy kwiatek dopiero zakwitł.



jest piękna anemonowa.
zobaczyłam ja kiedyś u Ani Monte w ogrodzie i poszukiwałam aż znalazłam.

Też pozdrawiam Bogusiu
Ogród Małej Mi 2017 23:40, 18 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
abiko napisał(a)
Oooo a ja dziś w przerwie między myciem garażu, wycięłam większość rozchodnika i chciałam posadzić różowe zawilce No wiem... planuję tylko kiedy do bylinowego
Ale faktycznie Ci się pięknie rozrosły


Nie mam foto kolejnej nowości od Bylinowego, ale te są super.. najlepsze zawilce jakie miałam..

Białe ANDREA ADKINSON wreszcie złapały wiatr w żagle. A ja już ich nie przesadzam



Alice ma się dobrze , ale tylko w jednym miejscu


A ten tu nie wiem skąd


Ogród Małej Mi 2017 23:33, 18 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Z serii znajdź różnicę..




Ja wiem jedno, że jestem zgon.. a tylko trzymałam drabinę i podawałam narzędzia.. i modliłam się, bo byłam pewna, że mój chłop zaraz zleci z drabiny.. dla informacji tam są dwa rzędy.. jedne to cyprysy, a z tyłu tuje.. To była walka i szarża ułańska.. ale w tym gąszczu to nawet firma by mi nie przycięła. Następne ciecie co najmniej o metr niżej.. ta wysokość jest nie do obrobienia przez dwa dziadki..
Teraz skróciliśmy średnio 1,5m.

Rozdrobnione co się dało i ile się dało.. niestety dnia brakło
Ogród bez roweru 23:26, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
I Red Baron na dobranoc.

Ogród Małej Mi 2017 23:25, 18 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)
Ślicznoty te Twoje zawilce a ile pąków mają ale ten biały jaki dostojny, u mnie robia strajk i nie kwitną i nie wiem co robie zle, widze, że dosyć dużo miejsca im przeznaczyłas a ziemia jakas ekstra? W słoncu je masz?

Z zawilcami to mam zawsze jedną wielką niewiadomą.. wiem jedno, że jak gdzieś mi się przyjmie, to nie należy go ruszać.. pod żadnym pozorem, bo padnie.. 95% przesadzanych mi padło Do dziś mam focha na siebie.
Rosną w zasadzie w półcieniu..
A teraz kupiłam dwie nowości (i to w markecie) i jedną z szkółce..
Szkółkowa dostała miejsce po fiołkach..w wypierniczyłam wszystkie z jednego miejsca.. zebrałam tego worek!! Niech mi tylko zawilec zastrajkuje.. nazwy muszę poszukać, ale ma ogromne kwiaty.. foty brak


Mam już nazwę zeszłorocznych Anemone hupehensis Pretty Lady Emily, to od Pana Bylinowego.. są śliczne


A to jedno z dwóch z marketu Ale wielkie donice i sadzonki wypasione.. tylko, czy się przyjmą i przezimują.. Fantasy Cinderella i Fantasy Pacahontas. Wywaliłam jeżówki by zrobić miejsce.. foty brak.. to jeszcze w doniczce i tylko jedno.. a paków bez liku



Ogród bez roweru 23:23, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Próbowałam zrobić dla Anuli zdjęcia jeżówki Green Jewel i rozplenicy Hameln Gold.

Słabo mi to wyszło. Jeżówki małe, bo je na maksa podzieliłam. I jeszcze hortensja Prim White mi się wcina. Muszę ją trochę przesadzić.

W ogródku emerytki 23:22, 18 sie 2018


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Do góry
marba napisał(a)
Grażynko, ja też całkiem niedawno zamawiałam hosty, moje już posadzone. Fotkę usunę, jeśli chcesz.

Spore, te sadzonki.
Ogród bez roweru 23:15, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
A tak wygląda narożnik. Z kontenerem w tle, bo akurat tam stał jak miałam kaprys zrobić zdjęcie.
Limelight od północy.

Great Star od zachodu

Na zdjęciu tego nie widać, ale te hortensje od 2 lat rosną w donicach, bo z powodu braku kostki przed domem nie mogłam różnych rabat to końca rozplanować.
Hakone tutaj bardzo mi się podobało. Ale od wczoraj już tylko odrosty zostały, bo zabrałam na front.
Ogród bez roweru 22:59, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
A tak to wygląda z oddali.
Choć to strona północna i rośnie wielki dąb, jest to jedno z najbardziej słonecznych miejsc w moim ogrodzie.

Ogród bez roweru 22:49, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Fragment rabaty przed domem z hortensjami Limelight i molinią kupioną jako Karl Foerster.

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 22:48, 18 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
Potrzebuję porady. Zdjęcie z czerwca: róże 2 x Minerva i 2 x Bonica

W górę od Minerwy rosły żurawki. Zdjęcie z wczoraj

Ponieważ żurawki źle rosły pod tujami, nastąpiła zmiana. Zdjęcie z dziś

Od lewej rozchodnik, róża Pashmina (posadzona przez przypadek), 2 x Minerva, Bonica

Pierwszy pomysł dosadzić rozchodnik do róży Bonica, a pozostałe róże wykopać. Drugi
wykopać róże Minerva, a dosadzić drugą różę Pashmina. Całość uzupełnić brązowymi turzycami. Na róże Minerva czeka gdzie indziej James Galway.


Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 22:44, 18 sie 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
To jest chwastnica 1 po lewej reszta tewnie tez




Perz

W ogródku emerytki 22:31, 18 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Do góry
Grażynko, ja też całkiem niedawno zamawiałam hosty, moje już posadzone. Fotkę usunę, jeśli chcesz.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 22:11, 18 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
AgataM napisał(a)



Witaj Kasiu
Wszystko u Ciebie jest cudownie piękne A ta fotka mnie zachwyciła... Żółte "ogniki" czarują w mieszance odcieni zieleni.....
Wędkowanie podobno uspokaja.....
Pozdrawiam


Niby mają mieć mokro a rosną w suchym miejscu- uwielbiam języczki w każde odmianie
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 22:08, 18 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Katkak napisał(a)
Zdjęcia z nad Rożnowa cudne. Fajnie, że oczko powiększasz. Będę łypać okiem


O jestes Kasiula Myślałam że swoje widoki podziwiasz
Znalazłam foty z Darłówka Piękno jestb wszędzie !


Oczko powiększam o strefe płytka. Nie wymieniałabym folii gdyby nie zeszłoroczna dziura - lustro wody jest o 15 cm niżej niż teren.
Wśród brzóz i dębów 22:06, 18 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Do góry
Agatko, tak, to rozchodnik, odmiana Chocolate Drops, w pełnym słońcu liście przybierają prawie czarną barwę. Bezobsługowa roślina, polecam Ci.

Grażynko, szkoda, że grad wyrządził Ci szkodę. Jesienny ogród bez rozchodników jest trochę pusty. Ale pewnie masz wiele innych w swoim ogrodzie.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies