Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Mary 22:29, 30 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Zana napisał(a)
...
Przypomniałaś mi, że muszę kupić rozdrabniarkę do liści i gałęzi, przyda mi się szczególnie do liści dębowych a na wiosnę do ścinanych suchych traw (takie zmielone suche źdźbła też chyba można wykorzystać do kompostowania?)...

Anula,
Jak znajdziesz rozdrabniarkę do LIŚCI to daj znać. Szukałam długo i nie znalazłam. Znaczy są takie wielkie maszyny, ale nic takiego co mogłabym trzymać w garażu.
Rozdrabniarka do gałęzi moim zdaniem się nie nada, bo (1) ma tak mały wlot, że po kilka listeczków byś musiała wrzucać (2) na wilgotnych liściach pewnie zaraz się zapcha.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:36, 30 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Zana napisał(a)
Kochane, jestem, jestem
Nie było mnie, bo byłam i odpoczywałam tu:



Dzisiaj odpoczywanie po powrocie, podglądam Was po cichu i nadrabiam, bo na wyjeździe zarządziliśmy szlaban na internet.

W związku z tym zdjęć z ogrodu na razie niet.

No ładne to zdjęcie, ale trawnika za dużo.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:38, 30 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Zana napisał(a)
A dla miłośników ekstremalnych wrażeń jeszcze takie coś z miejscowości Pazin - zjazd tyrolka nad ponad 100-metrowej głębokości wąwozem. Są chyba cztery liny, stacje przesiadkowe, tak więc wrażeń i adrenaliny zapewne moc.

Ja nie skorzystałam!





Ale fajnie !!!
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Muszelka 22:43, 30 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Zana napisał(a)
Miasto kamienne, a pełne zieleni










Przepiękne!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
tulucy 22:47, 30 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja ostatnio bardzo odkrywczo wymyśliłam, że jek liście kosiarką zbiorę, to ona je potnie chyba, nie? Trochę je zgrabię w jedno miejsce, żeby nie latać po całymm ogrodzie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Toszka 23:30, 30 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mary napisał(a)

Anula,
Jak znajdziesz rozdrabniarkę do LIŚCI to daj znać. Szukałam długo i nie znalazłam. Znaczy są takie wielkie maszyny, ale nic takiego co mogłabym trzymać w garażu.
Rozdrabniarka do gałęzi moim zdaniem się nie nada, bo (1) ma tak mały wlot, że po kilka listeczków byś musiała wrzucać (2) na wilgotnych liściach pewnie zaraz się zapcha.


Ania-Anbu kupowała (z rozmysłem jak to ona) rozdrabniacz. Zapytaj o wrażenia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UlaB 20:57, 31 sie 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Filomena napisał(a)


Cała dawna Jugosławia podobno jest taka urokliwa i Słowenia i Czarnogóra


jest, chociaz kazdy kraj jest inny na swoj sposób
i Macedonia (FYROM) i Słowenia i Chorwacja i Montenegro i Bośnia z Hercegowiną - każdy z tych krajów ma co zaoferowac
Z calej grupy krajow postjugosłowianskich dla mnie osobiście najmniej podoba sie Serbia a najbardziej chyba Czarnogóra (chociaz duzo tam Rosjan).


Zana, świetne fotki - moje mają inny klimat. 6 lat temu zjechalismy Istrie jako pierwszy wyjazd zagraniczny naszego młodszego Mial 2,5 roku i okazalo sie ze jest takim samym podroznikiem jak nasza córka - dzięki Bogu ! Na wiekszosci zdjęć dzieci i utrwalanie instynktu podrozniczego młodego Tyrolki nie zaliczylismy ale te malutkie miasteczka tez były na naszej trasie wraz z tymi głównymi, większymi. W Bale kupowalam oliwe a niedaleko Groznjan wino z lokalnej winnicy. Zreszta kupowalismy je w wielu winnicach skoro juz bylismy samochodem, a ograniczeniem bylo miejsce w bagazniku
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Mary 21:53, 31 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Toszka napisał(a)


Ania-Anbu kupowała (z rozmysłem jak to ona) rozdrabniacz. Zapytaj o wrażenia

To lecę pytać
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:54, 01 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
tulucy napisał(a)
Ja ostatnio bardzo odkrywczo wymyśliłam, że jek liście kosiarką zbiorę, to ona je potnie chyba, nie? Trochę je zgrabię w jedno miejsce, żeby nie latać po całymm ogrodzie.

Tak. Ja tak właśnie robię. Rozdrabniam liście kosiarką. Tylko trzeba małe ilości i przerwy robić, bo się kosiarka strasznie rozgrzewa.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasiolaaa 15:58, 02 wrz 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
ale swiat jest piekny przewspaniale widoki uwielbiam...
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies